Otrdiena, 21. janvāris Agne, Agnese, Agnija

Atzinība Lietuvā

Atzinība Lietuvā
Foto: no D. Kandevicas personiskā arhīva
17.10.2018 07:06

"Kurzemes Vārds"

Liepājas Neatkarīgais teātris režisores Dainas Kandevicas vadībā viesojās starptautiskā amatierteātru festivālā “Theater Cluster 2018”. Pēc izrādēm Pasvalē un Kupišķos skatītāji un festivāla žūrija atzinīgi izteikušies par Sandijas Kalniņas lugas “Ziedi” iestudējumu.

Festivālu rīko Kupišķu pilsēta sadarbībā ar Pasvali un Utenu. D. Kandevica saka, ka tālā ceļa dēļ piektdienā nevarēja spēlēt izrādi Utenā, tāpēc savu jaunāko iestudējumu rādījuši sestdienā un svētdienā. Festivālā ir pieaicināta starptautiska žūrija. “Tajā bija teātra speciālisti no Ukrainas, Gruzijas, Dānijas, lietuviešu eksperti un Latvijas Amatierteātru asociācijas valdes locekle Ingūna Gremze. Žūrija pēc izrādēm tās publiski apsprieda. Festivālā vietas netiek dalītas. Pasvalē mūsu izrādei bija piemērotāka skatuve, tur to novērtēja ļoti augstu, žūriju bijām aizkustinājuši līdz asarām. Kupišķos mums iedeva mazo skatuvi, un eksperti teica – jūtam, ka jums telpas par maz,” stāsta D. Kandevica. Žūrija uzteikusi lugas skatuvisko risinājumu un aktieru spēli. ” Ļoti bargs vērtētājs bija Tbilisi konservatorijas profesors no Gruzijas, kurš visiem teica: “Ja nav fināla, tad nav izrādes!” Bet mums viņš teica: “Jā, šeit bija fināls”. Balvā saņēmām speciālu pulksteni ar festivāla emblēmu, kas apliecina, ka esam laika ritmā.” Festivāla dalībnieku vidū bija teātri no Lietuvas, Dānijas, Ukrainas, Baltkrievijas, Nīderlandes un Gruzijas. No Latvijas vēl piedalījās Jelgavas Studentu teātris.

Liepājas Neatkarīgā teātra plānos šosezon ir iestudēt lielas formas izrādi. “Visi, kas esam un vēlamies būt kopā, piedalīsimies Evitas Sniedzes lugas “Tie paši oši” iestudējumā. Galvenās personas būs ar dublantiem. Vienreiz spēlē lielo lomu, otrreiz – kaimiņu. Tā ir traģikomēdija par mūsdienu laukiem. Šis žanrs mani fascinē – pesimismā atrast komisko,” atklāj D. Kandevica.

Teātrim ir finansiālais atbalsts telpu īrei no Liepājas Kultūras pārvaldes. Izrādes tiks rādītas kultūras namā “Wiktorija”, taču mēģinājumi notiek D. Kandevicas mājās, jo “galda periodā mums tur nav, ko darīt, ir tumšs. Jaunajā gadā sāksim apdzīvot skatuvi.” Jaunums šogad būs arī skatuves runas un balss aparāta nostādīšanas nodarbības aktieriem, ko vadīs Danute Vaigauskaite no Klaipēdas universitātes. “Piedāvājam piedalīties arī citiem Liepājas kolektīviem,” saka D. Kandevica.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)