Sestdiena, 26. septembris Kurts, Knuts, Gundars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Bērni ar īpašām vajadzībām radīs savu izrādi

Bērni ar īpašām vajadzībām radīs savu izrādi
Foto: Andris Gertsons
30.09.2013 16:34

liepajniekiem.lv

Šonedēļ sāksies darbs pie ļoti īpašas izrādes, ko veidos Liepājas speciālās internātpamatskolas audzēkņi. To, kāds būs sižets, pagaidām nav zināms. “Bērni ir talantīgi. Rezultāts būs pārsteidzošs,” pārliecināti projektā iesaistītie cilvēki.

Pirmdien preses konferencē projekta vadītāja Zanda Borga pastāstīja, ka tiks iesaistīti 20 jaunieši ar intelektuālās attīstības traucējumiem vecumā no 12 līdz 20 gadiem. “Tie būs bērni, kas dzīvo internātā. Jauniešus atlasīja skolas pārstāvji – tie, kas ikdienā ar šiem bērniem strādā un viņus vislabāk pazīst. Skatījāmies, cik viņi bija gatavi piedalīties, cik liela bija vēlme,” to, kā noteikts, kuri jaunieši projektā piedalīsies, skaidroja Liepājas speciālās internātpamatskolas direktors Atis Brikmanis, norādot, ka nebija nekādu bargu vai speciālu kritēriju.

Projektu “Mazais cilvēks – Lielā pasaule. Teātra māksla kā psihosociālās integrācijas iespēja” plānots īstenot 11 mēnešu laikā – no šā gada 1.septembra līdz 2014.gada 31.jūlijam. Tā laikā tiks iestudēta un radīta izrāde, kurā jaunieši būs iesaistījušies ne tikai kā aktieri. “Viņi paši veidos kostīmus, scenogrāfiju skices, plakātus,” atklāj Z.Borga.

Visu projekta laiku ar jauniešiem strādās mākslinieks Varis Siliņš. “Šobrīd konkrēta stāsta, ko mēs ar izrādi gribētu izstāstīt, nav. Tas noskaidrosies projekta pirmajā posmā, sarunās ar pašiem bērniem, – kas viņus interesē, ko viņi grib stāstīt, zīmēt. Un tad domāsim, kā mēs varam viņiem palīdzēt to parādīt. Tāds būs darba princips, un tā arī šis stāsts veidosies,” par to, ka darbs būs neparasts, pastāsta V.Siliņš. Aktieris Kaspars Gods papildina, ka izrāde, kas taps, būs vairāk vai mazāk par šiem bērniem, ainas veidos viņu stāsti, pašu notikumi: “Mēs centīsimies viņus vairāk atvērt, lai varētu parādīt viņu dzīvi. Domāju, ka sanāks jauks gabaliņš.” Izrāde solās būs neparasta, kaut vai tā iemesla dēļ, ka šiem bērniem ir savdabīgāks skats uz dzīvi nekā tā saucamajiem normālajiem bērniem, uzskata V.Siliņš. Pirmizrāde paredzēta nākamā gada maijā. Plānotas arī četras izbraukuma izrādes, lai ar rezultātiem iepazīstinātu sabiedrību. Ja būs pieprasījums, iespējams, skaits būs lielāks.

Projekta laikā ar jauniešiem strādās arī bērnu psihiatre Evija Siliņa, veicinot viņu iekļaušanos un socializēšanos sabiedrībā. Darbs norisināsies ne tikai ar 20 projektā iesaistītajiem jauniešiem, bet arī ar šo jauniešu tuviniekiem – vecākiem vai atbalsta personām. “Bērniem būs uzsvars uz komunikācijas prasmju attīstību, sociālo prasmju treniņu, darbs grupās būs vērsts uz sadarbības veidošanu, komandas darbu. Savukārt ar vecākiem būs vairāk izglītošanas darbs. Ir ideja par minilekcijām, diskusijām. Būs atbalsta grupas princips,” par iecerēm pastāsta E.Siliņa. “Savā prakses laikā esmu novērojusi, ka bērni ar īpašām vajadzībām ir vērsti uz sadarbību. Man patīk, ka šai sabiedrības grupai ar šo projektu tagad ir iespēja radoši izpausties. Bērni ir talantīgi, un esmu pārliecināta, ka mums izdosies.” E.Siliņa arī sekos, kas notiks citu radošo nodarbību laikā pie K.Goda un V.Siliņa. “Gribu redzēt, kā notiek dinamika.”

Par to, ka skolas audzēkņi priecājas par iespēju iesaistīties, apliecina skolas aktivitāšu koordinatore Ingrīda Jēče: “Mūsu bērni ir ļoti darboties griboši, viņiem ļoti patīk kontaktēties ar cilvēkiem, kurus nesatiek ikdienā.” A.Brikmanis teic, ka bērniem visvairāk ir nepieciešams atbalsts, palīdzība, iecietība un mīlestība. “Kaut ko no tā projekts noteikti dos, un par to mēs būsim priecīgi,” preses konferencē sacīja skolas direktors.

Z.Borga neslēpj, ka biedrība “Goda teātris” līdz šim piedalījusies mazāka apjoma projekta konkursos, tāpēc pašiem aizsāktais ir kaut kas jauns un nezināms. “Bet mēs esam gatavi darboties, lai pēc gada parādītu vēl vienu ļoti īpašu izrādi. Mēs ticam, ka kultūra ir viena no tām jomām, kas spēs ieinteresēt un integrēt iesaistītos 20 bērnus,” cer projekta vadītāja. Jau šonedēļ sākies lielais darbs, atklāj projekta īstenotāji. Pirmo nodarbību vadīs psihosociālā atbalsta speciāliste E.Siliņa. Pēc tam sekos K.Gods, kuram uzticētas aktiermeistarības un improvizācijas nodarbības, bet V.Siliņš vadīs modelēšanu un scenogrāfiju. Katram no viņiem darbs Liepājas speciālās internātpamatskolas telpās ar bērniem ilgs četras stundas nedēļā. “Nē, nav tā, ka nu savus ikdienas darbus metam pie malas. Strādāsim joprojām. Uz pavasara pusi “Goda teātrī” būs kaut kas jauns,” vaicāts, vai tagad koncentrēsies tikai uz projektu, noraidīja K.Gods. Ierastā ikdiena turpināsies arī E.Siliņai un V.Siliņam.

Par projekta gaitu ikviens varēs sekot mājas lapā godateatris.lv, kur atsevišķā sadaļā tiks publicēta dienasgrāmata, informējot par projekta gaitu. Par to varēs lasīt arī “Goda teātra” lapā portālā draugiem.lv. Vēl ir aktivizēts konts tviterī @MazaisCilveeks, pastāsta Z.Borga.

Biedrība “Goda teātris” finansējumu – 13 643,34 latus – projektam “Mazais cilvēks – lielā pasaule. Teātra māksla kā psihosociālās integrācijas iespēja” ieguva, piedaloties nevalstisko organizāciju projektu konkursā, ko rīkoja Sabiedrības Integrācijas fonds (SIF). Kopējās projekta izmaksas ir vairāk nekā 15 tūkstoši lati. Šobrīd norit darbs pie trūkstošā finansējuma piesaistīšanas. Projekta mērķis ir īstenot inovatīvu pasākumu Liepājā, kas veicinātu jauniešu ar īpašām vajadzībām psihosociālo rehabilitāciju, uzlabotu viņu radošumu, saskarsmes prasmes un veicinātu produktīva brīvā laika pavadīšanu.

Projektā iesaistījušies: aktieris Kaspars Gods, mākslinieks Varis Siliņš, psihosociālā atbalsta speciāliste Evija Siliņa un aktivitāšu koordinatore Ingrīda Jēče.

Foto galerija

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz