Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Brīvība ir!”

“Brīvība ir!”
Foto: Egons Zīverts
11.06.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

“Tēma ir vienkārša. Vienmēr kāds grib apspiest otru, un vienmēr kāds grib izrauties brīvībā. Brīvības cena ir liela. Mums brīvība šķiet pašsaprotama. Bet iziešana no upura lomas, kad pašam jāpieņem lēmums, nav viegla. Ir jābūt spēcīgiem cilvēkiem, lai dzīvotu brīvībā.” Tā saka Karostas festivāla dalībniece, māksliniece Agnese Rudzīte.

Trīspadsmit mākslinieki divu nedēļu laikā no desmit dažādām pasaules valstīm Karostā, redānā, radīja mākslas darbus – gleznojumus, skulptūras, pat dziesmu par brīvības tēmu. Viss veltīts Latvijas brīvības cīņām, jeb Neatkarības kara dienām Liepājā 1919. gada novembrī. Festivāla rīkotāja – Karostas glābšanas biedrība sadarbībā ar Liepājas reģiona Tūrisma informācijas biroju.

Svētdien festivāls noslēdzās ar mākslas darbu demonstrējumiem un ar piemiņas akmens atklāšanu Karostas komandantūras virsleitnantam Robertam Radziņam, kurš šeit krita kaujā pret bermontiešiem, kad no Liepājas tie tika padzīti. Vienlaikus tie bija arī svētki deviņiem jauniem cilvēkiem, kuri tika uzņemti Zemessardzē un deva savu svinīgo solījumu. Svētkus bagātināja gan jaunsargu, gan biedrības “Latviešu karavīrs” dalībnieki vēsturiskās kareivju formās, gan NATO Paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas karavīri no Kanādas, Spānijas, Slovākijas, Čehijas, Polijas un Latvijas, un militārā tehnika – spāņu armijas tanks “Leopard 2”, kanādiešu armijas vieglais bruņurtransportieris “LAV 6” un ieroči. To visu varēja aplūkot un aptaustīt katrs interesents, visvairāk tas viss interesēja bērniem. Muzikālo baudījumu sniedza Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas ansamblis “Magone”.

Festivāls daudziem cilvēkiem bija iemesls, kādēļ redānu – tikai vienu no daudzajām cariskās Krievijas laika Liepājas cietokšņa daļām – apmeklēt pirmo reizi. “Ļoti forša vieta, ļoti interesanti organizēts. Viens no mazajiem festivāliem – bet tie pat vairāk vajadzīgi par lielajiem. Liepājai nāk tikai par labu, ka tādas vietas tiek attīstītas,” sprieda Dans Jansons – pa daļai valmierietis, pa daļai liepājnieks. Viņš nav varējis atraut acis no Austrijas mākslinieka Robina Abramovica gleznotās sievietes portreta. Tas gleznots uz mitras sienas, un krāsa tek. Tādēļ tas ir raudošas sievietes portrets, tas nepārtraukti mainās un ar laiku pazudīs pavisam. Viņa raud par savu karavīru, kurš dodas kaujā, – tāda ir mākslinieka iecere. D. Jansona dzīvesbiedre Jana, liepājniece, redānā bija pirmo reizi un uzskata – šī ir laba vieta, kur kaut ko organizēt. “Sākumā festivālu meklējām cietumā,” viņa atzinās.

“Man patīk, ka tāda neliela pilsēta kā Liepāja kļūst mākslinieciskāka. Jaunliepājai arī kaut kas tāds derētu!” saka festivāla dalībniece, fotogrāfu plenēra “Karosta fotoosta” dalībniece Zaiga Ļauduma. Plenērā piedalījās 35 fotogrāfi no dažādām Latvijas vietām. Viņu darbi par brīvības tēmu būs apskatāmi Karostas cietumā 18. jūlijā – tad arī varēs uzskatīt, ka festivāls būs noslēdzies. “Bet šis ir tikai sākums,” svētdien teica Karostas gids, rīkotāju pārstāvis Kristers Krafts, kurš pasākumu vadīja, “tam jāpārtop par tradīciju.”

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 11.jūnija numurā.

#kvards-20190611-07#

Foto galerija

22 komentāri

2019-06-11 07:21

Kauns!!!!: Salabojiet izbojāto ceļa posmu. Tas ir nekaunīgi, ar saviem tankiem atbrauc, salauž ceļu un aizbrauc it kā nekas nebūtu noticis. Kas jums armijnieki šķiet, ka varat visur kaut ko sabojāt un citiem aiz jums jāvāc? Baigie varoņi.

2019-06-11 07:33

Līdz brošai militāristu eksponēšanās: Tie “grafiti” uz sienām gan ļoti amatieriski izskatās. Kāpēc visādiem diletantiem ļauj zīmēt uz sienām? Nemaz nerunājot par to, ka atkal jau pilns ar armijniekiem, tāda sajūta, ka armijnieki atkal okupējuši Karostu. Kāpēc visur vienmēr jābūt militāristiem, piedevām atkal dod bērniem rokās ieročus. Amorāli. militāristiem ir jābūt neredzamiem, jāstāv malā, nevis nepārtraukti jāeksponējas. Līdz brošai jau visos Karostas pasākumos redzēt ieročus. Kādam ir mazvērtības kompleksi un uzmanības trūkums, ka nepārtraukti vajag eksponēties? Slikta gaume. Rada nevis patīkamu sajūtu, bet uzbāzīgu. Darat savu darbu un beidziet jebkurā Karostas pasākuma līst iekšā ar saviem tankiem un šautenēm.

2019-06-11 08:03

To broša: Ieklausies: Karosta, tas ir no vārda karot. Tur norisinājās Brīvības cīņas par šo valsi, lai arī tādi lumpeņi, kā tu te varētu dzīvot. Karostā ir arī mūsdienās karavīri. Ja tā riebjas, tad nelien uz to rajonu.

2019-06-11 08:31

:D: Suņi atkal rej, bet karavāna mierīgi turpina savu ceļu

2019-06-11 08:39

Krancis to ;D: Jau redzējām, kā karavāna iet uz priekšu, uzarot ar tanku Liepājas ielu. Lieliski. Nevaram vien sagaidīt atkārtojumu. Cieņā, Liepājnieks Krancis. Godīgi sakot, tiešām jau par daudz armijnieki eksponē Karostu. Būtu strādājuši un mazāk domājuši, kā atkal lieku reizi pagozēties mēdijos.

2019-06-11 08:59

-------: šī brīvība ir maksājusi 350 000 aizbraukušo no valsts,,,,,,,

2019-06-11 10:31

Nu re!: Nīdekļiem un sovokiem atkal ir laba iespēja sacensties savā stulbumā!!!

2019-06-11 11:14

nurekam: Pasaki, ar ko tu izcelies?!

2019-06-11 11:58

Ah: Autobraucēji paši izvēlējās aizbraukt, BRĪVA viņu izvēlē. Bez brīvības sēdētu te un nekur netiktu. Tak aizverat vienreiz savas pākstes, cik aizbraukuši ir un nosauciet, cik palikuši. Paši tik sēž un ņaud.

2019-06-11 12:05

Jonas to -----: Nevajag aizmirst to, ka ja krievu laikos būtu bijusi iespēja emigrēt vai pelnīt naudu ārzemēs, iespējams ka tajos laikos izbrauktu 2x vairāk.Ļoti labi, ka mūsu tautieši pelna normālu naudu ārzemēs. Ja viņi visi būtu šeit, tad mūsu vergturi maksātu pat 2x mazāk nekā tās kapeikas ko pašlaik.

2019-06-11 14:46

Hm: kāda karavāna?Tie dzērāji un uzdzīvotājas?

2019-06-11 15:56

To hm: Tu laikam pēc sevīm spried. Pasākums bija bezalkoholisks (bufetē to lietu nevarēja nopirkt). Visa publika bija zolīda, izņemot vienu krieviski runājošu bomzi, kurš visdrīzāk bija pamodināts tur pat grāvjmalā guļam.

2019-06-11 16:02

Aivars Slišāns: Pasākums bija ļoti labs un interesants ! Bija ko darīt, redzēt, piedalīties un vispār - malači organizatori, lūdzu nākamgad sarīkojiet atkal ! Paldies visiem ,kuri organizēja un strādāja pie šis festivāla !

2019-06-11 17:13

....,....: "šī brīvība ir maksājusi 350 000 aizbraukušo no valsts,,,,,,,"
Priecājies,ka cilvēkiem ir izvēle,kur un kad braukt prom,ja kas nepatīk...
Pirms gadiem 40-50 stutētu sētas un priecātos,ka izstāvējis rindu,ticis pie kāda kārotā banāna vai kārotās ārzemju plates....Nerunājot par to,ko kājās vilkt vai mugurā...viss vienāds, jo vecāki parūpējās izstāvēt rindas,lai apģērbtu savus bērnus...
Tagad nauda ir nopelnāma,tikai viens BET - jābūt smadzenēm,kuras var 'iegūt' skolās....Ja mācīties nebija laika - tad nevajag tagad kādu citu vainot...

2019-06-11 17:23

Lupis: Ura !!!!! Mums ir briviba !!!!!

2019-06-11 18:55

Qr: Brīvība izmaksas ir vairāki miljoni nogalināto un represēto, bet jūsu piesauktie izbraukušie ir tikai un vienīgi labākās dzīves tīkotāji.
Nomierinieties jau vienreiz ar savu #vissirslikti. Vecā plate.

2019-06-11 20:08

Lupis: Mēs visbagatakie cilvēki pasaule

2019-06-11 20:26

o jā: esam vareni,ārdām ielas ar tankiem,armijas"festivālā ":)) tas IR NE TIKAI VISS IR SLIKTI ,BET GALĪGAS AUZAS,tie daži ,kas te priecajas laikam neviena festivāla bijuši nav :)))

2019-06-11 20:52

Sanitam: Par asfaltu-nejau armijas tanks bija vainīgs, bet gan asfalta kvalitāte, cilvēki kuri dien armijā nav dzērāji vai uzdzīvotāji, bet gan cilvēki, kuri mīl savu zemi, tie kuri nepatiesi čīkst un neko citu nevar izdarīt ieteiktu vispār paklusēt...

2019-06-11 22:12

Unnis: Brīvība??:):) Tie ir saldi meli ,opijs tautai..Brīvības nav Ir tikai tās ilūzija.Pat latviešiem to derētu saprast .

2019-06-13 02:11

pastalnieks: Esam brīvi sakravāt koferus un doties uz normālu valsti, kur var normāli dzīvot.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz