Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Ceļi – labi norūgusi dzeja

Ceļi – labi norūgusi dzeja
Foto: Egons Zīverts
02.05.2018 07:06

"Kurzemes Vārds"

“Tas ir dzejoļu cikls, kurā katrs nākamais dzejolis apzināti komunicē ar iepriekšējo,” dzejas krājuma “Ceļi” atvēršanas svētkos bibliotēkā “Libris to raksturoja autore arhitekte un dzejniece Gunta Šnipke. “Ceļi” ir autores trešais dzejas izdevums.

“Guntas Šnipkes trešajā grāmatā “Ceļi” ir spilgti vizuāla, blīva un emocionāli saspringta dzeja, kurā realitātes tēli, pārvēršoties valodā, būvē jaunas telpiskas pasaules. Dzejoļiem dotās dažādu pilsētu “vizītkartes” identificē pieturas un izejas punktus, taču pats ceļojums notiek nevis “pa globusu”, bet “galvā” – tur, kur pieredzējums atbalsojas, sāp un pārveidojas. (..) kļūst redzams, ka te no dzīves un valodas uzbūvēta Latvija,” krājuma ievadā raksta tā redaktore dzejniece Inese Zandere. G. Šnipkes dzejas krājumu “Ceļi” izdevusi izdevniecība “Mansards”, tas tapis ar Ventspils Starptautiskās rakstnieku un tulkotāju mājas un Liepājas Kultūras pārvaldes atbalstu.

Aprīļa pēdējās dienās Liepājas bibliotēkā “Libris” notika krājuma “Ceļi” atvēršanas svētki, kuros piedalījās autore G. Šnipke, redaktore I. Zandere, izdevniecības “Mansards” vadītājs Jāni Oga, G. Šnipkes kolēģi, draugi, radi un viņas personības un dzejas cienītāji. Bet pasākuma noskaņu muzikāli bagātināja mūziķu Gunta Kolerta, Māra Kupča un Alekseja Balinska trio.

G. Šnipkes dzejoļu krājums “Ceļi” būs pieejams visās Liepājas bibliotēkās, solīja izdevniecības “Mansards” galvenais redaktors Jānis Oga.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 2. maija numurā.

#kvards-20180502-07#

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli