Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

Dzejas krājumā ieslēpta pērle

Dzejas krājumā ieslēpta pērle
Foto: Egons Zīverts
25.02.2019 07:00

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Nedēļas nogalē dienas gaismu ieraudzīja Gunitas Bokas pirmais dzejas krājums “Pasaule šorīt paklupusi”. “Šī dzeja nemēģina lasītāju šokēt vai pārsteigt, bet tās sajūtu tēli iekustina visdziļākās emociju stīgas,” dzejoļu krājumu raksturo rakstniece un grāmatas redaktore Jana Egle.

Pasākums norisinājās kafejnīcas “Valhalla Wine&Coffee” omulīgajās telpās, kur Liepājas rakstnieki un citi interesenti plecu pie pleca klausījās Raimonda Kneša izpildītajās dzejas rindās. “Uzrakstīt ir viens, bet lasīt kaut kas pavisam cits,” G. Boka skaidro, kāpēc pati savas dzejas rindas publiski nelasīja. “Satraukums ir milzīgs, un tas enerģētiski iztukšo. Turklāt man ļoti patīk, kā dzeja skan Raimonda lasījumā.” Klātesošajiem tika piedāvāta arī neparasta iespēja – viņi varēja lasīt G. Bokas dzeju paši, tāda veidā piešķirot dzejas rindām jaunu skanējumu. Pasākuma apmeklētāji šādam izaicinājumam ļāvās ar prieku.

Pirmos dzejas impulsus G. Bokas sacerējumos pamanīja latviešu valodas skolotāja. Viņa pusaudzei ieteica vērsties pie Olafa Gūtmaņa, lai viņš “uzmetot aci” sacerētajam. “Jāsaka, tieši viņš mani ar tādu kā tēva roku paņēma un iecēla literatūras lauciņā. Uzreiz bija uzstāšanās, tika rīkoti pirmie pasākumi, pirmās publikācijas parādījās vietējā laikrakstā, tolaik vēl “Komunistā”,” atceras G. Boka.

Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 25. februāra numurā.

#kvards-20190225-03#

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli