Sestdiena, 18. janvāris Antis, Antons, Antonijs

Filma par radošumu raisa diskusiju

Filma par radošumu raisa diskusiju
Foto: Edgars Pohevičs
26.04.2019 12:01

liepajniekiem.lv

Ceturtdienas vakarā liepājnieki koncertzālē ”Lielais dzintars” kā pirmie Baltijā varēja vērot vācu režisora Hermaņa Vaskes (Hermann Vaske) dokumentālās  filmas ”Why are we creative?” pirmizrādi, vēsta Liepājas pilsētas pašvaldības administrācijas Sabiedrisko attiecību un mārketinga daļas vadītāja Zita Lazdāne.

Filma pēta māksliniecisko, intelektuālo, filozofisko, politisko un zinātnisko radošumu. Kopumā filmas ietvaros ir aptaujāti vairāki simti personības. Pēc seansa ikviens interesents varēja uzdot sev interesējošu jautājumu un izvērtās saistoša saruna par radošumu un tā nozīmīgumu. 

Filmas režisors arī novērtēja Liepājas šarmu un talantīgos pilsētas cilvēkus, kā arī atzina, ka vēju pilsēta patīkami un negaidīti pārsteigusi ar savu auru un pilsētvidi. 

Filmā ir intervijas ar leģendāriem pasaules mūziķiem, režisoriem, aktieriem un citām radošām personībām, piemēram, režisoru Deividu Linču, dziedātāju Bjorku, mūziķi Bono, mākslinieci Marinu Abramoviču, dziedātāju Deividu Boviju, modes māksliniekiem Vivjenu Vestvudu un Žanu Polu Gotjē, kā arī aktieri Šonu Pennu, politiķi Mihailu Gorbačovu, zinātnieku Stīvenu Hokingu, politiķi Nelsonu Mandelu, Dalailamu un daudziem citiem.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)