Pirmdiena, 30. marts Nanija, Ilgmārs, Igmārs

Folkloras centrā “Namīns” svinēs Miķeļdienu

Folkloras centrā “Namīns” svinēs Miķeļdienu
Foto: "Namīns"
25.09.2018 12:43

liepajniekiem.lv

Piektdien, 28.septembrī pulksten 17 folkloras centrā “Namīns” tiks iepazītas latviešu tautas tradīcijas, svinot Miķeļdienu, portālam vēstīja Krista Lapiņa.

Miķeļdiena jeb Apjūmības ir rudens saulgrieži, ko senie latvieši, sekojot norisēm dabā, atzīmēja no 20. līdz 22.septembrim, bet laiku gaitā līdz mūsdienām Miķeļu svinēšana piesaistīta kristīgajam kalendāram.

Miķeļdienas svinībās folkloras centrā “Namīns” Lejaskurzemes etnogrāfiskie ansambļi demonstrēs savas prasmes rudens ražas sagatavošanai ziemai. Savvaļas augu pazinēja Vaira Kārkliņa stāstīs par augu lomu cilvēka veselībā. Rucavas etnogrāfiskais ansambļa dalībnieki demonstrēs, kā pareizi skābēt kāpostus, bet Bārtas etnogrāfiskais ansamblis vārīs ābolu zapti. Dāmas no ansambļa “Saknes” un “Vēlava” būs sarūpējušas pārsteigumu no zirņiem un pupām. Savukārt Vaira Kārkliņa dalīsies savās zināšanās par ēdamajiem augiem, par dabas veltēm, kas palīdz atveseļot cilvēka organismu.

Rudens ražai par godu tiks dziedātas tautas dziesmas, iets rotaļās, bet folkloras kopa “Atštaukas” palīdzēs bērniem atpazīt Latvijas augļus un dārzeņus, aicinot noskatīties leļļu izrādi “Lauku pele, pilsētas pele”.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli