Sestdiena, 25. janvāris Sigurds, Zigurds, Sigvards

H. Laukšteins: “Izrāžu atcelšana ir sāpīgs lēmums”

H. Laukšteins: “Izrāžu atcelšana ir sāpīgs lēmums”
Foto: Egons Zīverts
13.05.2019 07:09

"Kurzemes Vārds"

Aktrises Lauras Jerumas traumas dēļ Liepājas teātra vadība pieņēmusi lēmumu atcelt trīs izrādes, kas bija plānotas 9., 10. un 11. maijā. Beidzamo vienpadsmit gadu laikā tas esot varbūt otrais gadījums, kad atceļ izrādi, saka teātra valdes loceklis Herberts Laukšteins: “Tas ir ļoti sāpīgs lēmums. Diemžēl mums nav tik lielas trupas un tādu finansiālu iespēju, lai nelaimes gadījumā būtu dublants.”

H. Laukšteins stāsta “Kurzemes Vārdam”, ka 9. maijā bijuši “trīs scenāriji, ko darīt, lai skatītājiem nebūtu pie durvīm jāpagriežas un jāiet ar rūgtumu prom”. Šis esot bijis labākais risinājums – 9. maija izrādi “Platonovs un viņa sievietes” atcelt, 10. maija izrādes “Roberto Zuko” skatītājus novirzīt uz 31. maiju un 11. maijā plānoto izrādi “Nākamgad tai pašā laikā” ielikt papildus 22. maijā. Teātra vadītājs atklāj, ka aktieri vienmēr darot, ko var, – ejot uz skatuves ar paaugstinātu temperatūru, nosaitējušies un iedzēruši zāles, taču, ja nevar pakustēties un ir pārāk liels apdraudējums veselībai, tad izrāde ir jāatceļ.

H. Laukšteins cer, ka aktrise jau 22. maijā varēs spēlēt uz skatuves. Tā kā viņa paklupusi un satraumējusies teātra teritorijā, tas fiksēts slimnīcā, tad teātra vadītājs rēķinās, ka nāksies sniegt paskaidrojumus Darba inspekcijai. Viņš arī norāda, ka atcelta izrāde teātrim ir sāpīgs finansiāls trieciens: “Jo finansiālais atbalsts no saimniekiem (Liepājas pilsētas pašvaldības – L. K.) ir ne tāds, kādu teātris ir plānojis. Eksistē arguments “pelniet paši!”, mēs to arī darām, tāpēc šāds gadījums ir ļoti sāpīgs. Šādiem gadījumiem mums nav spilvena. Neko papildus vairs nevar izdarīt, jo tuvojas sezonas pēdējā pirmizrāde, kurai ir jādod laiks, lai tā spētu nonākt līdz skatītājiem.”

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)