Otrdiena, 11. augusts Liega, Olga, Zita, Zigita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Izveido sadarbību ar dažādu kristīgo konfesiju draudzēm

Izveido sadarbību ar dažādu kristīgo konfesiju draudzēm
07.11.2008 11:55

Liepājas muzejam, īstenojot projektu ”Sakrālā telpa Latvijā”, izveidojusies veiksmīga sadarbība ar dažādu kristīgo konfesiju draudzēm, rīkojot kristīgo draudžu svētdienas skolu sadraudzības dienas sarīkojumu, jauniešu diskusiju ar mācītājiem, trīs garīgās mūzikas koncertus un lielizstādi ar nosaukumu ”Dievkalpojumu tērpi Pareizticīgo Baznīcā”  un ”No Sv. Jāzepa katedrāles krātuves…”, kas aptver divas muzeja zāles.

Izveidota arī jauna muzejpedagoģijas programma ”Garīgā dzīve Latvijā”, kas joprojām tiek piedāvāta skolēniem, lai veicinātu tradicionālo kristīgo konfesiju savstarpējo  dialogu, izmantojot Liepājas muzeja kultūrvēsturisko bāzi.

Projekts saskaņā ar Eiropas Kopienas ārējās palīdzības granta līgumu tika realizēs 12 mēnešos, no pagājušā gada 1. novembra līdz 2008. gada 31. oktobrim. Projekta kopējās izmaksas ir 29 955,57 eiro, no tiem 26 960, 01 eiro piešķirti no Eiropas Kopienas līdzekļiem.

Šā gada martā aicinājumam piedalīties pasākumā ”Liepājas kristīgo draudžu svētdienas skolu audzēkņu sadraudzības diena muzejā” atsaucās astoņas Liepājas draudzes, pārstāvot trīs lielākās konfesijas: katoļu, luterāņu un baptistu. Pēc sarīkojuma Romas katoļu baznīcas Latvijā Dienvidkurzemes dekāns Gatis Bezdelīga un svētdienas skolu vadītāji atzina, kas līdzīgu pasākumu būtu lietderīgi sarīkot katru gadu.

Tika uzsvērts, ka tie sekmētu bērnu un jauniešu izpratni, savstarpēju cieņu un toleranci pret dažādu konfesiju tradīcijām, kultūras mantojumu, kā arī izmantot Liepājas muzeja vēstures ekspozīciju materiālus, lai  kristīgo konfesiju kultūras mantojumu popularizētu iedzīvotājiem.

Lielu jauniešu atsaucību izpelnījās diskusija ar garīdzniekiem par mīlestību un cilvēku dzīvību, kuru atraktīvi vadīja psiholoģe un kustības ”Par dzīvību” jauniešu darba koordinatore Diāna Staņko. Pēc diskusijas skolēni savās atsauksmēs norādīja, ka šādās diskusijas vajadzētu rīkot regulāri katrā skolā. Viņiem bija interesanti uzzināt mācītāju viedokli par jauniešiem aktuālām tēmām, kā arī iesaistīties sarunās.

Labas, pat cildinošas atsauksmes saņemtas par visiem trim garīgās mūzikas koncertiem, kas Liepājas muzejā tika rīkoti projekta laikā. Muzejā uzstājās Liepājas jautais koris ”Laiks”, vokālā grupa ”Anima Solla”, bet vislielākais apmeklētāju skaits bija grupas ”Schola Cantorum Riga” koncertā ”Fiat Lux” – ”Lai top Gaisma”. Tā bija unikāla iespēja piedzīvot 1000 gadu senus dziedājumus, kas izmainīja pasaules mūzikas vēsturi. Koncertā skanēja gregoriskie dziedājumi.

Gregoriskie dziedājumi ir tradicionālais vienbalsīgās dziedāšanas veids dievkalpojumā un tiek saistīts ar pāvesta Sv. Gregora Lielā (6. – 7. gs.) vārdu. Tie ir skanējuši Rietumeiropas baznīcās vairāk nekā 1000 gadu, tādējādi veidojot dzīvu saikni starp neskaitāmu paaudžu dažādu zemju un tautību ticīgajiem.

Tie ir arī Eiropas profesionālās mūzikas vēsturiskais pamats. Grupas vadītājs, Rīgas Doma mūzikas direktors un J. Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents Guntars Prānis sacīja: ”Gregoriskie dziedājumi dod dziļāku iespēju tuvoties Dievam, Viņa Vārdam, lūgšanai, caur kuru ienāk miers un sakārtotība. Es noteikti nepiekrītu tam, ka tas ir kaut kas elitārs”.

Savukārt lielizstādes nolūks – stimulēt sabiedrības morāli ētisko attīstību, izmantojot impulsus, kurus sniedz kristīgās vērtības, kā arī veicināt laicīgās sabiedrības un kristīgo konfesiju pārstāvju savstarpēju dialogu. Tā iepazīstina plašāku sabiedrību ar  Baznīcas tērpu praktisko izmantošanu, tērpu un to sastāvdaļu simbolisko nozīmi, konkrētam baznīcas gadam atbilstošām liturģiskajām krāsām. Lai to uzskatamāk un pilnvērtīgāk veiktu, līdzās tērpiem eksponēti attēli ar dažādu baznīcas dzīves norišu atspoguļojumu, kā arī dievnamā atrodošies sakrālie priekšmeti.

Saņemot Latvijas Pareizticīgās Baznīcas Sinodes atbalstu, ar atsaucību un lietpratīgu palīdzību izstādes veidošanā piedalījās Liepājas apriņķa prāvests virspriesteris Nils Druvaskalns, kā arī Romas katoļu baznīcas Latvijā Dienvidkurzemes dekāns Gatis Bezdelīga.

Komentējot izstādes eksponātus, Gatis Bezdelīga palīdzēja atvērt īpašu lapaspusi katoļu draudzes vēsturē. Tā saistās ar  slepenu garīgās literatūras pārrakstīšanu padomju varas gados, ko veica draudzes locekļi Eduards Megnis un Aleksandrs Šēfers.

A. Šēfers šo darbu veicis laikā no 1958. – 1965. gadam, E. Megnis – 1970. gadu beigās.  Abi šo darbu, kuru nepārprotami var nosaukt par kalpošanu, darījuši ar lielu ticības spēku un drosmi, veltot tam vakara un nakts stundas, izmantojot nereģistrētas rakstāmmašīnas un, protams, pakļaujot iespējamām represijām gan sevi, gans savas ģimenes locekļus.

Lielizstādes izveidei no projekta līdzekļiem tika piešķirts finansējums jaunu vitrīnu izgatavošanai un statīvu iegādei, lielformāta fotogrāfiju un to apgaismojumu nodrošināšanai. Tāpat no projekta līdzekļiem tika apmaksātas ekspertu konsultācijas un mākslinieku uzstāšanās sakrālās mūzikas cikla koncertos, iegādāti materiāli radošajām darbnīcām, kā arī jauni krēsli pedagoģijas nodarbībām un koncertiem. Finansējums tika izlietots arī projekta un tā aktivitāšu publikācijas materiālu nodrošināšanai, autoratlīdzības darbnīcu vadītājiem un pieaicinātajiem ekspertiem.

Izmantojot Liepājas muzeja kultūrvēsturisko bāzi, projekta galvenais mērķis bija veicināt tradicionāli eksistējošo reliģisko konfesiju savstarpējo dialogu un radīt sabiedrībā izpratni par Latvijā tradicionāli eksistējošo reliģisko konfesiju kultūras vērtībām un kultūru dažādības priekšrocībām.

Liepājas muzeja vēsturiskā ekspozīcija  ir lielisks palīgs darbā ar skolēniem, tāpēc īpaša uzmanība projekta ietvaros tiks pievērsta bērniem un jauniešiem, viņu izpratnes un tolerances vairošanai pret dažādu konfesiju tradīcijām, kultūras mantojumu..

Līdzšinējā muzeja darbība pierādījusi, ka tieši jauniešu auditorija ir ļoti atvērta idejām un radošām aktivitātēm. Pieredzējušu speciālistu vadībā, mērķtiecīgi vadot jauniešus dažādās radošās nodarbībās, īsā laikā iespējams panākt noturīgus un ilglaicīgus rezultātus. Lai jaunieši veidotos kā personības, kas ciena reliģisko piederību, ir būtiski gūt izpratni un apzināties dažādu reliģiju un konfesiju kultūras vērtības jau bērnībā.

Liepājas muzejs

0 komentāri

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz