Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Piektdiena, 18. augusts

+18°C
Vējš: DA 6.4 m/s
Laika ziņas Liepājā

Vārdadiena: Elena, Ellena, Helēna, Liena, Liene

Konkurss par godu māmiņām!!!  (18)

Atslēgvārdi konkurss

"Es atceros –, kad biju maza, mana mamma katru vakaru uztina matus uz lieliem ruļļiem, apsēja lakatiņu un gāja gulēt.

Un katru rītu viņa cēlās pirmā, iztina ruļļus, uzvilka visvienkāršākos kantora svārkus, uzvilka blūzīti ar rišiņu vai mežģīni un gāja uz darbu. Man likās, ka mana mamma ir visskaistākā sieviete pasaulē, un tētis viņu mīlēja ar visiem viņas ruļļiem."

Šis ir mazs fragments no Zanes Daudziņas spēlētās komēdijas par sievietes būtību "Tāda es esmu", kas 6. maijā, tieši pirms Mātes dienas, viesosies Liepājas Olimpiskajā centrā.

Bet ko TU vari mums pastāstīt par savu mammu?

Izrāžu apvienība PANNA un portāls liepajniekiem.lv aicina izstāstīt savu sirsnīgo foto stāstu par MAMMU.

Līdz 1. maijam atsūti uz izrādes e-pastu tadaesesmu@gmail.com savas mammas jaunības dienu fotogrāfiju un kļūsti par vienu no 20 laimīgajiem, kas dāvanā saņems divus ielūgumus uz izrādi Liepājā 6. maijā.

Dāvanu ieguvējus noteiks izrādes radošā komanda – režisors Juris Rijnieks un aktrise Zane Daudziņa. Atsūtītās fotogrāfijas būs apskatāmas izrādes starpbrīdī, kā arī portālā liepajniekiem.lv.

____________________

Piedāvājam četrus iesūtītos liepājnieku stāstus konkursam!Labdien!

Mani sauc Signe Jostmane, un es jums pastāstīšu par savu mammu – Dainu Putnu.

Viņas uzvārds – Putna – , pats par sevi simbolizē brīvību, vieglumu, arī dabas balsi, dabisku skaistumu un citas lieliskas īpašības. Ar mammu ir gluži tāpat kā ar brīvu un spārnotu putnu. Manuprāt, ar mammu spēju salīdzināt dažādas putnu personības. Piemēram. Cielava. Latviešu folklorā šis putns simbolizē tautumeitu, tas arī ir viens no mammas hobijiem, jo koncertos, priecējot skatītājus ar tradicionālajiem tautu deju soļiem un ar krāšņo tautastērpu, viņa pati jūtas kā personība, kura spēj dāvāt prieku sev un citiem.

Fēnikss – ugunsputns, cīnītājs. Arī šīs vērtības es piedēvēju savai mammai, jo viņa cīnās par visu sev mīļo, par tuvo cilvēku labklājību un izaugsmi, un gatava iet pāri visam, pat ugunij, lai tikai ģimenei būtu labi. Ir mīts, kurš vēsta par feniksa spējām atdzīvināt ar vienu asaras lāsi. Manai mammai pat asaru nevajag, lai es saprastu, cik grūti un smagi viņai brīžiem klājas un cik ļoti viņai ir nepieciešams kāda mīļa un tuva cilvēka plecs.

Pāvs - krāšņums, lepnums. Manuprāt, tik krāšņs putns kā pāvs nav līdz šim neviens sastapts, tādēļ viņš arī staigā un jūtas lepns par savu krāšņumu. Arī mana mamma var būt lepna par savu krāšņumu. Vēl viens no viņas hobijiem ir zīda apgleznošana, kur viņa izliek savu dvēseles skaistumu un dzīvīgumu, viņas darbi spēj aizkustināt ikvienu, jo visi, kuri aplūkojuši viņas darbus, nav spējuši nepateikt: WOW!

Pūce neapzinātas zināšanas, gudrība. Protams, jebkurš cilvēks spēj būt gudrs kā pūce un daudziem piemīt apslēptas zināšanas un prasmes, taču mammai nekas nav apslēpts vai nomaskēts, viņa ir gudra jau no bērnības, ko apliecina viņas skolā saņemtās liecības. Protams, ne visām gudrībām ir nepieciešamas liecības, kā, piemēram, dzīves gudrībai, jo mamma ir tā, kas man dod neskaitāmus padomus un viņa ir mans labākais piemērs manai dzīvei, un es vēlētos būt viņas spoguļattēls tajā dzīvē, kura man vēl priekšā.

Putns lidojumā – tā ir attīrīšanās no materiālajām saitēm un nodošanās dabas brīnišķīgajām ainavām. Mūsu kopīgie ģimenes pasākumi vienmēr ir kā kopīgie lidojumi apkārt pasaulei, tu nezini, kas tevi sagaida, bet tu zini, ka sajūtas būs neaprakstāmas, un par tām parūpējas mamma. Viņa ar savām idejām un iedvesmu mūs saliedē kā vienu kopīgu un bezbailīgu pāvu ģimenīti, taču nevis tādu, kura būtu lepna par savu krāšņo ķermeni, bet gan par saviem mīļajiem.

Nu ko, šis bija neliels ievads par to, kāda ir mana mamma – laimīgi precējusies četru bērnu māmiņa. 

Mamma ar vecāko brāli pirms aptuveni sešiem gadiem. Viņai mugurā pašas darināts zīda kostīms, kurš apgleznots ar zīda krāsām. 


Labdien!

Šķirstot bērnības atmiņu albūmu, kas saglabājies manā sirsniņā, savu mammuku atceros kā cilvēku, kurš ļoti apzinīgi rūpējas par tiem, kurus pieradina, kā saka Mazais princis. Dzīvojām lauku ciematā. Mamma strādāja vistu kūtī, bet tētis bija šoferis. Man ļoti patika doties līdzi mammai uz darba un vērot, cik uzmanīgi un ar kādu mīlestību viņa dara savu darbu. Ja kūtī kādu vistiņu vai gaili pārējās vistas noknābājušas, mamma ar kolēģi to iznesa priekšnamā un ļāva tai dzīvoties pa istabiņu, kurā darbinieki pārģērbjas. Tas bija foršs laiks.

Kad biju maza meitene, mums ģimenē bija skaista kaķenīte. Kad tā palika grūta un laida pasaulē piecus kaķēnus, mamma vienmēr par viņiem rūpējās. Kādu dienu kaķenīte bija galīgi pārgurusi, pati neko neēda un līdz ar to kaķēniem nebija ko dot. Taču mamma nespēja noraudzīties, kā mazie kaķēni raud un lūdz pienu. Neraugoties uz to, ka darbdienā pusdienas pārtraukums bija tikai vienu stundu, viņa to veltīja kaķēniem. Baroja tos ar pudelīti. Kamēr vienu baroja, tikmēr pārējie lien, biksēs ieķērušies, pa kāju augšā un sauc, ka arī grib pienu. Skrāpējās, bļāva, ņaudēja, taču mamma mierīgi tos paņēma plaukstā, samīļoja un prātīgi mācīja ēst no pudelītes. Viņa nekad man nav mācījusi, kā rūpēties par dzīvnieciņiem, es to sapratu, kad vēroju, kā viņa to dara. Mana mamma ir pati labākā mamma. Ar savu vienkāršību, mīlestību un rūpību.

Marina  K.


Ir pagājuši daudzi gadu desmiti

Esmu vecmāmiņa četriem jaukiem mazbērniem.

Joprojām atminos....

Atminos svētdienas rītus  Liepājā, Palmu ielas Poriņu saimnieces mājā. Dzīvojām otrajā  stāvā saulainā, gaumīgi iekārtotā, tīrā dzīvoklī. Vecāki Augusts un Marija  mūs abas ar māsu bija adoptējuši no Rīgas bērnu nama. Tētis nomira pēc pāris gadiem, atstājot divus bērnus uz neaizsargātas sievietes rokām.

Kaimiņi aprunāja mammu, nosodīja, deva padomus – atdot  meitenes atpakaļ bērnu namā. Neatdeva. Sūtīja abus  bērnus bērnudārzā, skolā. Viņa cīnījās, mīlēja  un  audzināja. Lai gan  mūsu mamma ļoti ātri  aizgāja aizsaules ceļos, esmu pateicīga liktenim un uzņēmīgajai sievietei – mūs adoptēja saulaina, gādīga un ļoti mīļa MĀMIŅA. Viņa mācīja mūs, ka katrā mirklī ir iespējams atrast to netveramo, to skaisto, to neatkārtojamo!

Ausma Dzintare
Paldies par iespēju
...aizmirstā pļavā cerību sēkliņu sēt...

 

Labdien!

Vēlos pastāstīt par savu mammu. Viņa man ir vienreizēja. Brīnos, kā viņai izdevies mūs visus piecus uzaudzināt, pabarot, izglītot un arī vēl paspēt katra problēmas uzklausīt. Pats šobrīd audzinu deviņus mēnešus mazu bēbi un ar šausmām iedomājos par ģimenes pieaugumu, bet mana mamma to spēja. Uzaugu nelielā ciematā Liepājas rajonā nabadzīgos apstākļos. Mamma daudz strādāja gan algotu darbu, gan mājās, taču vienmēr viņu atceros kā šiverīgu sievišķi. Viņai ļoti patīk par mums rūpēties, jo reti kad redzēts dusmīgs vaigs. Viņa pat tagad tāpat kā bērnībā visu dienu darbojas pa virtuvi un tiklīdz kāds ieiet virtuvē, tā mamma uz viņu paskatās un saka: "Uz plīts ir silta zupiņa un tūlīt būs gatavi kartupelīši. Nāc paēd!" Viņa no nekā pagatavoja cepeti. Viņa nekad nesūdzējās, bet vienmēr pateicās Dievam par to, kas viņai tiek dots. Bet pats trakākais, kad sāku studijas Liepājā un retāk biju mājās, lai arī neesmu ne uzņēmis, ne zaudējis svaru, viņa mēdza pievilināt mani ēst ar vārdiem: "Kāds tu tieviņš. Tev taču ir jāpaēd!".  Mani tas traku padarīja. Bet tāda viņa ir, mana mamma – vienmēr smaidīga, gādīga un ļoti mīļa. Lai cikos pārbrauktu mājās, uz plīts vienmēr bija un būs silta zupiņa. Virtuve – tā ir mammas karaļvalsts. Viņa vienmēr nevis pie TV ekrāna vai atlaidusies dīvānā, bet gan virtuvē pie loga sagaida savus bērnus un mazbērnu, tāpat kā bērnībā.

Mārtiņš Liepājā

  • Komentāri (18)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Uzmanību!!!
Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Kultūra

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!