Trešdiena, 5. augusts Osvalds, Arvils
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Koristi emocionāli jau pēc pirmā mēģinājuma Mežaparkā

Koristi emocionāli jau pēc pirmā mēģinājuma Mežaparkā
Foto: Ilmārs Znotiņš, Vil Muhametshin
06.07.2018 12:11

liepajniekiem.lv

Vakar Mežaparka atjaunotajā estrādē Rīgā sākās XXVI Vispārējo latviešu dziesmu un XVI deju svētku noslēguma koncerta ”Zvaigžņu ceļā” mēģinājumi. Un vairāki no koristiem pēc pirmās mēģinājumu dienas atzina, ka jau tajos dziedot sariešas asaras.

Liepājnieki uz Dziesmu svētku noslēguma koncerta pirmo mēģinājumu devās īpaši noorganizētā tramvajā, kas koristus bez pieturām un papildu pasažieriem aizvizināja līdz pat Mežaparkam. Diena iesākās ar zilām debesīm un sauli, par ko pēc pārsalšanas svētku gājiena dienā dalībnieki bija ļoti priecīgi.

Kad visi bija ieņēmuši savas vietas estrādē, pakāpies diriģentu tribīnē, koristus uzrunāja koncerta ”Zvaigžņu ceļā” mākslinieciskais vadītājs, virsdiriģents Mārtiņs Klišāns. ”Man ir liels prieks redzēt jūs visus šeit kopā saulainajā, skaistajā rīta,” viņš sacīja. ”Jūs nevarat iedomāties, kā tas izskatās no šejienes, kājas trīc. Man liekas, ka neko vairāk mēs nevarētu vēlēties, kā saprast, kā jaunajā, atjaunotajā estrādē skan. Tāpēc es novēlu, lai mums visiem kopā ir brīnišķīga nedēļa, lai mums ir lielisks noslēguma koncerts un lai mūs Dieviņš lutina ar labu laiku.”

Un tad jau sākās dziedāšana. Cits pēc cita tribīne kāpa virsdiriģenti un vēlēja labus vārdus un slavēja koristus.

Kad tribīnē uzkāpa mūsu Jēkabs Ozoliņš, kurš svētkos diriģē Jāņa Lūsēna ”Karoga dziesmu”, viņš sacīja: ”Labdien! Sveiciens latvju kora dziesmas lielmeistariem!” Jau no dziesmu pirmajām taktīm, pirmajām skaņām bija sajūtamas liela notikuma priekšnojautas.

Vakarā pēc mēģinājuma koristi atzina, ka ir lieliskā noskaņojumā un gaida spilgtas emocijas noslēguma koncertā. Maijai Bumbierei no jauktā kora ”Kursa” šie ir pirmie Dziesmu svētki un viņa izbauda visu ar tiem saistīto. Sapnis esot piepildījies. ”Cik var skatīties, kā citi priecājas un bauda svētku sajūtu, vidi,” viņa smaida. Korī dziedājusi pamatskolā, nu to ar prieku dara atkal. Jau pēc pirmās mēģinājumu dienas esot aptuveni nojaušams, cik emocionāli piepildīts būs gala koncerts. Viņa to gaida kā grandiozu notikumu. Jau pirmais rīts ceļā uz Mežaparku visiem kopā dodoties ceļā kopīgā tramvajā un pēc tam, visiem kopā cauri karogu alejai uz pašu estrādi, rosinājis svētku sajūtu. Un visiem koriem kopā dziedot, rodas liela kopības izjūta, viņa stāsta. Redzams, ka Maijai sārti, saulē apsviluši vaigi. Viņa pasmejas, jāsmērē, lai pavisam neapdeg.

”Noskaņojums ir lielisks!” saka jauktā kora ”Lauma” dalībnieks Aldis Treimanis, kuram šie ir jau ceturtie Dziesmu svētki. ”Dziesmu svētki ir kopīgs liels pasākums, kam esam gatavojušies piecus gadus. Tāpat kā sportistiem ir olimpiāde, tā mums visi kori sabrauc kopā. Tas ir liels un svinīgs pasākums. Piedevām vēl simtgadei par godu.”

Pēc pirmās mēģinājumu dienas viņš spriež, ka šoreiz cilvēku esot vairāk. Citos gados pirmajās dienās estrādē vietas bijis daudz, jo kādi 15-20 procenti dziedātāju, kuri pa nedēļu ir aizņemti darbā, pievienojas nedēļas nogalē, un tad estrādē esot jāsaspiežas. ”Šoreiz ir tā, ka diezgan saspiests jau tagadējos mēģinājumos,” viņš stāsta.

Šo svētku repertuārs A.Treimanim patīk labāk nekā iepriekšējos svētkos, tas ir dažādāks, interesantāks. Un slodze vīriem šogad lielāka, jo jaukto koru vīri palīdz vīru koriem viņu dziesmās. ”Laumas” dziedātājs no svētkiem gaida arī pārsteigumus. Katru reizi tādi esot. ”Iepriekšējos gadus ir bijis salūts,” Aldis min piemēru. ”Bet vīri to neredzēja, jo salūts bija skatuves aizmugurē, mēs to televīzijā varējām redzēt,” viņš smaida un stāsta, ka koris noteikti paliks uz sadziedāšanos, kas sekos pēc noslēguma koncerta. Tā kā pirmdiena būs brīvdiena, tāda iespēja esot. ”Pagājušoreiz pārbraucām stipri no rīta, un vienam otram bija jāiet uz darbu negulējušam,” atklāj A.Treimanis. ”Cerēsim, ka viss būs kārtība. Laika apstākļi mūs pagaidām lutina.”

Jauniešu koris ”Reverberācija” guļ maz, arī trešdienas vakarā un naktī bijusi ballīte, stāsta koriste Baiba Brokhuzena, kurai šī būs pirmā reize lielajos Dziesmu svētkos. ”Līdz rīta gaismai gandrīz visi kopistiski atpūtāmies un tad jau cēlāmies, septiņos bija brokastis. Mūsu diriģents Andris nāca ļoti skaļi modināt,” viņa atklāj. ”Paēdām brokastiņas un gājām uz mūsu speciāli noorganizēto tramvaju. Lai arī pēc maz gulētām naktīm nogurums mazliet manāms, Mežaparkā ļoti paticis.

”Bija ļoti, ļoti forši. Mēs stāvējām, dziedājām, mēģinājām, un ik pa laikam pāris dziesmās jūti, ka acu kaktiņi slapji. Tad domā, kas būs pašos gala koncertos,” Baiba dalās izjūtas. Arī viņai sārti, saules samīļoti vaigi. ”Mēs jau tur meitenes smērējam krēmu, bet tāpat sarkanas. Ir citas, kas nodeg kā krabīši. Bet mani saulīte mani brūnina, nevis sarkanina,” koriste smaida un priecājas par sauli, kas pēc nosalšanas svētku gājienā raisa tikai prieku.

Un ar vakara aktivitātēm ”Reverberācija” negrasās atslābt. ”Mēs esam aktīvais koris, katru dienu ejam ārā, spēlējam basketbolu, volejbolu, paņēmām bumbas līdzi. Forši pasportojam vakaros. Iesim uz 3.ģimnāziju, kur Madonas pūtēju orķestris taisa zaļumballi, ja nemaldos. Un tad jau priekšā gara diena.”

Egonam Gūtmanim no jauktā kora ”Laiks” šie ir trešie Dziesmu svētki, bet vēl spilgta atmiņā pirmie. Toreiz ārkārtīgi saviļņojusi dziesma ”Aizej, lietiņ”. Šogad mēģinājumi Mežaparkā nupat sākušies, bet emocijas jau liekot par sevi manīt. Vispirms jau lieliskais skats uz atjaunoto estrādi, kas skaista, balta. ”Sastājāmies, un tad sākās pirmās dziesmas. Nedrīkst jau teikt, bet jau pirmās dziesmas uzsita tā pa emocijām, ka asaras bira,” viņš stāsta. ”Un kamols kaklā, cilvēki apkārt dzied, bet pats es neesmu spējīgs padziedāt, jo fiziski nav iespējams. Kamols kaklā, un viss. Egons smejas, ka tagad esot bail par to, vai viņš būs spējīgs ”pienācīgi nodziedāt, nevis izbimboties”.

”Es varu palielīties, ka esmu trāpījis tādā vietā, ka esmu absolūti pa vidu korim – gan uz sāniem, gan uz augšu un uz leju. Man ir vislabākā VIP vieta, kur dziedāt,” Egons gandarīts atklāj. Ar saulaino laiku, kas jau paspējis nosauļot, korists ir mierā. Viņaprāt, labāk lai saule spīd, no tās var drusku patverties, apklājoties, apsedzoties un uzvelkot galvassegu. No lietus patverties nevar, un viss ir slapjš. Turklāt laikapstākļi arī iespaido noskaņojumu. Kas mainījies kopš iepriekšējiem svētkiem? E. Gūtmanis apdomājas un saka – nekas ļoti. Šo Dziesmu svētku repertuārs Egonam patīk labāk nekā iepriekšējo. Mežaparkā ir jauna, skaista estrāde. ”Arī skatītāju būs vairāk, jo vietu ir vairāk. Kopības sajūta vienkārši nebūs aprakstāma droši vien nekad,” viņš prāto, jau nojauzdams, cik skaisti būs svētki.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz