Otrdiena, 7. aprīlis Helmuts, Zina, Zinaīda

Kultūras iestādēs notiek darbinieku kustība

Kultūras iestādēs notiek darbinieku kustība
Foto: Egons Zīverts
21.03.2019 07:12

"Kurzemes Vārds"

Liepājas kultūras iestādēs šobrīd vērojama kadru mainība. Projektu vadītāja vietu Kultūras pārvaldē drīzumā atstās Ainars Ronis. Koncertzālē “Lielais dzintars” no Mārketinga un pārdošanas daļas vadītājas amata aizgājusi Ieva Hmieļevska. Informācija mājaslapā liecina, ka pašlaik tur meklē Producentu daļas vadītāju.

Par aiziešanu no pašreizējā darba A. Ronis netiešiem vārdiem paziņoja, saņemot titulu “Gada liepājnieks” par Latvijas simtgadei veltītā lielkoncerta “Liepāja izAICINA” līdzorganizēšanu. Viņš strādāšot līdz 31. martam un tad dosies bērna kopšanas atvaļinājumā. “Pēc tam es neplānoju atgriezties savā amatā,” A. Ronis stāsta “Kurzemes Vārdam”, “iemesls ir personīgā izaugsme. Neredzu to šobrīd Kultūras pārvaldē. Latvijas simtgade man bija kulminācija kā pasākumu producentam. Šogad atkal ir tradicionālie pasākumi. Negribas vāveres ritenī ielekt.” Par nākotni viņam esot laiks padomāt, rūpīgi izvērtēšot piedāvājumus, tādi pēc “Gada un Goda liepājnieku” apbalvošanas ceremonijas izskanējuši no vietējiem kolēģiem, par ko A. Ronim esot prieks. Tomēr tagad viņš nedaudz atpūtīšoties. Vai nākotnes ieceres saistās ar darbu Liepājā, viņš pagaisām nevēloties komentēt.

Kultūras pārvaldes vadītājs Juris Jirgens “Kurzemes Vārdam” pastāsta, ka jau pagājušā gada decembrī A. Ronis viņu informējis, ka izmantos bērna kopšanas atvaļinājumu. “Šādu iesniegumu Ainars man arī ir iesniedzis. Ja ir vēl kāda cita informācija, tad tā jālūdz precizēt A. Ronim,” komentē J. Jirgens.

“Nav īsti ko stāstīt,” par aiziešanu no darba koncertzālē saka I. Hmieļevska. “Mērķis ir mana veselība un labsajūta, laiks sev, atpūtai un ģimenei.” Viņa uzsver, ka darbinieku mainību koncertzālē nevarot nepamanīt. “Cilvēki nemeklē jaunu darbu, ja ir saskaņā ar sevi.”

No 18. marta līdzšinējā koncertzāles sabiedrisko attiecību speciāliste Santa Margeviča ir Mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja. “Lielā dzintara” valdes loceklis Timurs Tomsons skaidro, ka šobrīd notiekošā amatu pārstrukturizācija esot uz laiku, kamēr bērna kopšanas atvaļinājumā ir sabiedrisko attiecību speciāliste Elizabete Hartmane. “No 20. marta mājaslapas un sociālo tīklu administratora amatā darbu sākusi Liene Kreice, viņu izvēlējāmies konkursā. Tūlīt būs arī reklāmas speciālists, par kuru vēl neesam izdarījuši galīgo izvēli,” stāsta koncertzāles vadītājs. Par kadru mainību viņš saka, ka jebkurā uzņēmumā notiekot pārmaiņas, kad atnāk jauns vadītājs, tas esot normāli: “Mūsu darbā ir nepieciešami augsta līmeņa speciālisti, kā trūkst ne tikai Liepājā, bet visā Latvijā. Varbūt atalgojums, ko varam piedāvāt, arī nav tik liels. Pašam gribētos, lai [darbinieku] kustība ir mazāka. Komanda vēl veidojas.” Producentu daļas vadītājs neesot jauna vakance. “Iepriekš strādājām ar cilvēku no Rīgas, bet pēc pieciem mēnešiem nolēmām paskatīties apkārt,” saka T. Tomsons.

21 komentāri

2019-03-21 07:27

Kaimiņš no blakus mājas: Ainars Ronis gan ir diezgan nekaunīgs, iet dekrēta atvaļinājumā, saņems pusotru gadu valsts naudu, bet publiski stāsta pilnīgi ko citu. Ja jau iet projām, lai iet tagad, nevis krāpj valsti un pašvaldību. Te jau izskatās pēc shēmošanas. Tipisks pašvaldības darbonītis, ka tikai pašmaukties.

2019-03-21 07:31

Gabals: Hmieļevska nekur ilgāk par gadu neturas, un nevienā darbā no viņas nekāds labums nav. Labi, ka ir projām. Timuram būs iespēja piesaistīt tiešām profesionālus cilvēkus, nevis tikai tādus, kuri paši par sevi tikai augstās domās.

2019-03-21 07:31

Maigurs: Par koncertzāli nekādu pārsteigumu,zinot,kas tur notiek,taču pēdējā gada laikā kultūras pārvaldē tiešām kaut kas notiek un neizskatās labi,ka tik augstas klases profesionāļi izvēlas pamest darbu.Ilgus gadus pārvalde bija burtiski Liepājas dvēsele,Ronis bija daļa no tā,cerams nekļūsim par dārgu un mākslīgu pasākumu pilsētu,kurā dominē tikai bezgaumīgs glamūrs.

2019-03-21 07:42

Maigonis: Man atkal izskatās tieši otrādi, pēdējā laikā kultūras pārvaldes rīkotie pasākumi kļuvuši daudz kvalitatīvāki un pārdomātāki. Par koncertzāli tiešām nav pārsteigums, kopš tur ir Timurs Tomsons, katru mēnesi mainās vadītāji.

2019-03-21 08:37

Nikolass: Roni, ko tad tu strādāji ienesīgā amatā, ja neredzēji izaugsmi un attīstību attiecīgai jomai? Naudas vergs? Neko nav paveicis, bet tagad saņems bērna kopšanas naudu! Gan jau, ka strādāja, lai saņemtu bērna naudu, un tad aizvāktos? Nu nekaunīgi gan! Cerams, ka nākošais potenciālais darba devējs ņems to vērā!

2019-03-21 08:52

Faktss: Atlaidiet valdi, un koncertzāle sāks iet augšup! Kā polipi piezīdušies!

2019-03-21 09:00

Minerāls: Tiešām dīvaina Aināra rīcība, izskatās, ka izshēmojis tikai lielu pabalstu. Jāgatavojas Eiropas kultūras galvaspilsētai un saka, ka nav redzama izaugsme un nesekos jauni projekti? Kaut kā dīvaini izklausās. Tieši tagad vajadzētu atlocīt rokas un sākt nopietni strādāt, bet šis aizlaižas. Tipiska jaunās paaudzes domāšana. Simtgades projekti jau tāda atpūta vien bija, salīdzinoši ar spēju konkurēt ar visu Eiropu. Sashēmoja sev pabalstu, uztaisīja nevajadzīgu publicitāti un aiztinās. Ļoti "nopietna profesionāļa" attieksme.

2019-03-21 10:03

Kristena: Ha.ha ha..te pat miroņiem jāsmejas vēderu kutinādami. Agrāk Baibu vainoja, ka ir nekompetenta vadītāja, tāpēc mainās darbinieki. Viņas sen jau nav, bet darbinieki ka mūk no tā Dzintara, tā mūk. Varbūt ir vadītājm, Domei tas jāizvērtē?

2019-03-21 10:47

Vakance: Ļoti labi! Nāks jauni spēki ar jaunām vēsmām! Uzlabosies pasākumi pilsētā!

2019-03-21 11:49

Helga Andersone: Ainar ,lai Jums veicas.Arī Dzintara kungs ir savā vietā.Neklausāties,ko runā cilvēki,kas Jūs apskauž.

2019-03-21 12:35

Kur: Tiešām liels prieks par Ainaru. Lai veicas turpmākā darbā! Tā turpināt kāpt!

2019-03-21 13:15

xfdnb67: Liene Kreice - dzirdēts uzvārds

2019-03-21 13:23

Inguuna: Algas kultūras sfērā Liepājā, īpaši jau ierindas darbiniekiem, ir uz bada un izdzīvošanas robežas

2019-03-21 13:33

ak1: Protams, ka cilvēki Roni apskauž. Izskatās, ka smuki izshēmota tikšana pie laba bērnu kopšanas pabalsta. Kā tā var teikt , ka nav kultūrai nākotnes? Ko tad stājies darbā? Lai pabalstu saņemtu un imitētu īslaicīgu strādāšanu? Ko šis Ronis ir paveicis strādāšanas posmā? Un vai vispār ir ko paveicis? Kāpēc personāldaļa neatkoda nodomus? Tas neliecina par profesionalitāti.
Baiba bija kļūda kā vadītāja LDzā, taču patreizējais frukts nav ne grama labāks. Neveicas pilsētai ne ar pilsētas vadību, ne ar LDz vadību. Un Ronis ir riktīgs RONIS!

2019-03-21 14:10

Mistika: Liene Kreice ir draudzene Santai Margevičai, tur nav runa par profesionāļiem.

2019-03-21 14:42

Gaf gaf: Gaf, gaf norējās skauģu bars!
Ainar, Tu darīji daudz vairāk , kā kāds cits no KP. Veiksmes! Lai Tavas idejas realizējās!

2019-03-21 14:49

laiks beidzies: Ko kultūras pārvaldē vēl joprojām dara tur pārpratuma pēc nonākušais Jirgens, kurš atklāsmes brīžos pats atzīst, ka viņam ar kultūru nav nekā kopīga.

2019-03-21 15:37

ddt: Bez stresa.Rīgā darbiniekam kaut kas nepatīk ir aste gaisā un prom,JO ir kur iet. Liepājā žilbst tik ilgi vienā vietā līdz paveras kāda alternatīva.

2019-03-21 15:58

Renāte: Kadru mainība, jo pieņem draugus un draugu draugus, kas rezultātā neiztur spriedzi. Labi jaunām meitenēm un puišiem, kas apnikuma brīžos var aiziet dekrētā. Besī, ka Liepājā bezdarbs, bet vilina šurp draugus no citurienes.

2019-03-21 18:05

No malas: domāju, ka gribētāju strādāt bez brīvdienām par kādiem 600 uz rokas tā, lai profesionāli uzrīkotu lielizmēra pasākumu, noteikti ir jūra. komentāru sadaļā noteikti. Pieņemu, ka drīzumā vakanču sadaļā būs sludinājums un jūs tur noteikti pieteiksies!

2019-03-21 20:26

Valdiņš: No sirds prieks par jauniem vīriešiem, kuri izmanto bka iespējas! Tā ir pareiza prioritāšu sakārtošana. Dzīvē tāpat nebūs nekā baudāmāka par bērna piedzimšanu, tāpēc baudat un priecājaties. Lai veicas!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz