Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Kur aiziet: Svinēs jūras svētkus

Kur aiziet: Svinēs jūras svētkus
Foto: Egons Zīverts
12.07.2019 07:09

liepajniekiem.lv

13. jūlijā laukumā pie koncertzāles “Lielais dzintars”, Juliannas pagalmā, Liepājas ostas promenādē un mazajās ieliņās tiks svinēti Jūras svētki. 

Jūras svētku galvenais vadmotīvs būs latviešu tautasdziesma “Pūt, vējiņi!”, un visas dienas garumā notiekošā pasākuma koncepcija ir balstīta uz trīs atslēgas vārdiem – vējš, jūra un Kurzeme. Uz “Jūras skatuves” uzstāsies grupa “Carousel”, mūziķu apvienība “Bur mani”, grupa “Laime pilnīga”, Latvijas hiphopa tēvs Ozols. Mūziķu uzstāšanās starplaikos par muzikālo noformējumu rūpēsies DJ Kozy. Svētku kulminācija – koncertprogramma ar Kārļa Lāča mūzikla “Pūt, vējiņi!” skaistākajām dziesmām jaunās interpretācijās. “Vēju pagalmā” notiks Francijas laikmetīgā cirka un ielu mākslinieka Silvēna Pomma šovs “The OULALA etendus” un Lietuvas gaisa akrobātu šovs “Marinara”. Spīķeru iela tiks pārdēvēta par “Piedzīvojumu ielu”, kur būs aktivitāšu zona bērniem un jauniešiem. Apmeklētāji varēs aplūkot NBS Jūras spēku veidotu izstādi un kuģus.

Liepājas ostas promenādē norisināsies “Kurzemes gadatirgus”, kur varēs iegādāties vietējo tirgotāju un amatnieku izstrādājumus, kā arī garšīgi paēst. Tradicionāli no pulksten 13 līdz 16 notiks Kuršu vikingu laivu sacensības Tirdzniecības kanālā. No pulksten 12 līdz 17 spīķerī Vecajā ostmalā 53 būs skatāma plenērā “Liepājas marīna” tapušo darbu izstāde. Pirmo reizi Jūras svētkos notiks laivu un kuģu parāde, kas sāksies Tirdzniecības kanālā pulksten 17.

Pāvilostā un Jūrmalciemā sestdien tiks atzīmēti Zvejnieku svētki. 

Zvejnieku svētki Pāvilostā sāksies pulksten 9. Pie ostas darbosies svētku tirgus, pulksten 13 uzstāsies sitaminstrumentu ansamblis “Perpetuum Ritmico”, notiks radošās apvienības “Spiediens” improvizācijas šovs “Iz zvejnieku dzīves” un Matīšu tautas nama amatierteātra izrāde “Savedējs”. Pludmalē pulksten 11 notiks turnīrs futbolā un volejbolā, pulksten 15 sāksies kuģu un laivu parāde, Neptūna sagaidīšana, sportiskas aktivitātes zvejnieku stilā un kapelas “Luste” koncerts. Sakas upē pulksten 17 būs skatāms lidojošo turbīndēļu un ūdens motociklu šovs. Upesmuižas parka estrādē pulksten 21 uzstāsies “Rumbas kvartets”, “Līvi” un “Deficīts”, pusnaktī paredzēta svētku uguņošana.

Zvejnieku svētkus Jūrmalciemā atklās pulksten 15 ar tirdziņu un zvejnieku sporta sacensībām. Pulksten 18 būs svētku zupa, Neptūns ieradīsies pulksten 19, tad notiks zvejnieku godināšana. Pulksten 20 sāksies svētku koncerts ar Aivaru Birzmali un Jāni Misiņu, uzstāsies deju grupa “Arabeska”, ballē, kas sāksies pulksten 22, spēlēs grupa “Ex-Credo”, Jolanta un Aldis Čirkainais.

Piektdien, 12.jūlijā

Pludmales kafejnīcā “Vēju dārzs” uzstāsies duets “Sandra”.

Pludmales bārā “7. līnija” viesus izklaidēs Marks Linots un Kārlis Briedis.

Sestdien, 13.jūlijā

Pie Liepājas ezera pulksten 21 ciklā “Liepāja Lake Music” muzicēs Evilena Protektore.

Mūzikas klubā “Fontaine Palace” muzicēs apvienība “Willow Farm”.

Pludmales kafejnīcā “Vēju dārzs” uzstāsies Regīna un Ilgvars Žilinski.

Svētdien, 14.jūlijā

Jūrmalas parkā pulksten 12 “Bērnu rīts” kopā ar Liepājas ceļojošo leļļu teātri “Maska”.

Pie koncertzāles “Lielais dzintars” no pulksten 18.30 norisināsies IX Starptautiskais tautas deju festivāls “Sudmaliņas”.

Trešdien, 17.jūlijā

Ciklā “Liepāja Lake Music” pulksten 21 uzstāsies grupa “Cits kvartāls”.

Ceturtdien, 18.jūlijā

Radošajā telpā “Austras istaba” pulksten 18 Sniedzes Prauliņas un Edgara Šubrovska koncerts.

Plašāks pasākumu plāns pieejams afišā. 

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli