Trešdiena, 23. jūnijs Līga
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Lielais dzintars” – dvēseles plašumam un pasaulei


Liepājai, kādreiz slēgtai militārai pilsētai, ir vajadzīga jauna kultūras identitāte, un to palīdzēs iegūt koncertzāle, projektēta pasaules plašumam un atvērtībai – tādu misiju “Lielajam dzintaram” vēlējās dot nama arhitekts Folkers Gīnke. Vai arhitekta vēlējums piepildās? Pagājuši pirmie pieci gadi, kopš Liepājai ir šis dzintarainais nams – koncertzāle.
“Lielais dzintars” – dvēseles plašumam un pasaulei
Foto: Edgars Pohevičs
Foto: Edgars Pohevičs
08.06.2021 00:00

Nora Driķe

"Liepājas Vēstules"

Bilde un mašinērija

Uz jautājumu, kā koncertzāle ir ietekmējusi pilsētu, koncertzāles vadītājam Timuram Tomsonam ir ātra atbilde: ”Mums ir restorāns ”Čello”, otrpus ielai restorāns ”Piano”, pretējā stūrī viesnīca ”Maestro”.

”Lielais dzintars” ir Liepājas enkurceltne, izcils arhitektūras piemērs, kas uzvarējis pasaules arhitektūras konkursos un piesaista ārkārtīgi daudz uzmanības no ārzemēm.

To izjūtam ikdienā. Aizbraucu pie Berlīnes filharmoniķiem, parādu bildi, kur mēs strādājam, mūs apskauž. Mākslinieki, kuri nekad nav bijuši šajā pusē, grib būt šajā brīnišķīgajā ēkā.”

Mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča piebilst: ”Akustiķi, kuri strādāja kopā ar Folkeru Gīnki, ir izcili. Varu pateikt, kas veidoja mūsu akustiku, un jautājumu vairs nav. Mākslinieki, kuri šeit atbrauc, vēlas atgriezties. Saka, cik fantastiski šeit spēlēt, cik laba uzņemšana, slavē visu komandu. ”Dzintars” ir kļuvis par pilsētas pazīšanas zīmi.”

Koncertzālei vizuļojot saulrieta un lampu gaismās, tēls ir ideāls – atzīst arī koncertzāles uzņēmuma valdes loceklis Aldis Kaupa, kurš šeit strādā visilgāk, jau no nama būvniecības laika. Viņš pēc izglītības ir būvinženieris, iepriekš strādājis namu apsaimniekošanā.

”Dzintarā” bija jāiepazīst visas sarežģītās nama mašinērijas, lielākā daļa no tām paslēptas ēkas apakšzemes stāvos.

”Mums jābūt neatlaidīgiem profesionāļiem, kam jāprot iziet no situācijas. Aiz ideālā tēla slēpjas mašinērijas, iekārtas, stikli… Visu laiku kaut kas notiek. Pirmie gadi bija sarežģīti, izprast ēku kā mehānismu, pielāgot visu cilvēku vajadzībām, izprast, ar kādām jaudām darbināt ventilāciju, apgaismojumu. Nu jau viss ir iegājies.

Tas bija satraucošākais, kad būvnieki tevi atstāj vienu ar visām iekārtām. Bet labi, ka ir komanda:

vecākais gaismu režisors Mārtiņš Jansons, skaņu operators Jānis Straume, tehniskās daļas vadītājs Imants Auznieks. Daudz reižu bijis jāliek prāti kopā – ko darām? Ne vienmēr viss atrisinājies, kā gribētos.”

”Reģiona zelta cilvēki, augstākās raudzes speciālisti, izcilākie Latvijā,” par skaņu operatoru Jāni Straumi un par vecāko gaismu režisoru Mārtiņu Jansonu saka Timurs Tomsons. Attēlā – Jānis Straume nesen izveidotajā koncertzāles ierakstu studijā. Pašlaik Liepājas Simfoniskais orķestris ieraksta Arnolda Grillera ”Koncertu trompetei ar orķestri”, Jānim uz galda orķestra partitūra. Baudīt mūziku, un par to
vēl maksā – Jānis ir priecīgs. ”Lielais dzintars” viņam deva iespēju atgriezties dzimtajā pilsētā. Foto: Egons Zīverts

Sarakste ar būvniekiem nebeidzas arī tagad. Ēkas saimnieks Aldis neslēpj – pat divus gadus vajadzēja, līdz nama sarežģītās sistēmas iepazinis. ”Stress pastāv vienmēr. Var kaut kas noiet greizi, signalizācija iedarboties, kā ir gadījies. Māju ceļot, mēs jau zinājām, ka ne viss ir tik perfekti, kā izskatās. Katru gadu plānojam investīcijas, lai kaut ko uzlabotu.”

Tā, piemēram, gar sienām zālē papildus pieliktas margas, uzklausot gan, ko saka apmeklētāji, gan vietu ierādītājas. ”Atskatoties šķiet, sākums ar koncertzāli bija maza bērna līmenī, arī man personīgi, padomājot, kam ir iziets cauri, iedzīvinot, iedarbinot koncertzāli. Vēl prātojam, kā to attīstīt. Arī kultūras ziņā man šeit ir bijusi ļoti plaša iespēja izglītoties. Mēs dodam iespēju citiem cilvēkiem veidot apmeklējumu kā svētkus. Man ir gandarījums, ka varu šeit strādāt un ar šo vietu lepoties. Ar visu dvēseli baudīt koncertu gan nevaru. To neļauj atbildība par nama sarežģītajām sistēmām,” Aldis atklāj.

Mārtiņš Jansons mainījis pat koncertzāles vadītāja Timura Tomsona izpratni par koncertu vizuālo estētiku, vecākais gaismu inženieris ļoti labi prot izmantot zāles arhitektūru, radoši, delikāti, meistarīgi. Mārtiņš norāda  – gaismu inženierim paredzētā pults telpa atrodas vietā, no kuras zāle ieraugāma ļoti ierobežoti. Tāpēc labāk, ja koncerta gaismas mūzikas diriģēšanu var pārcelt uz parteru. Interesantākie un izaicinošākie darbi Mārtiņam saistās ar ”Lielā dzintara” Mākslas foruma pasākumiem. Foto: Egons Zīverts

Iziet bagātākiem

Baiba, veidojot koncertzāles māksliniecisko piedāvājumu klausītājiem, tiecoties pēc daudzveidības, atvērtības, piedzīvojuma un atklājuma.

”Tas arī ir viens no virsmērķiem, lai te skan pasaules mūzika, laikmetīgā, senā mūzika, klasiskie, romantiskie, simfoniskie koncerti. Gribas ticēt, ka pēc koncerta cilvēks aiziet bagātāks,” viņa saka. Kopš 2017. gada biļešu ieņēmumi ir palielināti par 35 procentiem. Tas rāda augošu publikas interesi.

”Lielā dzintara” zāle šajos gados ļāvusi publikai baudīt ļoti daudzveidīgu un augstvērtīgu muzikālo piedāvājumu. Foto: Jānis Dreimanis, no “Lielā dzintara” arhīva

”Šajā namā ir mūzikas skola, var ienākt jau, kad esi pavisam mazs, būt ciešā kontaktā ar profesionāliem mūziķiem, mākslu, uzstāties. No profesionālās attīstības viedokļa tas ir izcili, ka vienuviet ir gan izglītības process, gan izpildītājmākslinieki,” uzskata Timurs.

”Jā, bērni šeit jūtas ļoti brīvi, pastaigājas, šeit ir ļoti interesanti gaiteņi, stūri. Māja ir atvērta, apgrozās tik daudz bērnu, jauniešu, kas nāk vienkārši pasēdēt, papļāpāt vai paskatīties izstādi,” piekrīt Baiba.

Turklāt mūzikas skola ārkārtīgi samazina koncertzāles apmeklētāju vidējo vecumu. ”Vācu pilsētās vidējais apmeklētājs ir vecumā 70+, mūsu gadījumā klausītāju vidējais vecums var būt ap gadiem 45,” saka Timurs un piebilst, ”eju projām vakarā, bieži redzu – viņi vēl spēlē. Un ir ļoti patīkami, ka te jau deviņos no rīta ir dzīvība. Šajā namā ikdienā uzturas ap 400 cilvēku – mūzikas skola, Liepājas Simfoniskais orķestris, mūsu darbinieki, aktieri, restorāns.”

Lai arī koncertzāles arhitektūra jau kopš pirmajām dienām bijusi viedokļu krustugunīs, ēka ir spilgts akcents pilsētvidē un priecē liepājniekus gan dienā, gan izgaismota tumsā. Foto: Edgars Pohevičs, no “Lielā dzintara” arhīva

Lai turpinātu lasīt, nepieciešama reģistrācija un "liepajniekiem.lv plus" abonements.

liepajniekiem.lv plus

1.99€

 • Abonementa laiks: 28 dienas

 • Jaunākie "liepajniekiem.lv plus" raksti

 • "liepajniekiem.lv plus" arhīvs

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

 • Automātisks maksājums ar bankas karti vai SMS

Izvēlēties
"Kurzemes Vārds" un liepajniekiem.lv plus

0.99€

 • Abonementa laiks: 24 stundas

 • "liepajniekiem.lv plus" abonements

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" arhīvs

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais arhīvs

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

Izvēlēties
"Kurzemes Vārds" un liepajniekiem.lv plus

4.99€

 • Abonementa laiks: 28 dienas

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" un laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais arhīvs

 • Automātisks maksājums katru mēnesi

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

 • Automātisks maksājums ar bankas karti

Izvēlēties
"Kurzemes Vārds" un liepajniekiem.lv plus

9.99€

 • Abonementa laiks: 1 mēnesis

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" drukātais abonements

 • Laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" abonements

 • "liepajniekiem.lv plus" un laikraksta "Kurzemes Vārds" elektroniskais arhīvs

 • "liepajniekiem.lv" bez baneru reklāmas

 • Automātisks maksājums ar bankas karti

Izvēlēties
Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz