Piektdiena, 28. februāris Skaidrīte, Justs, Skaidra

Mākslas zinātnieks Eduards Dorofejevs stāstīs par Žana Kokto personību un radošo darbību

Mākslas zinātnieks Eduards Dorofejevs stāstīs par Žana Kokto personību un radošo darbību
Foto: no personīgā arhīva
25.06.2019 14:57

liepajniekiem.lv

Trešdien, 26.jūnijā pulksten 18 Liepājas muzejs, atklājot franču grafiķa, rakstnieka un režisora Žana Kokto (1889. – 1963.) grafiku izstādi, aicina uz mākslas zinātnieka Eduarda Dorofejeva stāstījumu par mākslinieka personību un radošo darbību, vēsta muzeja galvenā muzejpedagoģe Maruta Eistere.

Eduards Dorofejevs ir mākslas zinātnieks, kurš strādā Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, pasniedz Rietumu mākslas vēsturi Latvijas Kultūras akadēmijā un regulāri publicē vizuālai mākslai veltītus rakstus un izstāžu apskatus presē un interneta vidē.

Izstāde ”Žans Kokto. Līniju māksla” tapusi atzīmējot mākslinieka 130. jubileju. Tajā varēs iepazīties ar Žana Kokto grafikām no Kesauri ģimenes kolekcijas – unikāliem darbiem, kas veltīti viņa draugam, izcilam māksliniekam Pablo Pikaso, Žana Kokto darbu portfolio ar vairāk kā 100 nospiedumiem no mākslinieka oriģināliem līniju zīmējumiem.

Žans Kokto bija multimākslinieks, kurš radoši izpaudās dažādās jomā – mākslā, kino, literatūrā. Talantīgais mākslinieks Parīzes mākslā sāka darboties kopš 1910. gadu vidus. Viņa tuvākie draugi un līdzgaitnieki bija Pablo Pikaso, Marsels Prusts, Ēriks Satī un Andrē Žids.

Žana Kokto radošā darbība aptver daudzas jomas un viņa mākslinieciskā aktivitāte veicinājusi sabiedrības interesi un iedvesmojusi daudzus māksliniekus.

Izstāde Liepājas muzejā Kūrmājas pr. 16/18 būs skatāma no 26. jūnija līdz 29. septembrim.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli