Ceturtdiena, 1. oktobris Lāsma, Zanda, Zandis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Muzeju nakts izvilina no mājām

Muzeju nakts izvilina no mājām
Foto: Ģirts Gertsons
20.05.2018 00:44

liepājniekiem.lv

Atslēgvārdi

Šogad, Latvijas valsts simtgadē, Muzeju nakts tēma bija “Šūpulis” – kā tautas pastāvēšanas un spēka simbols. Muzeju nakts koncerti, izstādes, ekskursijas, radošās darbnīcas, atrakcijas un dažādas citas aktivitātes bērniem un pieaugušajiem Liepājā šogad notika 30 pilsētas vietās. Īpašu interesi raisīja vietas, kuras ikdienā apmeklēt nav iespējams, un tās, kuras šogad Muzeju nakts akcijā piedalījās pirmoreiz. Muzeju nakts un patīkamais laiks no mājām bija izvilinājuši tiešām daudzus. Lielāki vai mazāki bariņi ar ģimenēm, jauniešiem vai cilvēkiem gados pulcējās gandrīz visos punktos. Pat veikalos, kas Muzeju naktī piedāvāja atlaides.

Uz iepriekš nolūkotām vietām cilvēki devās jau pat pirms septiņiem, kas bija Muzeju nakts starta laiks. Lielu interesi raisīja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Kurzemes reģiona brigādes Liepājas 2. daļa Jelgavas ielā. Bērni ar vecāku palīdzību varēja izmēģināt, kā strādā senāki ugunsdzēšamie aparāti, par pūlēm mazie saņēma dāvanā izglītojošas krāsojamās grāmatiņas. Ikviens varēja iekāpt ugunsdzēsēju mašīnā, pielaikot ķiveri, nofotografēties, noklausīties stāstus par Jelgavas ielas ugunsdzēsēju depo, ko 19. gadsimta beigās pēc arhitekta Paula Maksa Berči projekta šādai vajadzībai arī cēla. Šī vieta Muzeju naktī durvis vaļā vēra pirmoreiz.

Arī daļa bijušās policijas ēkas Rakstvežu ielā pirmoreiz bija apskatāma Muzeju nakts apmeklētājiem un izpelnījās lielu interesi. Aizturēšanas izolatorus apskatīja arī pa kādam tur reiz pāris diennaktis aizturētajam. Atvērt namu, kas 19. gadsimta beigās celts pēc Berči projekta kā policijas prefektūras ēka, bija tās īpašnieka Pētertirgus vadības ideja. Tā kā ēku drīz  grasās renovēt, nolemts to pirms tam atvērt apskatei. Ekskursijas Pētertirgū, kuru laikā bija iespēja apskatīt arī skārņa pagrabus, kas ikdienā nepiederošām personām nav pieejami, pulcēja negaidīti lielu skaitu interesentu, tāpat kā pērn.

Koncertzāle “Lielais dzintars” Muzeju naktī bija sarīkojusi biļešu akciju, kuras laikā uz tā producētajiem pasākumiem biļetes bija iespējams iegādāties par pieciem eiro. Rinda pie kasēm bija salīdzināma ar to, kas šajā vietā veidojās pēc Dziesmu un deju svētku biļetēm. Taču interesi raisīja ne tikai biļetes, bet arī koncerti lielajā zālē, kas bija klausītāju pilna.

Pirmoreiz Muzeju naktī piedalījās arī laikraksts “Kurzemes Vārds”, tā pagalmā valdīja omulīga atmosfēra, skanēja pagājušā gadsimta 20., 30. gadu mūzika, cilvēki piedalījās viktorīnā, veidoja vārdu mākoni, ar ziņkāri apskatīja tipogrāfiju, kur drukā avīzi, un labprāt nobaudīja tēju, pasildījās pie uguns vai aprunājās ar žurnālistiem.

Rindām vien cilvēki devās uz galeriju “Romas dārzs”, par kuru daudzi nebija dzirdējuši, lai gan tā ir vaļā jau gandrīz gadu. Apmeklētāji bija patīkami pārsteigti par plašajām galerijas telpām un mākslas piedāvājumu.  

Kā katru gadu, arī Muzeju nakts centrālā vieta – Liepājas muzejs un tā dārzs – pulcēja liepājniekus un viesus, kas nāca klausīties koncertus, apskatīt muzeja izstādes un ekspozīcijas. Ne viens vien jaunietis gaidīja un sagaidīja uzstājamies šovā “X faktors” popularitāti ieguvušo tautas mūzikas grupu “Tautumeitas” muzeja dārzā. Bērni baudīja piepūšamās atrakcijas. Muzejs bija arī vieta, kur visvairāk ar šā gada tematiku saistītu norišu. Piemēram, Kā lieli, tā mazi muzeja apmeklētāji pagrabā ar kāru muti baudīja krustību mielastu, ko bija sarūpējušas Rucavas sievas, – putraimu biezputru ar mērcīti. Izsmeļošas bija lekcijas par šūpuļa simboliku latviešu folklorā un pirts tradīcijām. Tautastērpu informācijas centrā varēja ielūkoties šūpulīšu ekspresizstādē.

Foto galerija

9 komentāri

2018-05-20 07:26

;)): Bija forši!:) Izstaigājāmies krustus-šķērsus!:)
Bet,kāpēc nestrādāja labierīcības pie Pētertirgus?!?Tirgus lïdz pusnaktij atvērts,bet labierīcības slēgtas:(Tas nu ļoti nesmuki bija,kad no tirgus nācās ar bērnu skriet uz t/c Kurzeme,bet tur rindas pusstundas garumā..Izstāvēt ar bērnu nereāli,noveicās,ka pie tramvaja pieturas bija vaļā.Bet,ja es bērnu būtu turpat kaut kur krūmos ievedusi pie tirgus,100% būtu kādu sodu no PP dabujusi..Zinot,ka pasākumi Pētertirgū vai nebija japadomā arī par labierïcību neslēgšanu vakarā?!?

2018-05-20 10:48

problēma: liepājas problēma NR1 TUALEŠU TRŪKUMS

2018-05-20 10:57

gft yt: Tātad tualese vai tualaša

2018-05-20 12:09

Alusvēders: Es gan visus pilsētas apstādījumus piemīzu

2018-05-20 12:29

diemžēl: Arī dabūjām meklēt vietiņu aiz stūra, kā nekā svētku nakts....

2018-05-20 13:18

pāķis: Es jau arī,principā,gāju uz muzeju nakti lai kluci noliktu..

2018-05-22 22:17

xsd: Ļoti labs jautājums. Sesks domā, kā puķu dobi uztaisīt, ka cilvēkam dažreiz dabiskās vajadzības svarīgākas par puķu dobi, to gan nezina. Sesks kā sesks, visur drīkst smirdēt, atšķirībā no citiem liepājniekiem.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz