Piektdiena, 19. aprīlis Vēsma, Fanija
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Mūzikas albums Austras Pumpures tradīcijās

Pavasaris Liepājā ierasti tiek ieskandināts ar dziesminieku festivālu “Austrasdienas” – tā ir tradīcija, kas izveidojusies, godinot un sveicot vārda dienā dziesminieci Austru Pumpuri. Dažiem no austrasbērniem šis gads paliks atmiņā ar īpašu notikumu.

Mūzikas albums Austras Pumpures tradīcijās
"Sekojām Austras Pumpures un austrasbērnu sajūtām, mūzikas albums "Labums" tā arī veidots. Dziesmas ierakstā ir dzīvas," apliecina Simona Rača-Rūce un Jānis Rūcis, iepazīstinot ar tapušo veikumu, kurā līdzdarbojies Roberts Dinters. (Foto: Ruslans Šuļga)
"Sekojām Austras Pumpures un austrasbērnu sajūtām, mūzikas albums "Labums" tā arī veidots. Dziesmas ierakstā ir dzīvas," apliecina Simona Rača-Rūce un Jānis Rūcis, iepazīstinot ar tapušo veikumu, kurā līdzdarbojies Roberts Dinters. (Foto: Ruslans Šuļga)
01.04.2024 06:15

Ligita Kupčus-Apēna, "Kurzemes Vārds"

"3K"

Klajā laists mūzikas albums “Labums”, ko īstenojuši Simona Rača-Rūce, Jānis Rūcis un Roberts Dinters. Albums ir veltījums un reizē pateicība leģendārajai dziesminiecei A. Pumpurei.

Sajūtās – tuvums un sirsnība

Albuma prezentācijas koncerts notika austrasbērniem ierastajā tikšanās vietā – mākslas galerijas “Romas dārzs” Berči zālē.

Jautāta, vai albums apzināti izdots reizē ar Austrasdienām, Simona smaidot atteica, ka tas tā vienkārši sanācis.

Albumā iekļautas deviņas Imanta Kalniņa dziesmas. Dažu dziesmu ierakstos piedalās arī citi austrasbērni un čelliste Marta Rozentāle.

Albuma izveides iniciatore bijusi Austras biedrības pārstāve, radošās telpas “Austras istaba” vadītāja Inese Muižniece. Viņa uzrunājusi Rūču pāri, aicinot apsvērt ideju par CD ierakstīšanu. “Un mēs sākām rīkoties!”

Doma radusies aptuveni pirms gada.

Jānis gan piebilst: “Sākumā es to uztvēru vairāk kā Simonas vēlmi, jo man likās – Imanta Kalniņa albumu pasaulē jau pietiek. Tāda man sajūta par to visu bija. Bet, kad sākām pie albuma strādāt,

izkristalizējās, ka tā taču ir tieši mūsu triju versija par Imanta Kalniņa dziesmām, kā mēs redzam viņa mūziku un kā mēs redzam Austru Pumpuri.

Tas mani ļoti aizrāva. Tāpēc esmu ļoti priecīgs par šo albumu, ka varēju tajā piedalīties.”

Ar Robertu lēmuši ierakstu veikt nevis studijā, līdz ar to tas būtu tīrs un noslīpēts, bet radīt gaisotni kā viesistabā.

“Lai ir tuvuma un sirsnības sajūta, kāda bija arī Austrai Pumpurei, kad viņa sadziedājās ar saviem koncerta apmeklētājiem. Tā ka dziedātu visi kopā, nevis viens mākslinieks un pārējie – klausītāji,” kādēļ izvēlēta tieši šāda izpildījuma maniere, skaidro Simona.

Viņa atceras: “To izmēģinājām nedaudz pie mums mājās, patiešām istabā. Roberts piedalījās gan kā mūziķis, gan ierakstīja. Tad paņēmām garāku pauzi, jo maijā piedzima dēliņš Harijs. Vasara pagāja, auklējot mazo, rudenī savukārt Robertam bija daudz projektu, tādēļ darbu atsākām vien decembrī.

Paši vēl īsti nevaram līdz galam noticēt, ka finiša taisni izdevās paveikt tiešām samērā īsā laikā.”

Sākotnēji nebija iecerēts izdot albumu taustāmā versijā. Kultūras pārvaldes rīkotajā projektu konkursā mūziķi esot ieguvuši līdzekļus tam, lai ierakstītu un albumu izlaistu digitāli.

Savukārt vēlmi par albuma taustāmu versiju palīdzēja īstenot privāti ziedotāji, atsaucoties Austras biedrības aicinājumam.

Jānis pateicas lielam palīgam un darītājam – ieraksta producentei I. Muižniecei. Viņa iedrošinājusi, ka viss izdosies un lietas sakārtosies.

Jāpiebilst, ka 18. martā, kad Liepāja svinēja savu 399. dzimšanas dienu, mūziķi albumu publiskoja mūzikas straumēšanas platformās, tostarp arī Spotify.

Kā būtu dziedājusi Austra

Runājot par mūzikas albuma saturu, Simona stāsta: “Dziesmas izvēlējāmies tādas, kas mums saistās ar Austru Pumpuri. Tādu, protams, ir ļoti daudz. Ņēmām tās, kas kaut kā īpaši iespiedušās atmiņā un sirdī.

Sākumā bija garāks dziesmu saraksts, bet izkristalizējās šīs deviņas.”

Albumā iekļauti tādi skaņdarbi kā “Bāka”, “Šonakt sapnī”, “Sveces dziesma”, “Kas labā roka kreisai ir”, “Tāpat vien”, “Mīlas dziesmiņa” u. c.

Autori uzsver: “Albumā apzināti esam atstājuši sadzīves skaņas – ieelpas, krekšķīšus, arī dēliņu var dzirdēt, jo viņš dažkārt ieraksta brīdī bija klāt. Tā nav kļūda, bet atstāts apzināti, lai radītu klātbūtnes efektu, dzīvīgumu.”

Kādu nosaukumu dot – sākotnēji nepavisam viegli nav bijis uz to atbildēt. “Jo

gribējās, lai tur parādās gan siltums, mīļums, kādu dāvāja Austra, gan sajūta, kas mums ir par Austru. Nevarējām vienā vārdā to ietvert,”

atminas Simona.

“Labums” atnācis nejauši – vatsapa čatiņā pārrakstoties. “No vārda albums sanāca labums,” atminas Jānis.

“Sākām savā starpā albumu tā saukt. Un beigās Robis teica, ka īstais nosaukums ir tas, kurš pie mums atnāca pats. Un vārds būs “Labums”. Tas ietver visu, ko mēs gribējām.”

Ar albumu ir iepazīstināts arī pats komponists I. Kalniņš. “Nosūtījām viņam failus, un viņš ir datorā noklausījies. Saņēmām pozitīvu atsauksmi, par ko tiešām esam priecīgi. Šķiet, viņam patīk gala rezultāts,” spriež Simona.

Pēc prezentācijas koncerta saņemti labi vārdi arī no klausītājiem. “Daudzi no senākajiem austrasbērniem teica, ka esam noķēruši īsto sajūtu dziesmām. Neliekas svešas, bet tādas, kā dziedājusi Austra,” piebilst Jānis.

“Mums reizēm ir pārrunas visiem austrasbērniem kopā par to, kādi esam tagad.

Neviens jau nevar radīt to sajūtu, ko radīja Austra, jo neviens mēs neesam Austra. Reizēm liekas, ka tā pietrūkst, ka to vajag.

Bet izrunājamies un saprotam, ka ir labi tā, kā ir tagad. Mēs cenšamies darīt vislabāko,” saka Simona.

Notiek koncerti, klausītāji nāk, tāpat arvien jauni cilvēki papildina esošo austrasbērnu rindas. “Nekāda iestājeksāmena nav. Man liekas, ka lielākais pārbaudījums ir viņiem vispār pieņemt to, kas te notiek. Jo tas tiešām ir atšķirīgi no visa, kā notiek citur, piemēram, koros. Pie mums – brīvā gaisotnē.”

Saved kopā mūzika

Tieši darbošanās austrasbērnu kustībā Simonu un Jāni satuvinājusi, kļuvuši par precētu pāri arī dzīvē.

“Mēs vispār skolā gājām paralēlklasēs, bet kaut kā nebijām viens otru pamanījuši. Tas ir interesanti, kā dzīvē gadās. Tā pa īstam viens otru ieraudzījām pirms sešiem gadiem. Austra bija aizgājusi, un mums pašiem bija vairāk jānāk kopā, jāorganizē, jādarbojas. Mūs salika kopā pie koncerta rīkošanas Bernātos, “Sīpolu” mājās, kas notika par godu Mārim Čaklajam,” atminas pāris.

Mēģinājumi notikuši pie Simonas mājās, dārzā, un tā arī abi sadziedājušies. Mūzikai abu liepājnieku dzīvēs ir ļoti liela nozīme. Simona strādā par mūzikas skolotāju.

“Pārsvarā jau viss, ko daru, ir saistīts ar mūziku,”

viņa vērtē un stāsta, ka uz mūzikas skolu bērnībā aizvedusi mamma.

“Sākumā spēlēju vijoli, bet pabeidzu kā kordiriģente. Es arī daudz kur dziedāju. Ilgus gadus vokālajā ansamblī “Gaismiņas”. Turpat aiz blakus durvīm mēģinājumi notika Austrai Pumpurei. Mums bija arī kopīgi projekti. Un es pamazām no “Gaismiņām” aizplūdu pie austrasbērniem.”

Jāņa stāsts, kā nonācis līdz mūzikas iemīlēšanai, atšķiras: “Mana mamma visu dzīvi ir bijusi muzikante, tādēļ mūzika vienmēr bijusi manā dzīvē. Bet personīgi es tai pievērsos vien vidusskolā.

Man bija ļoti muzikāli klasesbiedri. Sēdēja klasē, stundas laikā uz lapiņas zīmēja akordus… Es vienkārši no tā visa ļoti ietekmējos, mājās sāku strinkšķināt ģitāru. Mamma man parādīja akordus, un tādā veidā arī sākās.

Man nav izdevies atrast citu veidu, kā izpaust sevi, kā tikai caur mūziku. Tas ir kaut kā īpaši.

Tāpēc joprojām esmu ar mūziku. Pēdējā laikā arī rakstu dziesmas. Mazliet taisu elektronisko mūziku, bet to nekur nepopularizēju.”

Ikdienā Jānis strādā par programmētāju, jo nesaredz, kā ar mūziku varētu nopelnīt.

Albuma tapšanas process bijis vērtīgs laiks arī Rūčiem pašiem personīgi. “Tā bija iespēja pavadīt vairāk laika kopā,” atzīst Jānis.

“Parasti esmu darbā, bet Simona ir ar mazo. Katrs tā kā savā pasaulē. Un, veidojot šo albumu, mums bija iespēja pavadīt dienas kopā, bet turpat tuvumā bija arī mūsu dēliņš. Man tas likās ļoti forši.

Bija labi arī nedomāt visu laiku par praktiskām lietām, bet vairāk garīgām.”

Simona atminas, ka attiecību sākumā divatā muzicējuši arī mājās. “Man ļoti patika, kā Jānis spēlē ģitāru. Un es viņam lūdzu paspēlēt. Tagad sanāk retāk, jo muzicē Harijs, kuram maija beigās apritēs gadiņš.”

Laiks jāvelta arī diviem vecākajiem dēliem, kas nu jau ir 11 un 12 gadus veci.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz