Pirmdiena, 6. aprīlis Filips, Vīlips, Zinta, Dzinta

Nora Vilmane izdod grāmatu par latviešiem Brazīlijā

Nora Vilmane izdod grāmatu par latviešiem Brazīlijā
Foto: Ģirts Gertsons
27.05.2019 12:07

liepajniekiem.lv

Piektdien, 24.maijā, tika atklāta Liepājas Universitātes Humanitāro un mākslas zinātņu fakultātes lektores Noras Vilmanes grāmata ”Latvieši Brazīlijā. Vārpas kolonija”, informē augstskolas galvenā sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Laiveniece.

Grāmatas autore stāsta: ”Viss sākās ar to, ka Brazīlijā man bija radinieki. Ļoti ilgi ciemos pie viņiem izbraukt man neļāva, bet laiki mainījās un 1987. gads bija tas, kad pirmo reizi nokļuvu Brazīlijā, Urubisijā (Urubici). Neko par šo vietu daudz nezināju, tāpēc biju izbrīnīta, ka tur tik daudz latviešu, kas runā smuki latviski. Tur bija tik daudz kā interesanta, ka likās – ir noziegums neizstāstīt par to visiem.”

Nora Vilmane ilgu laiku pavadīja, meklējot finansējumu, kas palīdzētu grāmatas tapšanā – ne ar pirmo mēģinājumu, bet atsaucīgs izrādījās Kultūrkapitāla fonds. Grāmatas tapšanas laikā tālā zeme ir apmeklēta četras reizes. Tā tapa teju 300 lappušu biezā grāmata, kuras nopietna sastāvdaļa ir fotogrāfijas – gan autores fotografētas, gan no arhīviem ņemtas.

Grāmatas atvēršanas pasākumā netrūka Brazīlijas noskaņu, autores stāstījums un arī grāmatas fragmentu lasījumi.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli