Sestdiena, 8. augusts Vladislava, Vladislavs, Mudīte
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Paradīzes ’89” scenāriju saraksta Liepājā

“Paradīzes ’89” scenāriju saraksta Liepājā
Foto: Ģirts Gertsons
26.02.2018 12:45

liepajniekiem.lv

Ar 23. februāri ceļu pie skatītājiem visā Latvijā sākusi Latvijas simtgades filmu programmas kinolente “Paradīze ’89” – filma visai ģimenei, vairākām paaudzēm, visu laiku bērniem. Vakar kinoteātrī “Cinamon Balle” notika īpašais filmas seanss, pēc kura skatītāji tikās ar režisori Madaru Dišleri, filmas galvenajām aktrisēm, skolniecēm Magdu Loti Auziņu, Līvu Ločmeli, Martu Ģertrūdi Auzāni un Evelīnu Ozolu, kā arī Liepājas teātra aktieri Kasparu Godu, kurš filmā atveido pielūdzēju Juri.

M. Dišleres spēlfilma “Paradīze ’89” stāsta par četru meiteņu piedzīvojumiem laukos Baltijas ceļa vasarā. Rīdzinieces Paula un Laurēns ar vilcienu atbrauc pie māsīcām Maijas un Lindas uz Cēsīm. Viņu mamma ir aizņemta darbā Tautas frontē, un meitenes dzīvo savā nodabā. Ar šo filmu režisore vēlas raisīt atmiņas 80. gadu bērnos un viņu vecākos, kā arī rosināt diskusijas starp paaudzēm – par Atmodas laika Latviju, par brīvību un par vasaru, pēc kuras viss bija citādi. Filma “Paradīze ’89” ir ne vien nozīmīga Latvijas vēstures posma ekranizējums, bet arī būtisks veikums Latvijas kino – filma var lepoties ar skaitliski lielākajiem masu skatiem, kuru tapšanā, rekonstruējot “Baltijas ceļu”, piedalījušies vairāk nekā 700 dalībnieku. Tāpat, veidojot filmu, restaurēta Tautas frontes līdera Daiņa Īvāna leģendārā 1989. gada 23. augusta radio runa, kura nebija saglabājusies nevienā radio audio arhīvā.

“Priekš manis tas ir ļoti personisks stāsts, jo balstīts manās bērnības dienu atmiņās,” tiekoties ar skatītājiem Liepājā, atklāja režisore, kurai 1989. gada augustā bija deviņi gadi, tāpat kā filmas galvenajam tēlam Paulai. Režisore arī pastāstīja, ka filmas scenārijs ir uzrakstīts Liepājā. “Kad sapratu, ka ir jāraksta scenārijs, tad, protams, mājās to īsti nevar izdarīt. Un es atbraucu uz Liepāju, noīrēju šeit dzīvokli un scenāriju uzrakstīju. Tas, ko jūs redzat filmā, ir rakstīts šeit ar Liepājas vēju galvā,” uzsvēra M. Dišlere.

Daudz jautājumu bija adresēti meitenēm, kurām filmēšanās laikā bija 7 līdz 11 gadu. Viņas pastāstīja, kā iedzīvojušās astoņdesmito gadu atmosfērā. Dažas dienas pirms filmēšanās kopā ar režisori jau mitinājušās dzīvoklī ar padomju laika interjeru, vilkušas to laiku kleitas. Meitenes, pēc filmas noskatīšanās, sarunām ar filmas komandu un skatītājiem secinājušas, ka daudzas lietas bija labākas toreiz, piemēram, tad bija lielāka drošība un cilvēki varēja gulēt, neaizslēdzot durvis, bērni vairāk laika pavadīja laukā spēlējoties, bet šodienas priekšrocības ir, piemēram, tehnoloģijas

Viens no skatītāju jautājumiem bija tāds: kuras bija visgrūtākās epizodes filmējoties? Marta Ģertrūdei, kura iejutās vecākās māsīcas Maijas lomā, bijušas divas grūtības. Kad bijis jārunā daudz teksta, ik pa brīdim saputrojusies, nācies pārfilmēt vairākas reizes. “Un otrs bija mētelīša virinātājs. Bija traki. Protams, tur viss bija kārtībā, bet tik un tā tas bija ļoti traki un jocīgi. Tas man ļoti nepatika,” viņa smejoties atcerējās. Deviņgadīgās Paulas atveidotāja Magda Lote pastāstīja, ka viņai bija trīs grūtas epizodes – skriešana basām kājām naktī, skrējiens basāk kājām lietū un pelde Gaujā, tajās visās bijis auksti. Paulas mazās māsas Laurēna atveidotājai Līvai Ločmanei bijis grūti smieties, kad vajag, un nesmieties, kad jābūt nopietnai. Bet Evelīnai, kura spēlēja Maijas māsu Lindu, – negāja viegli ar epizodi, kur jāsit par mīklas rulli, un ar ainu, kur viņai ar filmas māsu jāstrīdas. “Filmēšanas grupai likās, ka mēs smaidām, smejamies, bet mēs nesmējāmies,” viņa sacīja.

Savukārt Kaspars Gods, kurš atveido Cēsu māsīcu mammas Ievas pielūdzēju Juri, filmu noskatījās pirmoreiz un režisorei vaicāja, kur palicis otrais kautiņš, jo filmēti divi. Vienā no tiem viņš savam kolēģim nejauši iesitis pa īstam. Bet 80. gadi tiešām tādi, viņaprāt, esot bijuši, kā filmā rādīts.

Nedēļas nogalē režisore kopā ar četrām galveno lomu atveidotājām bija devusies uz kinoteātriem visā Latvijā. Piektdien viņas bija Rēzeknē, sestdien Valmierā un Cēsīs, bet svētdien Kurzemē – pa dienu viesojās Ventspilī, bet vakarā Liepājā. Pēc tikšanās ar skatītājiem Liepājā režisore pastāstīja, ka citos kinoteātros viņas sagaidītas pilnās zālēs, tāpēc bijis pārsteigums, ka Liepājas kinoteātrī bija ne viena vien brīva vieta. Taču filmu kinoteātrī “Cinamon Balle” rāda arī šonedēļ pa vairākiem seansiem dienā.

Foto galerija

7 komentāri

2018-02-26 19:21

ppphgr: Pie tā kā kino plāno seansu laikus un brīvdienu cenām,nav jābrīnăs,ka cilvēki neiet uz kino Liepājā.Reklāma arī švaka.

2018-02-26 20:51

amma: Super filma! Aizrāva atpakaļ bērnībā, atcerējos visādus piedzīvojumus, garšas un sajūtas, un meitai arī patika. Paldies!

2018-02-26 20:53

mamma- amma: Super filma, ļoti patika! Paldies

2018-02-26 21:55

Dz.12.05.: Piekrītu pirmajam, ka reklāma švaka, noteikti būtu aizgājusi...

2018-02-27 10:54

zuze: būtu zinājusi, būtu aizgājusi!!!

2018-02-28 09:09

zuzei un pārējiem diviem nīdekļiem: Ļoti atvainojamies, ka jums trijiem nenosūtījām rakstveida uzaicinājumu uz filmu, nepiegādājām ar fanfārām un izsūtāmo zēnu. Ai, tā padomāju, cik labi, ka nebijāt, jo zālē visi bija pozitīvi cilvēki, ko jūs tur darītu :)))))))

2018-03-01 20:16

nu gan: Filmu kinoteātrī rāda joprojām.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz