Pirmdiena, 24. februāris Diāna, Dina, Dins

Pasniegs Egona Līva piemiņas balvu

Pasniegs Egona Līva piemiņas balvu
Foto: Liepājas Kultūras pārvalde
08.07.2019 12:25

liepajniekiem.lv

Līdz 15.jūlijam iedzīvotāji aicināti pieteikt literāros darbus rakstnieka Egona Līva piemiņas balvai ”Krasta ļaudis” 2019. Pērn galveno balvu saņēma rakstnieka Aivara Freimaņa grāmata ”Katls”, savukārt kā labākie skolu jaunatnes literārie darbi atzīti ” Dāvida Rubeņa ”Mūsu mantojums – brīvība”, Annas Paulas Spriedējas ”Tur, kur tava sirds” un Agnijas Lazdiņas ”Nekad nav par vēlu”.

Egona Līva piemiņas balva iedibināta ar mērķi veicināt radošos procesus rakstniecībā, novērtēt labākos literatūras darbus, kā arī rosināt īpaši skolēnu interesi par latviešu literatūru un stiprinātu jaunrades procesu kopumā.

Liepājas Kultūras pārvaldes komunikācijas speciāliste Jurita Krūma informē, ka literāros darbus iespējams iesniegt divās kategorijās: labākais oriģinālliteratūras prozas darbs latviešu valodā 2018./2019. gadā un labākais skolu jaunatnes literārais darbs 2018./2019. gadā.

Nominācijai ”Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs” var izvirzīt prozas darbus, kas izdoti laika posmā no 2018. gada 1.jūlija līdz 2019. gada 1.jūlijam un atbilst jūras un jūrniecības, latviskuma, patriotisma tēmām un konkursa izvirzītajiem mērķiem. Skolēni savus darbus var iesniegt par tēmu latviskums, patriotisms, jūrniecība, kā arī rakstīt stāstus saistībā ar sabiedrībā notiekošajiem procesiem, kas atbilst konkursa izvirzītajiem mērķiem.

Iesniegtos darbus nominācijā ”Labākais oriģinālliteratūras prozas darbs” vērtēs žūrijas komisija, kuras sastāvā ir Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja vietnieks, komisijas priekšsēdētājs Nauris Lazdāns, laikraksta ”KonTeksts” galvenā redaktore Sandra Ratniece, Liepājas Universitātes HMZF lektore, Liepājas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja Linda Zulmane, rakstnieks, Latvijas Rakstnieku savienības biedrs Guntis Berelis un Liepājas Universitātes HMZF asoc. prof., Kurzemes Humanitārā institūta pētniece Anda Kuduma.

Savukārt jauniešu stāstus vērtēs Liepājas Valsts 1. ģimnāzijas latviešu valodas un literatūras skolotājs, komisijas priekšsēdētājs Normunds Dzintars, J. Čakstes Liepājas pilsētas 10. vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Baiba Lāma, Draudzīgā aicinājuma Liepājas pilsētas 5. vidusskolas latviešu valodas un literatūras skolotāja Valda More, Liepājas Universitātes HMZF lektore, Latvijas Rakstnieku savienības Liepājas nodaļas vadītāja Linda Zulmane un Liepājas Universitātes HMZF lektore Sandra Okuņeva.

Ar konkursa nolikumu iepazīties un darbus abās nominācijās var iesniegt, aizpildot elektronisku pieteikuma anketu mājaslapas sadaļā.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli