Sestdiena, 6. jūnijs Ingrīda, Ardis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Process, kas ievelk

Process, kas ievelk
Foto: Egons Zīverts
01.10.2018 07:12

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Veselu mēnesi, sākot no 27. septembra, galerijā “Romas dārzs” būs apskatāma Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” 65 gadu jubilejas izstāde “Gadu raksti”.

Izstādes atklāšanā, 27. septembrī, galerijā pulcējās “Liepavas” dalībnieki, draugi un ģimenes locekļi. Kopumā pie izstrādes radīšanas darbojušās 38 meistares, kuru darbi sadalīti tradicionālo, laikmetīgo tekstīliju un sīklietu izstrādājumu kolekcijās. Studijas dalībnieces galvenokārt darbojas ar tekstila amatniecību, kas tradicionālajā izpratnē ir aušana un rokdarbi.

Slavējot meistaru talantu un lielisko gaumes izjūtu, izstādi atklāja galerijas “Romas dārzs” vadītāja Astra Dzērve, kas atzīst, ka adīšana arī viņai palīdz relaksēties.

Tautas lietišķās mākslas studijas “Liepava” radošā vadītāja Smaida Rubeze atklāja, ka studijā darbojas jau 40 gadus un ārkārtīgi priecājas par to, cik daudz studija šajā laikā ir paveikusi un cik daudz brīnišķīgu darbu radījusi: “Mēs esam spītīgie un krāsās lepnie kurzemnieki. Tas viss skaidri parādās mūsu spilgtajos tautas tērpos, rotās, rokdarbos, segās – visur, arī mūsu jaunradē.” Vadītāja sveica izstādes dalībniekus un skaidroja, ka izstādes darbi lielā mērā atspoguļo procesus, piedzīvojumus un pārdzīvojumus, ko izjūt katrs meistars, kurš atradis savu identitāti krāsu, rakstu un formu meklējumos, tautas tradīciju izpētē.

 Plašāk lasiet laikraksta “Kurzemes Vārds” 1. oktobra numurā.

#kvards-20181001-01#

Foto galerija

13 komentāri

2018-10-01 07:32

Kkkk: Sada veida amatieriskas izstades varetu ari netaisit

2018-10-01 07:45

Paldies: Turiet stūri un droši uz priekšu! Lai skauģi skauž, tak Jūs esiet izcilas!

2018-10-01 08:38

Inese: Izstāde ir fantastiska! Un tajā esošos darbus nav iespējams nosaukt par amatierismu. Tos veidojuši izcili sava amata meistari!

2018-10-01 08:51

Kaijas kājas: Ak Dievs! At kal ar saviem adījumiem pie..rsuši vienu izstādes telpu. Šāda līmeņa izstādeles jātaisa biedrības namā, ne jau galerijās.

2018-10-01 09:45

to Kaijas kājas: Varētu padomāt, ka Jūs apmeklējat citas izstādes!!! Iespējams sēžat internetā un telefonā, apgūstot pasaulīgās "vērtības", nedomājot par to, kas mums LATVIJĀ ir jauks. Bez mūsu vēstures, bez vakardienas un šiem jaukajiem amatniekiem NEBŪS nākotnes, nedz skaistu cimdu, zeķu,plecu lakatu, segu utt. un, protams, sirsnīgu, stādāt gribošu, atsaucīgu iedzīvotāju!!!

2018-10-01 10:09

amatnieks: vecajiem meistariem ar steigu vajag apmacit jaunos lai nodotu savas amata prasmes nakosajam paaudzem

2018-10-01 13:05

krauklis zarā: Biedrības namā izstādi redzētu daudz apmeklētāju, šajā pagrabā skatītāju nebūs.

2018-10-01 13:28

padomā par attieksmi: > Kkkk Tie nav nekādi slavas vai izrādīšanās atribūti, un ļoti nožēlojami, ja kāds negrib saprast un atcerēties, ka šeit viss ir īsts un reāli bijis,ka tās ir lietas, ko ikdienā valkāja kādreiz mūsu mātes un tēvi un vecāsmātes un vectēvi, gan ikdienā gan godos ejot, gan ejot kūtī , gan mežā braucot ! Vilka kājās siltas vilnas zeķes, un uz pleciem sedza siltas pašaustas vilnas lakatas ! Tā laukos cilvēki rada nodarbošanos, darbs savā mājā un savas ģimenes apgādāšana un apģērbšana bija svēta lieta, bija piesaiste pie mājas un ģimenes, un ģimenes vakarēšana kuras laikā auda ,šuva ,lāpīja un adīja un domāja par rītdienu! Un ,ja kāds domā,ka tas ir štrunts un tam izstādēs nav vieta un nekam nav vajadzīgs, tad .lai tas iet un vispirms to pasaka saviem vecākiem un vecvecākiem, ka visa pagātne kurā viņi dzīvojuši un strādājuši ,nekam nav vērta un tas jums absolūti neko nenozīmē! Varbūt vērts aizdomāties ,pirms ko teikt,vai rakstīt un izturēties ar cieņu pret tiem laikiem,kad cilvēki nepārtika no datoriem un mobiliem telefoniem! Lai gods un slava tiem cilvēkiem,kas šīs skaistās atmiņas ar košajiem darbiem iznesuši līdz mūsdienām !!!

2018-10-01 16:10

Man patīk: un es domāju tāpat,ka skaisti un vajadzīgi,bet dažas mātes jau no mazotnes ,,iepotē",ka tas nav vajadzīgs,jo pašām nav bijusi vēlme rokdarbus darīt,bet to nevar teikt par visām!

2018-10-01 17:41

GGGggg: Kronis ar tām stieplēm, drātēm, piņģerotiem ir gan atbaidošs. Kā no Metalurga ceha saslaucītas atliekas un sametinātas kopā. Nekā īpaša .Daži tautastērpi, vairāki tepiķi un ar pērlītēm izšūtas detaļas, tas viss. Bet pozitīvi, ka cilvēkiem ir kaut kāda nodarbošanās.

2018-10-01 19:58

pozitīvs: Lasu komentārus un nesaprotu, kur tādi indespodi radušies? Varbūt, ja kāds no tiem kaut reizi pats pamēģinātu kaut ko skaistu izgatavot, tad viss mainītos uz labu. Jo kustinot rokas, attīstās smadzenes. Bet izstāde skaista, meistares apbrīnojami prasmīgas un prieks, ka latviskums ir dzīvs caur gadsimtiem. Noteikti iesaku aiziet un izbaudīt gan izstādi, gan galeriju " Romas dārzs".

2018-10-01 20:14

to pozitvisma pārņemtā dūda: kustinot rokas, attīstās smadzenes. -teica kratītājs. Un vai redzamais ir skaists, domas dalās ,un tam nav nekāda sakara ar latviskumu.

2018-10-02 00:49

Nu,: tām,kurām mauči ir "ar pērlītēm izšūtas detaļas" un izstādē atrodami ir "tepiķīši",vai spangu vainags ir vien drātes un stieples,atliek tikai stenēt ggg...un kkk...,jo vairāk nekas kā kakāšana,atvainojiet, citiem uz galvas pašām nesanāk.Jeb,varbūt tā ir tā "augstā māksla"?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz