Svētdiena, 29. marts Agija, Aldonis

Saimnieču dienas padomi

Saimnieču dienas padomi
Foto: Ģirts Gertsons
28.07.2016 07:02

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Annās “Namīna” sētā uz saimnieču dienas godināšanu aicināja jestrās “Atštaukas”, kas dalījās ar dziesmām, ticējumiem un padomiem. Ikviens varēja uzzināt vairāk par tēju vākšanu un ēdamkokiem.

Folkloras kopa “Atštaukas” Annu dienu godina katru gadu un gan ar jokiem, gan nopietni ceļ saimnieces prestižu. Ar mākslinieces Daces Lankas gādību uzposušās, kopas dalībnieces dziedāja, stāstīja par dažādu augu iedarbību uz cilvēka veselību. Piemēram, par piparmētrām. “Tām, kam apmatojums nevajadzīgās vietās, – dzeriet piparmētru tēju, un visi villi noies,” padomu deva viena no atštaukām.

Pēcāk farmaceite un zāļu sieva Valija Kalniņa palaboja vai papildināja jestro sievu sacīto, stāstīja par dažādu tēju labvēlīgo ietekmi un deva padomus to vākšanā. Pie kokaudzētavas “Īves” saimnieka Daiņa Ozoliņa varēja noskaidrot, kuru koku un krūmu augļi vai ziedi ir ēdami un veselīgi, kā arī iegādāties stādus. Augu tēmu papildināja ziedu dizaina studija “Liepzars”, kas bija sarūpējusi galda dekorus un noformējumus no dažādiem augiem un dārza veltēm.

Skatītāju un klausītāju gan nebija daudz, taču viņi bija ļoti atsaucīgi un neskopojās ar saviem padomiem un komentāriem. Atštauka Ināra Kalnarāja jokoja, ka apmeklētājos varot pārliecināties, kuri uz “Namīna” sētu nāk zupu par velti ēst, kā to varot darīt citās reizēs, un kuri – uz pasākumu. Tiesa, arī saimnieču dienas pasākumā apmeklētāji tika pie mielasta.

Foto galerija

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli