Otrdiena, 27. oktobris Lilita, Irita, Ita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Sākas saulgriežu tradīciju festivāls ”Saule pina vainadziņu”

Sākas saulgriežu tradīciju festivāls ”Saule pina vainadziņu”
15.06.2007 13:22

0

Atslēgvārdi

Šodien, 15.jūnijā ar viesu pieņemšanu Liepājas Kultūras pārvaldē un plašu festivāla dalībnieku draudzības vakaru Liepājā sākas saulgriežu tradīcijām veltītais daudzkultūru festivāls ”Saule pina vainadziņu”. Šodien pulksten 16.00 Liepājas Kultūras pārvaldē viesosies Liepājas sadraudzības pilsētu Klaipēdas, Gdiņas, Gomeļas, Darmštates un Nīneshamnas folkloras un tautas mākslas kolektīvu vadītāji, lai iepazītos ar Liepājas kultūras dzīves norisēm un attīstības plāniem.

Savukārt pulksten 19.00 Liepājas Latviešu biedrības namā pulcēsies visi festivāla dalībnieki – vairāk kā trīssimt dziedātāji un dejotāji, to vidū arī viesi no Liepājas sadraudzības pilsētām, kas iecerējuši tikties ar līdzīgiem kolektīviem no Liepājas, un saviem Liepājā dzīvojošajiem tautiešiem – dažādu nacionālo biedrību folkloras un tautas mākslas ansambļiem. Sadraudzības vakarā festivāla dalībniekus sveiks Liepājas Kultūras pārvaldes vadītāja Lelde Vīksna un Liepājas pilsētas domes deputāte Elita Kosaka.

Festivāls, kas vasaras vidū aicina iepazīt dažādu tautu saulgriežu tradīcijas, dziesmas un dejas, turpināsies sestdien un svētdien, un liepājniekiem piedāvās vairākus krāšņus bezmaksas koncertus.

Sestdien, 16.jūnijā no pulksten 11.00- 12.00 koncertā pie T/c ”Kurzeme” muzicēs vācu tautas dziesmu, mūzikas un deju ansamblis ”Darmstädter Spielschar” (Darmštate), tautas deju ansamblis ”Rucavietis” (Liepāja), vokāli horeogrāfiskais ansamblis ”Gomij” (Gomeļa) un bērnu horeogrāfiskais ansamblis ”Zolak” (Gomeļa).

Šajā pašā laikā tirdzniecības centrā ”Ostmala” dejos bērnu deju kolektīvs ”Vaduguns”(Liepāja), bet dziedās Liepājas lietuviešu biedrības ”Rūta” ansamblis un Liepājas multinacionālā kultūras centra ”Unisons” folkloras ansamblis ”Jarilo”.

Savukārt no pulksten 12.00 -13.00 koncertā Liepājas Muzeja dārzā un laukumā pie ”Hansabankas” dejos tautas deju ansamblis ”Rotaļa” (Liepāja), Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra bērnu deju kopa ”Krustiņi”. Koncertos uzstāsies arī Klaipēdas folkloras ansamblis ”Kuršiu Ainai”, Liepājas krievu kultūras biedrības ”Posoloņ” ansamblis, Liepājas baltkrievu biedrības ansamblis ”Mara”, Liepājas ukraiņu biedrības ansamblis ”Barvinok” un kolektīvs no Liepājas sadraudzības pilsētas Gdiņas.

Sestdienas pēcpusdienā, pulksten 16.00 Liepājas Sv. Pāvila baptistu baznīcā notiks kora ”Laiks” un Nīneshamnas kamerkora koncerts.

Bet sestdienas pievakarē, pulksten 18.00 Liepājnieki varēs doties uz festivāla lielkoncertu koncertestrādē ”Pūt, vējiņi!”. Tur pie lielā saimes galda sanāks visi festivāla dalībnieki, rībēs deju soļi un skanēs dažādu tautu saulgriežu dziesmas. Paralēli koncertam koncertdārzā darbosies Liepājas amatnieku darbu tirdziņš un Liepājas nacionālo biedrību daiļamatniecības darbu izstāde.

Liepājas nacionālo biedrību daiļamatniecības darbu izstāde būs apskatāma arī svētdien, 17.jūnijā, kad pulksten 13.00 koncertestrādē ”Pūt, vējiņi!” notiks festivāla bērnu kolektīvu koncerts. Mazajiem koncerta apmeklētājiem koncertdārzā būs iespēja darboties gan leļļu veidošanas, gan akmeņu apgleznošanas darbnīcās.

Ideja par šāda vērienīga festivāla veidošanu, kurā muzicētu ne vien labi zināmi latviešu tautas mākslas un folkloras kolektīvi, bet kurā satiktos arī Liepājas nacionālo biedrību (poļu, krievu, baltkrievu, lietuviešu, ukraiņu un multinacionālā kultūras centra) tautas mākslas kolektīvi ar tautiešiem no etniskās dzimtenes, radās tautas dziesmu ansambļa Voļņica vadītājai Tatjanai Beļakovai.

Festivālu organizē: Liepājas Tautas mākslas un kultūras centra Tautas dziesmu ansambļa ”Voļņica” vadītāja Tatjana Beļakova un Liepājas Tautas mākslas un kultūras centrs.

Festivālu atbalsta: Liepājas kultūras pārvalde un A/S ”Liepājas metalurgs”

Festivālā piedalās:

Folkloras ansamblis ”Kuršiu Ainai” /Klaipēda, Lietuva/, vokāli horeogrāfiskais ansamblis ”Gomij” /Gomeļa, Baltkrievija/, bērnu ansamblis ”Zolak” /Gomeļa, Baltkrievija/, ”Darmstädter Spielschar /Darmštate, Vācija/, ”Nynäshamn Kammarkör” /Nīneshamna, Zviedrija/, koris ”Gdynia” /Gdiņa, Polija/, Liepājas aktrišu folkloras kopa ”Atštaukas”, Liepājas TMKC tautasdziesmu ansamblis ”Voļņica”, Liepājas Baltkrievu biedrības ”Mara” folkloras ansamblis ”Pavļinka”, Liepājas multinacionālā kultūras centra ”Unisons” folkloras ansamblis ”Jarilo”, Liepājas lietuviešu biedrības ”Rūta” folkloras ansamblis, Liepājas ukraiņu kopienas ”Svitanok” tautasdziesmu ansamblis ”Barvinok”, Liepājas krievu kultūras biedrības ”Posoloņ” ansamblis, Liepājas TMKC bērnu deju kopa ”Krustiņi”, Liepājas TMKC jauniešu deju kopa ”Kvēle”, Liepājas TMKC tautas deju ansamblis ”Rucavietis”, Liepājas deju grupa ”Rotaļa”, Liepājas MJC ”Vaduguns” bērnu deju kolektīvs ”Vaduguns”, Liepājas MJC ”Vaduguns” bērnu folkloras kopa ”Ķocis”, Liepājas MJC ”Vaduguns” vokālais ansamblis ”Gaismiņa”, Liepājas Bērnu popgrupa ”Bums”.

Festivāla programma

16.jūnijā

Festivāla dalībnieku koncerti
11.00-12.00 Pie T/c ”Kurzeme”, Lielā ielā 13 un T/c ”Ostmala, K.Zāles laukumā 8
12.00-13.00 Liepājas muzeja dārzā, Kūrmājas prosp. 16/18 un Tirgoņu ielas galā

Koru koncerts
16.00 -17.00 Sv.Pāvila baptistu baznīcā, Kuršu ielā 19
Festivāla dalībnieku lielkoncerts
Liepājas nacionālo biedrību daiļamatniecības darbu izstāde
Liepājas amatnieku darbu tirdzniecība

18.00-21.00 koncertestrādē “Pūt, vējiņi!”, Peldu ielā 57

17.jūnijā

Bērnu kolektīvu koncerts
Liepājas nacionālo biedrību daiļamatniecības darbu izstāde
Leļļu darināšanas un akmens apgleznošanas darbnīcas bērniem

13.00 – 15.00 koncertdārzā “Pūt, vējiņi!”, Peldu ielā 57

Ieva Hmieļevska,
Liepājas Kultūras pārvaldes sa­bied­ris­ko at­tie­cī­bu spe­ci­āliste

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz