Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Skatāma mākslinieces Daces Dēliņas-Lipskas izstāde

Skatāma mākslinieces Daces Dēliņas-Lipskas izstāde
Foto: Publicitātes
03.08.2018 11:29

liepajniekiem.lv

Ceturtdien, 9. augustā, pulksten 18 Liepājas muzejā Kūrmājas prospektā 16/18 notiks mākslinieces Daces Dēliņas-Lipskas izstādes ”SAUCEEEJAS” atklāšana, portālam vēstīja Liepājas muzejpedagoģe Anita Urkauska.

Kurzemes košā rota – suitenes ir gana šarmantas, lai par viņām runātu un domātu atkal un atkal, ik reizi pieskaroties citai dimensijai. Suitu gara spēks un unikālais pašsaglabāšanās instinkts, apvienojumā ar spožu krāsainību tērpos, mākslinieci savaldzināja pirms trim gadiem, kad radās pirmais impulss doties mākslas ekspedīcijās, lai iepazītu, izzinātu, atklātu un gleznotu.

Antropoloģiskie ceļojumi Daci Dēliņu-Lipsku aizveduši pie līdzīgām etniskām kopienām ar spēcīgām senām tradīcijām kaimiņos Igaunijā – setiem (Igaunijas dienvidaustrumos dzīvojoša neliela cilvēku grupa, kuri līdz mūsdienām palikuši uzticīgi senām paražām, saglabājuši tradicionālo apģērbu, valodu, pareizticību; slaveni ar īpašo dziedāšanas tradīciju – leelo) un Kihnu salas iemītniekiem (Kihnu sala Igaunijā ar savu nošķirtību no pārējās teritorijas spējusi saglabāt gadsimtiem senas tradīcijas. Sens Kihnu mutvārdu folkloras mantojums ir kalevalas dziedājumi).

Tā arī Latvijas un Igaunijas simtgades gadā sajūtu pieredze pārtapusi laikmetīgā vēstījumā par nacionālās identitātes tēmu – gleznu ciklā ”SAUCEEEJAS”. Un sievu arhetipiskais tēls ir gana jaudīgs, lai uzņemtos saucējas lomu.

Mākslinieces darbi atrodas gan Liepājas muzeja kolekcijā, gan Ruckas mākslas rezidenču centrā, gan arī privātkolekcijās Latvijā, Itālijā, Dānijā, Zviedrijā, Vācijā un ASV.

Izstāde Liepājas muzejā būs skatāma no 9. augusta līdz 3. septembrim. Izstādes atklāšanas pasākums – bez maksas.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli