Pirmdiena, 28. novembris Rita, Olita, Vita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Starp vienkāršību un meistarstiķiem

Ar devīzi ”Show me a good time!” jeb ”Labi pavadīts laiks!” šodien sākas festivāls “Liepājas Mākslas forums”, kurš ilgs līdz pat svētdienai.

Starp vienkāršību un meistarstiķiem
Horeogrāfe un dejotāja Olga Žitluhina pēc "Liepājas metalurga" teritorijas izstaigāšanas un izpētes saka, ka šeit valda miers un šādā vidē var lieliski īstenot radošu darbību. (Foto: Ģirts Gertsons)
Horeogrāfe un dejotāja Olga Žitluhina pēc "Liepājas metalurga" teritorijas izstaigāšanas un izpētes saka, ka šeit valda miers un šādā vidē var lieliski īstenot radošu darbību. (Foto: Ģirts Gertsons)
30.09.2022 06:00

liepajniekiem.lv

Jau šovakar koncertzālē “Lielais dzintars” notiks Iļjas Lipkina personālizstādes “YOU are the model! YOU are the majority!” atklāšana, kurai sekos franču salonmūzikas koncerts un DJ nakts ballīte ”Klubnacht Berlin”.

Festivāla apmeklētājus ar izrādi “Citroni un medus” un meistarklasēm iepriecinās arī Rīgas cirks, savukārt ar performatīvās mūzikas koncertu uzstāsies ansamblis “Soundinitiative” no Parīzes.

Divu grandiozu notikumu – dejas pirmizrādes “Vienkārši labi” un video operas “An Index of Metals” – tapšanā “Kurzemes Vārdam” bija iespēja arī ieskatīties.

Metalurgs – ”vienkārši skaisti!”

Šogad “Liepājas Mākslas forums” ienāks arī citkārt slēgtajā ”Liepājas metalurga” teritorijā. Tur horeogrāfe un dejotāja Olga Žitluhina kopā ar Latvijas Kultūras akadēmijas 2. kursa laikmetīgās dejas mākslas studentiem un mūziķi Juri Kaukuli, kā arī flautisti Lieni Dobičinu strādā pie darba “Vienkārši labi”.

O. Žitluhina ar dejotājiem Metalurga teritorijā mēģina jau otro nedēļu, šeit liela daļa platības jau ir izstaigāta un izpētīta, trepes jau izkāpelētas, un vairākas izrādes idejas dzimušas tieši šeit uz vietas. Savus iespaidus viņa raksturo ar pašas izrādes vārdiem: “Vienkārši labi, vienkārši skaisti!”

Laikmetīgās dejas izrāde paredzēta vairāk kā performatīva pastaiga vai drīzāk ekskursija, bet daudz O. Žitluhina pirms lielā notikuma vēl nevēlas atklāt.

Puspamestā Metalurga teritorija ar visiem aprūsējušajiem dzelžiem dejotājiem ir visai bīstama, tāpēc šis gan horeogrāfei, gan dejotājiem ir gandrīz izaicinājums, taču O. Žitluhina norāda, ka šī neesot pirmā reize, kad viņa veido izrādi šādos apstākļos.

“Laikmetīgā deja vēl joprojām meklē savu telpu, tā grib savu telpu, tāpēc mēs varam dejot visur. Man ļoti patīk strādāt ārā, es katru dienu tagad dejoju ārā.”

Horeogrāfe stāsta, ka Metalurga teritorijai piemīt savs īpašs skaistums un miers, kurš skatītājam ir jāprot parādīt. “Te ir tik skaisti un, protams, interesanti, jo vietai ir sava vēsture. Mūsu mērķis ir panākt, lai caur dejotāju ķermeni skatītāji ieraudzītu mirušo… vai tieši otrādi – nemirušo. Tā, lai skatītāji šo teritoriju ieraudzītu citādāk un redzētu vispār,” pastāsta O. Žitluhina.

Latvijas Kultūras akadēmijas 2. kursa laikmetīgās dejas mākslas studenti paralēli augstskolas lekcijām ”Liepājas metalurgā” cītīgi gatavojas dejas pirmizrādei “Vienkārši labi”, kura gaidāma jau rīt. Foto: Ģirts Gertsons

Dejotāju darbu O. Žitluhina raksturo kā fantastisku. “Viņi redz, viņi sajūt, viņi reflektē, palīdz un dara. Reizēm varbūt viņus vajag nedaudz pabakstīt vai atbalstīt,” teic horeogrāfe, bet atzīmē, ka ieguldīts milzīgs darbs – komanda pie materiāla strādā jau kopš gada sākuma.

Studenti pašlaik gatavojas izrādei, taču joprojām turpina mācību procesu Latvijas Kultūras akadēmijā – lekcijās mācās attālināti. Viņi darbojas no rīta līdz vakaram, piedalās jogas nodarbībās jūras krastā, strādā pie kostīmiem, veic balss vingrinājumus. “Tā viņiem ir prakse radošā procesā un arī iespēja piedzīvot Liepāju,” saka O. Žitluhina.

“Mēs dzīvē visu laiku skrienam un mums visu vajag. Ja tu tajā skrējienā vari sameklēt laiku, pacelt galvu, ieskatīties debesīs un vispār ieraudzīt debesis, tad tas jau ir labi.

Saule vēl joprojām lec. Visur karš, bet saule lec,” dejas jaundarba ideju ieskicē O. Žitluhina.

Par darba muzikālo pusi atbildīgs ir grupas “Dzelzs vilks” solists Juris Kaukulis un flautiste Liene Dobičina. J. Kaukulis pastāsta, ka viņam šī nav pirmā reize, kad iznāk sadarboties ar abām māksliniecēm. “Šī ir jau trešā izrāde, kuru ar Olgu veidojam šādā veidā. Sadarbība ar viņu ir izaicinājumu pilna, jo Olga ir māksliniece ar lielo burtu. Viņas dejas valoda ir ļoti interesanta, varbūt pat nav uzreiz saprotama. Lai skatītājam tā būtu vieglāk izprotama, esam mēs ar Lieni,” pastāsta mūziķis.

Skatītāji varot gaidīt daudz ģitāras un flautas skaņu. ”Tā būs ļoti atmosfēriska mūzika, kuru caurvīs spēcīgas, ritmiskas pulsācijas.

Viss ir ļoti izstrādāts un pārdomāts, bet par daudziem pavērsieniem publika neko nezinās, būs daudz negaidītu efektu,” atklāj J. Kaukulis.

Viņš stāsta, ka pirms šīs izrādes mēģinājumiem, Metalurga teritorijā ne reizi nav bijis, un teic, ka šeit uzreiz pārņemot plašuma sajūta. ”Scenogrāfiju ir radījuši cilvēki, vēsture un likteņi. No vienas puses, šeit ir bezcerīguma sajūta, bet, no otras puses, te ir cerība. Deja un mūzika šo sajūtu tikai pastiprinās. Mēs mēģinām apskaņot, ieskandēt šīs putekļainās grīdas, sienas un cilvēku pamestās telpas,” saka J. Kaukulis.

Gar ausīm neaizies

Mākslas forumu šogad noslēgs kamerorķestra “Sinfonietta Rīga” izpildītā video opera “An Index of Metals” jeb “Metālu indekss” diriģenta Normunda Šnē vadībā.

Opera ir ļoti savdabīgs itāļu komponista Fausto Romitelli darbs, kurā, pēc N. Šnē vārdiem, sakausēta mūsdienīga un ļoti oriģināla mūzika. Šai modernajā darbā sintezējas mūzika un videomāksla.

Diriģents atklāj, ka komanda pie operas strādājusi ļoti ilgi un laika gaitā notikušas arī vairākas izmaiņas, uzlabojumi. “Es parasti diezgan skeptiski raugos uz dažādu mākslu vienlaicīgu atrašanos uz skatuves, jo reizēm tās traucē viena otrai, bet šis nav tas gadījums. Šeit viss saplūdis kopā ļoti veiksmīgi.”

“Liepājas Mākslas forumu” šogad noslēgs kamerorķestris “Sinfonietta Rīga” ar video operu “An Index of Metals” jeb “Metālu indekss”. Šim darbam īpaši pieaicināta ir poļu soliste Joanna Frešele. Foto: Egons Zīverts

Diriģents pastāsta, ka atmosfēra būšot neierasta. “Tā būs mākslīgi radīta, mazliet nomācoša, depresīva noskaņa.

Darbs ir kā halucināciju, slimīgas iztēles auglis, tāda fantāziju pasaule, kas reālajā dzīvē nepastāv. Tāda pieredze, ko mēs ikdienā gūt nevaram,” pastāsta diriģents.

Pašam darbam neesot sižeta, tāpēc tas vairāk veidots kā asociatīva spēle, kas izrietēs no katra iekšējām sajūtām un uztveres, turklāt video klātbūtne radīšot vēl papildu dimensiju.

N. Šnē skaidro, ka operas komponists bijis izteiktā saskarē ar sava laika kultūru, mākslu un pasaules notikumiem, tāpēc darbā sastopamas vairākas popkultūras atsauksmes, izmantoti elektriskie instrumenti, kaut kas aizņemts arī no dīdžeju mākslas.

“Es negribu teikt, ka tā ir tāda rokmūzika, bet tā ir brīnišķīga sintēze no dažādiem žanriem un virzieniem. Orķestra skaņa būs ļoti apstrādāta, bet vijoles un flautas skanējumu skatītājs gan noteikti atpazīs. Skaņa tiks mazliet iespiesta mūsu smadzenēs, lai neaizietu gar ausīm,” atklāj diriģents.

Dziedājumam pieaicināta ārzemju soliste – poļu soprāns Joanna Frešele. “Viņa ir pats galvenais posms, jo vokālā partija nav vienkārša. Pie mums dziedātāji ne sevišķi nodarbojas ar moderno mūziku, tāpēc mēs meklējām ārpus Latvijas, un Joanna ir vienkārši lieliska,” norāda N. Šnē.

“Lai saprastu, uz koncertu ir jāatnāk. Otrreiz kaut kas tamlīdzīgs tik drīz nenotiks,” saka diriģents.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz