Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Tikšanās ar skatītājiem palīdz atjaunoties

Tikšanās ar skatītājiem palīdz atjaunoties
"Liepājā gribas atgriezties vēl un vēl," saka baltkrievu aktrise un TV raidījumu vadītāja Vera Poļakova pēc nesenās viesošanās mūsu pilsētā. (Foto: media.az)
06.03.2020 11:54

Natālija Oļeičenko

"Kurzemes Vārds"

Februārī Liepājā viesojās baltkrievu teātra projekta “TriTformaT” dalībnieki no Minskas, šoreiz ar izrādi “Trīs plus kaķis” pēc Jevgeņija Šestakova lugas. Skatītāju pilnā zāle parādīja, ka liepājnieki tikšanos ar baltkrievu aktieriem ir gaidījuši, arī pēc izrādes publika neskopojās ar aplausiem. Vienu no lomām izrādē spēlēja aktrise un televīzijas raidījumu vadītāja, teātra projekta “TriTformaT” idejas autore un menedžere VERA POĻAKOVA, ar kuru tikāmies pirms izrādes.

– Liepājā jūsu kolektīvs viesojas jau otro reizi. Kā vērtējat Liepājas publiku?
– Šoreiz izrādē piedalīsies mākslinieks, kurš Liepājā uzstāsies pirmo reizi, un viņš ir ļoti satraukts, jautā: kāda ir zāle, kāda ir skaņa, kā pieņem publika? Es viņam teicu, lai nomierinās, ka pagājušajā gadā mēs spēlējām šeit un viss bija ideāli. Publika bija atsaucīga, mūs pieņēma ļoti, ļoti silti.

Liepāja ir apbrīnojama pilsēta. Mēs atbraucām pie jums no Daugavpils, gandrīz sešas stundas pavadījām ceļā, bijām ļoti noguruši. Lai mazliet izvēdinātu galvu, pastaigājos pa pilsētu, aizgāju līdz jūrai, neskatoties uz to, ka vējš gāza no kājām. Un tajā pašā laikā – spīd saule, ir silts. Patīk Liepājas divstāvu koka namiņi. Viss kopā veido neatkārtojamu gaisotni. Interesanti, ka arī pagājušogad, kad mēs maijā viesojāmies Liepājā, bija ļoti saulains, silts laiks, viss bija skaisti.

Tāpēc arī gribas pie jums atgriezties. Pagājušo reizi mēs pēc izrādes uzreiz braucām uz Klaipēdu, bet šogad pārnakšņosim Liepājā, sirdī atstāsim kādu klusu vēlēšanos, jo ir tāda tradīcija – kad nakšņo jaunā vietā, tad ir kaut kas jāvēlas!

– Teātra projekts “TriTformaT” ir jūsu “bērns”, cik tam gadu?
– Maijā būs 8 gadi, un mūsu kontā ir jau sešas izrādes pieaugušo auditorijai un četras pasakas. Tagad iestudējam septīto izrādi. Mēs beidzot ķeramies klāt nopietnai, klasiskai dramaturģijai. Mūsu projekta “rozīnīte” ir tas, ka izvēlamies lugas, kuras iepriekš Baltkrievijā nav iestudētas.

Ar izrādēm mēs viesojamies ne tikai savā dzimtenē, bet esam bijuši arī Krievijā, Gruzijā, Azerbaidžānā, Lietuvā, Somijā, Francijā un Itālijā, tagad otro reizi atbraucām uz Latviju. Pats jaukākais, ka visās vietās, kur viesojamies, mūs vienmēr aicina braukt atkal. Tas ir ļoti patīkami. Esam neliels un ļoti mobils kolektīvs, bet visas mūsu izrādes ir ļoti kvalitatīvas, tajās ieguldīta dvēsele, spēks un, protams, nauda.

– Iespējams, skatītāju sirds atveras arī tāpēc, ka jūsu izrāžu tēmas ir svarīgas ikvienam?
– Jā, tā arī ir. Piemēram, par izrādi “Trīs plus kaķis” varu pastāstīt, ka mēs pirmie iestudējām šo lugu. Maskavietis Jevgeņijs Šestakovs to uzrakstīja tikai pagājušogad, un tā ir viņa pirmā pieredze dramaturģijā, iepriekš viņš rakstīja tikai monologus. Viņš atsūtīja man lugu e-pastā, cerot, ka tā iepatiksies. Un luga mani tiešām “aizķēra”. Vispirms jau ar to, ka darbā ir brīnišķīgs, viegls humors, bet pamatā – reāls dzīves stāsts. Autors pats pārdzīvojis šķiršanos, un izdzīvotās emocijas palīdzējušas tapt lugai.

Strādājot pie lugas iestudējuma, mēs tajā papildus ieviesām vairākas izmaiņas, lai skatītājiem un mums pašiem būtu interesantāk. Domāju, ka režisora Deņisa Paršina un mūsu mākslinieku idejas tikai bagātināja lugu, kurā stāstīts par šķiršanos. Diemžēl šī tēma šobrīd ir ļoti aktuāla. Piemēram, Baltkrievijā statistika nav iepriecinoša – šķiršanos ir vairāk nekā stipru, labu laulību.

– Kāda ir jūsu attieksme pret inovācijām teātrī?
– Esmu par eksperimentiem, ja tikai no tā necieš dramaturģija. Pats briesmīgākais, ko pēdējā laikā esmu redzējusi teātrī, ka izrādē ir kaut kāda spilgta forma, kaut kāds savs redzējums, bet aizmirsts par galveno domu un emocijām, ko izstāstīt skatītājam.

– Pēc publikācijām baltkrievu presē zināms, ka jums ir sapnis izveidot savu teātri. Vai tuvojaties sapņa piepildījumam?
– Esmu ceļā uz to. Arī šobrīd es nevaru teikt, ka man nav teātra, jo teātris ir ar kopīgu ideju iedvesmotu cilvēku kolektīvs, un tāds man ir.

Man gribētos izveidot baltkrievu kultūras centru, kur bez teātra izrādēm notiktu arī koncerti. Tāpat gribētos atjaunot kādreiz ļoti populāro Minskas festivālu “Dzied teātra un kino aktieri”. Vēl sapņoju, ka kultūras centrā būtu bērnu teātra studija, kurā mēs varētu apmācīt topošos skatuves māksliniekus. Tur varētu demonstrēt arī kinofilmas, jo es pati un mani kolēģi no kinomākslinieku teātra studijas daudz filmējamies. (Veras Poļakovas kontā ir vairāk nekā 30 kinolomu. 2018. gadā viņa apbalvota ar Baltkrievijas Nacionālo kino prēmiju par galveno lomu seriālā “Oi, māmiņas” – aut.)

Es uzskatu, ka tad, ja cilvēks ne tikai sapņo, gulēdams uz dīvāna, bet arī kaut ko dara lietas labā, tad viņam noteikti viss izdosies. Vismaz es sasniedzu visu, ko vēlos.

– Jūs esat ļoti pieprasīta savā profesijā, strādājat televīzijā un Mākslas akadēmijā, un vēl esat arī sieva un māte. Kā jums izdodas saglabāt līdzsvaru starp šīm daudzajām lomām?
– Jā, dzīve mutuļo – izrādes, koncerti, filmēšanās televīzijā un kino, darbs akadēmijā, bet es domāju, ka mani tuvinieki, vīrs un bērni, un pat mans suns jau pieraduši pie tā, ka ir brīži, kad esmu ļoti aizņemta.

Dzīvesbiedrs priecājas, ka esmu radoša personība, un atbalsta mani, taču mājās ir jābūt svaigi gatavota ēdiena smaržai, visam jābūt tīram, veļai izmazgātai un izgludinātai. Kā sievai man nekādu atlaižu nav, bet es protu sadalīt savu laiku, darīt vairākas lietas reizē. Man ļoti tuva ir Omara Haijama doma – “nav svarīgi, cik dienu ir tavā dzīvē, svarīgi, cik dzīves ir tavās dienās”.

– Kas jums palīdz atgūt enerģiju?
– Katra izrāde ir enerģiju apmaiņa. Ja mēs tūlīt kāpsim uz skatuves un “aizķersim” skatītāju, viņš kopā ar mums smiesies un raudās, pēc tam aplaudēs. Un viss, es vairs nejūtos nogurusi, notiek kaut kāda iekšēja atjaunošanās, un es atdzimstu, gluži kā Fēnikss no pelniem. Tāpat, ja apkārt ir cilvēki, ar kuriem ir viegli un ērti, nogurums atkāpjas. Pēc iespējas cenšos nodarboties ar sportu un, protams, laiku pa laikam sagādāju sev atelpas brīžus. Divreiz gadā cenšamies ar ģimeni kaut kur aizbraukt vai vienkārši nedēļu nogales pavadīt vasarnīcā. Ar divām dienām man pilnīgi pietiek sevis atjaunošanai.

Vizītkarte

Vera Poļakova

 • Kinostudijas “Belarusfiļm” kinomākslinieku teātra studijas aktrise, televīzijas raidījumu vadītāja.
 • Baltkrievijas Valsts mākslas akadēmijas Teātra fakultātes Vokālo, runas un plastikas disciplīnu katedras docente.
 • Teātra projekta “TriTformaT” idejas autore un menedžere.
 • Vīrs – Baltkrievijas ārlietu ministrs Vladimirs Makejs, dēli – Dmitrijs un Artjoms.
 • Apbalvota ar Franciskas Skorinas medaļu (Baltkrievijas Republikas valsts apbalvojums).

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
 3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

 1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz