Otrdiena, 28. maijs Vilhelms, Vilis
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ulda Dumpja dzīves pilnie “Emīla nedarbi”

Sarunu ciklā “Ārpus kadra” “Pegaza pagalma” viesistabā ciemojās daudziem iemīļotais aktieris Uldis Dumpis un Māris Zonnenbergs-Zambergs, lai dalītos savās atmiņās par filmēšanos kinofilmā, kas joprojām aizkustina, iepriecina, liek smaidīt un īpašus komentārus neprasa, – “Emīla nedarbi”.

Ulda Dumpja dzīves pilnie “Emīla nedarbi”
Foto: Egons Zīverts
Foto: Egons Zīverts
08.04.2024 00:15

liepajniekiem.lv

Skatītāju rindās bija tie, kas pēc pasākuma izziņošanas uzreiz arī steidza iegādāt biļetes. Gribētāju bija daudz vairāk, nekā viesistaba spēja uzņemt.

Uz Liepāju – ar lidmašīnu

“Brīnišķīga filma, zelta klasika,” “Emīla nedarbus” piesakot, sacīja vakara vadītāja Maija Kalniņa, kas pasākumu sērijas “Ārpus kadra” notikumu izdzīvoja jau piekto reizi.

Viņa atgādināja, ka filma uz ekrāniem iznāca 1985. gadā, tās režisors – Varis Brasla.

Bet pirms atmiņu stāstiem par filmēšanos kinodarbā M. Kalniņa mudināja abus vakara viesus atklāt savu saistību vai attiecības ar Liepāju.

“Es ļoti labi atceros savu pirmo braucienu uz Liepāju, tas bija ar lidmašīnu,” sacīja U. Dumpis. “Nikolajam Mūrniekam bija liela jubileja. Es tolaik biju Teātra fakultātes students.

Man ļoti gribējās nonākt Liepājā, jo man ar Liepāju saistās zināmā mērā radniecīgas saites.

Manas vecāsmammas brālis Nikolajs Zandersons bija, ja pareizi saprotu, rēders, ar kuģiem saistīts cilvēks. Viņš gan diezgan jauns mira, bet viņa sieva, mana tantiņa Martiņa, kā mēs viņu saucām, bija skolotāja. Liepājā pat savā laikā ļoti iecienīta skolotāja. Es ļoti labi atceros, ka viņa kādreiz pie mums atbrauca uz Bausku.”

Foto: Egons Zīverts

U. Dumpis atklāja vēl kādu saistību ar mūspusi: “Es piedzimu 1943. gada 3. oktobrī, bet manu tēvu tā paša gada decembrī iesauca leģionā, un viņš nonāca Grobiņā lidotāju daļā. Tantiņa Martiņa stāstīja, ka

mans tētis, kad bija tik daudz apmācīts, ka sāka lidot, vienmēr pirms lidojuma mācībām viņai piezvanījis, pabrīdinājis, ka tikos un tikos jāskatās debesīs.

Viņa dzīvoja Puškina ielā, tā atradās, kur ir Gulbju dīķis, tagad mājas vietā ir uzcelts bērnudārzs. Un mans tēvs, kad lidoja pāri, lidmašīnai sašūpoja spārnus tā, kā to lidotāji mēdz darīt.”

Izrādās, ka 1965. gadā, kad U. Dumpis beidzis Teātra fakultāti, ļoti gribējis nākt uz Liepājas teātri. “Jo es jau pa Liepāju biju vandījies, kinostudija te filmēja “Cielaviņas armiju”, es kā studentiņš filmā arī tiku paņemts. Un vēl jau kaut kas pa vidu bija.

Man likās – tik romantiska tā dzīve šeit aktieriem.

Bet pirms tam uz Liepāju bija atnācis Andrejs Migla. Arī zināmā mērā mans novadnieks, zemgalietis no Bauskas. Un Andrejs, uzzinājis manas domas, teica: “Vai tu galīgi dulls esi?! Ja tevi ņem kāds Rīgas teātris, paliec Rīgā, nekādā gadījumā uz Liepāju!” Bet, lai cik ļoti gribējās, es tur neko pats nevarēju izlemt. Kur nozīmēja, tur bija jāiet.”

M. Zonnenbergam-Zambergam attiecības ar Liepāju savulaik bijušas gana ciešas, bijis arī grupas “Tumsa” solists.

“Joprojām “es un Liepāja” nevar atdalīt vienu no otra.

Es šeit mācījos mūzikas koledžā, esmu kādu brīdi bijis Liepājas teātrī. Man šeit joprojām ir daudz draugu. Liepājā jūtos labi, noteikti kādreiz atgriezīšos pavisam, jo sevi šeit jūtu vislabāk.

Ar Liepājas slimību esmu aplipinājis arī savu ģimeni – sievu un meitu. Jūtamies piederīgi. Katru gadu vienu nedēļu pavadu Liepājā, un tad es dzīvoju to, ko esmu sev nozadzis veselu gadu.”

Vai vēzis dikti knieba?

“Viena forša vasara Kuldīgā,” tā filmas uzņemšanu atceras U. Dumpis, kurš šajā vakarā kopā ar “Pegaza pagalmā” sanākušajiem uz ekrāna vēroja atlasītus fragmentus no filmas.

“Esmu daudz filmējies, skaitlis ir liels, bet atmiņā jau nepaliek pati filma. Paliek tas, kas bijis ap to, – kāda bija grupa, sadzīves apstākļi, kur dzīvojām, kā tas viss notika,” sacīja U. Dumpis.

Skatīties uz sevi pirmizrādē, kad viss esot gatavs, – tā neesot patīkama sajūta. “Jo tu vairs neko nevari labot,” savas domas skaidroja aktieris.

“Šo to jau mums no uzfilmētā Brasla rādīja. Tas nebija tik vienkārši, jo safilmēto nācās vest uz Rīgu, attīstīt laboratorijā, tad vest atpakaļ…

Skatīties uz sevi ir diezgan grūti. Vēlāk jau aprodi, kad redzi otru, trešo reizi…, pēc gadiem. Tu jau esi piešāvies, zini, kāds būsi.”

Kinodarbs arī izrādīts vietās, kur notikusi filmēšana. “Man bija pamatā divi jautājumi,” atminas U. Dumpis, “no bērniem – vai tas vēzis dikti knieba? –, bet no pieaugušajiem – kur jūs tos vēžus dabūjāt? Es jau nedrīkstēju teikt. Atbildēju, ka Ventā. Bet patiesībā – Zvirgzdu ezerā.”

Kā jutās Māris, vērojot sevi ekrānā filmas pirmizrādē? “Ja Uldis saka, ka bijis nepatīkami skatīties, es tur sevi neredzēju. Es vienkārši skatījos filmu.”

Atveidotais tēls – Emīls – ir klātesošs joprojām. “Daļa cilvēku mani sauc par Emīlu. Jā, tas mani pavada. Varbūt tas kādā brīdī manā bērnībā bija kā apgrūtinājums, bet tagad ar to sadzīvoju un pieņemu, kā labu esam. Tas tā ir, tas ir mans, man dāvāts.

Varu vai nu to slēpt, vai arī iet ar to. Izvēlos otru variantu, jo man ir tik daudz patīkamu atmiņu.”

Arī U. Dumpis atzina: “Tā ir priecīga atgriešanās pagātnē un jauki mirkļi, ko atcerēties.”

Kad filmēšana beidzas, grūti esot iedomāties skumjāku skatu, – kur cilvēki gājuši, skrējuši, runājuši, kur bijusi dzīvība, nu viss ir aizvākts un iestājies klusums, it kā nekas nekad nebūtu bijis.

“Tā nu tas ir. Gabaliņš no dzīves,” par filmēšanos rezumēja U. Dumpis.

”Kad filma bija gatava, Varis Brasla teica: ”Zini, mēs bijām pārāk daudz uzmanīgi, vajadzēja laist vēl bišķi dullāk!” stāstīja aktieris Uldis Dumpis, kurš filmā ”Emīla nedarbi” atveidoja stingro, dažkārt pat pārāk bargo zēna tēvu. Foto: Egons Zīverts

Arī Māris atceras, cik apjucis un sarūgtināts bijis, uzzinot, ka nu viss. “Tas bija šoks, bija sāpīgi.”

Tomēr tagad var teikt, ka ļoti palaimējies. “Biju kopā ar Viju Artmani, Ēvaldu Valteru, Hariju Liepiņu. Tas ir tik kolosāli, ka man ir tāda pieredzīte, kā tagad ir modē teikt, kuru neviens nevar atņemt. Un galu galā mums jau paliek atmiņas. Un, ja tās ir tādas, – lai notiek!”

Šajā vakarā skatītāji uzzināja, kādas dziesmas tika dziedātas sirsniņmājā, gaidot lietus mitēšanos, pret ko protestēja Māris, solot, ka filmēšanos neturpinās, kādēļ bija nepieciešami kaskadieri, vai atveidotā tēva skopums kaut kādā veidā pēc tam ieviesās arī U. Dumpja dzīvē un kādas nesakritības, ja vērīgāk ieskatās filmas kadros, var pamanīt.

Bet tas lai paliek to atmiņās, kas piedzīvoja sarunu ar “Emīla nedarba” aktieriem 19. marta vakarā kultūrtelpā “Pegaza pagalms”.

Par muzikālo pusi visa vakara garumā gādāja mūziķi Normunds Kalniņš, Roberts Dinters un Reinis Lapa, izpildot skaņdarbus no filmas.

Noslēgumā ziedus U. Dumpim pasniedza Baiba Dišlere, kas ir filmā atveidotās Emīla mazās māsiņas Idas – Madaras Dišleres – mamma un bijusi klāt filmas uzņemšanā.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz