Otrdiena, 20. oktobris Leonīda, Leonīds
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Vasarai, cilvēku priekam un labsajūtai

Vasarai, cilvēku priekam un labsajūtai
23.07.2007 19:21

0

Saule, jūra ar balto liedagu, ezers un palienes zaļās pļavas vedina uz atpūtu. Par to padomājuši arī pilsētas izstāžu zāļu pārstāvji, liepājniekiem un pilsētas viesiem piedāvājot kaut ko tieši tādu – atvaļinājuma laika noskaņai. Varētu domāt, ko gan vasarīgu var piedāvāt tautas lietišķās mākslas meistari, jo viņu darbs cilvēku apziņā vairāk saistās ar kaut ko ziemīgu – siltām zeķēm, cimdiem un segām. Tomēr studija “Kursa” muzeja nodaļā “Liepāja okupāciju režīmos” iekārtojusi izstādi “Vasaras pieskārieni”. Ekspozīcijā izvietoti 39 studijas dalībnieku darbi.

Studijas “Kursa” meistari gatavojas jubilejai

Studijas “Kursa” vadītāja Ilma Rubene sacīja, ka sievas ilgi domājušas, ko atlasīt no darbu klāsta, lai tie atbilstu vasarīgajam laikam. Bet viss ir kārtībā – izstādē vietu atraduši gan smalki adījumi, lakati un tamborējumi, gan segas un linu dreļļi, gan daudzveidīgas dzintara rotas, pinumi un keramika.

Kursieši šo ekspozīciju uzskata par jubilejas ieskaņas izstādi, jo nākamgad Tautas lietišķās mākslas studija “Kursa” atzīmē savas pastāvēšanas pusgadsimta jubileju. Studija “Kursa” dibināta 1958.gadā. Pie tās pirmsākumiem stāvējusi izcilā tekstilmāksliniece Erna Ošele, pēc tam ilgus gadus to vadījusi daiļamatmeistare Erna Pumpure, bet pēdējos 14 gadus – Ilma Rubene. Pašlaik studijā darbojas 55 dalībnieki. Tie ir dzintara apstrādātāji, audējas, adītājas, pinēji, keramiķi, rokdarbnieces, kuri vēlas savos darbos saglabāt latviešu tautas etnogrāfiskās vērtības, iekļaujoties arī mūsdienu lietišķajā mākslā.

Studijas “Kursa”  jubilejas gads sakrīt ar XXIV Vispārējiem latviešu dziesmu svētkiem un XIV Deju svētkiem. Tajos allaž Rīgā notiek arī tautas lietišķās mākslas vērienīgas izstādes, kurās piedalās studijas no visas Latvijas. Liepājnieku “Kursa” ar saviem krāšņajiem kurzemnieciskajiem darbiem vienmēr tiek pamanīta.

“Kursas”  meistares sasēdušas spriež par darbiem, kas taps studijas jubilejas gadam.

Šāda viegla kleitiņa ar somiņu un grezns apmetnītis ir brīnišķīgs un stilīgs tērps vēsākā vasaras pēcpusdienā.

Vēstījums par Liepāju kā kūrorta pērli pagātnē un nākotnē

Liepājas muzeja mazajā zālē iekārtota ļoti interesanta un ar vēsturisko informāciju bagāta izstāde “Liepāja – kūrorta pērle pagātnē un nākotnē”. Ekspozīcija stāsta par mūsu pilsētu kā savulaik Krievijas impērijas Baltijas jūras piekrastes nozīmīgu kūrortu, kas aizsācies 19.gadsimtā Jūrmalas parka teritorijā. Arī 20.gadsimtā, mainoties varām, Liepāja joprojām saglabāja šādu slavu. Tūkstošiem cilvēku šeit atguva un uzlaboja savu veselību. Bet 21.gadsimts sola atdzimšanu, īstenojot uzņēmuma “Livland Resort” kūrorta centra projektu Kūrmājas prospekta galā.  

Ekspozīcija veidota kā tilts starp pagātni, tagadni un nākotni un stāsta ne tikai par veselības uzlabošanas iespējām, bet arī par daudzveidīgu kultūras dzīvi. Pagātne atspoguļota bagātīgā attēlu klāstā un rakstiskā informācijā, kas ļauj ielūkoties Liepājas kā iecienītas kūrvietas izveidē no 19.gs. līdz 20.gs. 30.gadiem. 19.gadsimtā līdz ar ķeizariskās ģimenes un paša imperatora Aleksandra II viesošanos Liepājā 1862.gadā radās impulss arvien lielāku vērību un līdzekļus ieguldīt pilsētai dabas doto dziedniecisko priekšrocību izmantošanā.

Siltā jūras ūdens vannu iestādi jeb Nikolaja peldu iestādi atklāja 1870.gadā, bet 1902.gadā pēc arhitekta P.M.Berči projekta uzbūvēja jauno Liepājas pilsētas peldu iestādi. Liepājnieki tā saucamo Vannu māju ar baltajām kolonām joprojām var apskatīt bijušās sanatorijas teritorijā. Savukārt izstādē eksponēti Vannu mājas bijušās greznības liecinieki – autentiskās apgleznotās flīzes. Izstādes atklāšanā muzeja Kultūrvēstures nodaļas vadītāja Uļa Gintnere plaši stāstīja, ka peldiestādes apmeklējuma dinamika pieaugusi līdz ar sniegto pakalpojumu klāstu: no 170 dūņu vannām 1913.gadā līdz aptuveni 14000 vannu procedūru 30.gados, ārstējot deviņu dažādu slimību paveidus.

Līdzās dziedniecības vietai izauga arī jaunais pilsētas atpūtas un kultūras centrs – Kūrmāja, kura savus pirmos viesus sagaidījusi 1875.gadā. Ekspozīcijā apskatāma nejauša aculiecinieka uzņemta unikāla fotogrāfija, kas fiksē brīdi, kad 1937.gada Lieldienās nodega slavenā Kūrmāja.

Izstādē var aplūkot arī uzņēmuma “Livland Resort” SPA centra skiču projektu, ko izstrādājuši austriešu arhitekti. Iecerētajā centrā paredzēti 10 stāvi, kuros būs izvietoti veikali, restorāni, bāri, viesnīca, paredzot no katra numuriņa skatu uz jūru, enerģijas uzņemšanas zona (vingrošanas zāles u.tml.), līdzsvara atgūšanas zona (masāžas, pirtis), saunu zona (dažādas terapijas saunas), peldēšanās zona, konferenču centrs, jumta bārs un baseins, apjumtas autostāvvietas.

Izstādē iekļauta un apskatāma arī Armanda Muižnieka īpašas formas minerālūdens krūzīšu, glāzīšu un citu trauku kolekcija. Izstādes atklāšanā pats kolekcijas īpašnieks sacīja, ka krūzītes dažādu valstu kūrortos esot gan pirktas, gan saņemtas dāvanā no draugiem un pavisam svešiem cilvēkiem. Katrai no tām esot savs stāsts, bet uz dažām padomju laika krūzītēm ir personīgi vēlējumi tās īpašniekiem. Kolekcija jau rādīta izstādēs vairākās Latvijas pilsētās.

Izstādes apmeklētāji var degustēt firmas “Gutta PAS” galda ūdeni. Liepājas muzejā izstāde “Liepāja – kūrorta pērle pagātnē un nākotnē” būs skatāma līdz 5.augustam, bet pēc tam līdz 20.augustam – tirdzniecības centrā “Ostmala”. Izstāde tapusi ar Liepājas domes Kultūras pārvaldes, SIA “Griģis un Co”, “Gutta PAS” un SIA “RIMI Latvija” atbalstu.

Liepājas muzeja Kultūrvēstures nodaļas vadītāja Uļa Gintnere klātesošos iepazīstina ar izstādes eksponātiem.

Meitenes izstādē demonstrē 20.gadsimta 30.gadu peldkostīmu modi. Priekšplānā – Vannu mājas autentiskās flīzes.

Indra Imbovica,
“Kurzemes Vārds”

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz