Otrdiena, 26. maijs Varis, Eduards, Edvards

Vislabākā dāvana – būt kopā. Liepājas teātra svētku koncertā uzburs Ziemassvētku sajūtu

Vislabākā dāvana – būt kopā. Liepājas teātra svētku koncertā uzburs Ziemassvētku sajūtu
Foto: Egons Zīverts
17.12.2019 07:03

"Kurzemes Vārds"

Lai arī kādi būs laika apstākļi, uz Liepājas teātra skatuves līdz pat gada beigām snigs viegls un pūkains sniegs. Ziemassvētku brīnumu varēs piedzīvot koncertā “Sajūtu stāsts”, kuru pirmo reizi veidojis aktieris Mārtiņš Kalita kopā ar teātra muzikālo vadītāju Normundu Kalniņu. “Visa pamatā bija tas, kas man pašam ir Ziemassvētki un kādas sajūtas es gribētu dabūt šādā pelēkā un slapjā Liepājā un laikposmā, kad gadžeti un citas lietas ņem virsroku, bet cilvēcība nedaudz paiet maliņā,” saka koncerta režisors.

Mārtiņš vēlētos, lai skatītājs pēc koncerta nevis gribētu iedzert šampanieti, bet palaist durvīs kādu sev pa priekšu, piezvanīt savam tuviniekam un vispār citādi paskatīties uz cilvēkiem sev apkārt un uz sevi.

Šogad koncerta darbība notiek ciematiņā, kurā mīt visdažādākie iedzīvotāji – birģermeistars ar abām meitām, ciema uzraugi, tirgoņi un citi. Viņi cenšas panākt, lai katram cilvēkam, arī īgnajam birģermeistaram, sirdī atgriežas prieks un ticība labajam,

Armands Kaušelis atveido birģermeistara palīgu, “labo vai kreiso roku”. “Katrs tēls nāk ar savu sajūtu. Dramatisms veidojas tāpēc, ka mans boss ir domās nedaudz apmaldījies un Ziemassvētkus īsti negrib. Apkārtējie dara visu, lai viņam šie svētki kļūtu īpaši un viņš tos pieņemtu,” pastāsta Armands.

Signe Dancīte uzvedumā ir viena no birģermeistara meitām, kas ļoti rūpējas par māsu un vēlas, lai mīļajiem viss būtu labi. “Šajā iestudējumā un svētku laikā pats galvenais ir prieks un būt kopā. Vienā no dziesmām ir vārdi “kopā būt ir īstā dāvana”,” saka aktrise. “Šos svētkus nevaru iedomāties nekur citur, kā vien ģimenē.”

M. Kalita atzīst, ka viņam esot gods pirmo reizi tik pilnvērtīgi strādāt ar Liepājas teātra aktieriem: “Tas, kas man galvā sastellējās un iznāca laukā, prasa teātrim milzīgāko darbu, bet visi bez pukstēšanas un ar pilnīgu atdevi ir veidojuši koncertu. Par pamatu ņemts 19.gadsimts, kaut kas no Viktorijas laikmeta, lai nebūtu nekā no industriālā. Gribējās attīrīties no liekā un atstāt cilvēcisko. Skan gan senākas, gan mūsdienīgas dziesmas. Garas naktis pavadītas internetā, lai atrastu interesantākus gabalus, jo Ziemassvētku laikā parasti skan viens un tas pats.”

Iespējams, daudzi cilvēki šobrīd ir noguruši un negrib svētkus.

“Mēs par daudz domājam un risinām visādas lietas – sadzīviskas un globālas. Taču tai pašā laikā aizmirstam pašu svarīgāko, to, kas ir šobrīd,” uzskata A. Kaušelis.

Iegrimuši savās domās, neieraugām savus tuviniekus un kolēģus, kuri ir šeit un tagad. Aktieris cer, ka šis stāsts vedinās ieraudzīt to, kas ir tagad, nevis to, kas būs vai bija.

“Ciemata iedzīvotājiem, tāpat kā mums, ir katram savas likstas un problēmas. Ar grūtsirdībām ir tā, ka tās iekožas dziļi sprandā un nelaiž vaļā. Tad palīdz cilvēki, kuri ir blakus, arī svešinieki. Mēs visi esam viena ģimene, atšķirība vien tā, cik daudz cenšamies iepazīties un pielaist sev klāt. Ja atdodam daļu bēdu citam, kurš var mierīgāk to aiznest prom uz gružu kasti, kļūst vieglāk,” domā M. Kalita.

Kaut arī pirmssvētku laiks paiet intensīvā darbā, aktieriem tas sagādājot prieku. “Man ir ļoti jauka profesija, tāpēc man jau svētku sajūta ir – ļoti spēcīga, neaprakstāma un maģiska. Enerģija, kas nāk no skatītājiem, ir tik brīnišķīga. Tas, ko dodam viņiem, nāk atpakaļ,” saka Armands.

Arī Signe teic, ka aktieri ļoti gaidot publiku: “Nav nekā priecīgāka kā redzēt skatītājus līksmojam. Vissvarīgākais ir būt atvērtiem, priecāties un dauzīties, tad rodas brīnišķīgas lietas.”

Svētku koncertam palīdz tapt arī horeogrāfe Inga Raudinga, gaismu mākslinieks Mārtiņš Feldmanis, video projekcijas veidojis Dainars Albužis, ar aktieriem strādājusi vokālā pedagoģe Ieva Dreimane. Ziemas koncerts kopā izskanēs 15 reizes.

Foto galerija

21 komentāri

2019-12-17 10:23

nja: Sispasākums varētu būt romantisks un skaists.

2019-12-17 10:54

upsss: Ļoti skaists koncerts, paldies māksliniekiem. Labākais Ziemassvētku koncerts pēdējo 3 gadu laikā.

2019-12-17 10:57

Skatītāja: Brīnišķīgs koncerts! Paldies, par sajūtām kuras uzbūrāt.

2019-12-17 14:44

w: izskatās labi!!

2019-12-17 17:14

pika: Biju un patika!Paldies!

2019-12-17 18:51

Dace: Paldies režisoram, mūziķiem un visiem aktieriem. Koncerts brīnišķīgs. Lai katram mums izdodas piedzīvot kopā būšanas prieku.

2019-12-17 20:42

tas: Viss bija labi,tik pirmaja daļā parak daudz angļu melē....

2019-12-19 10:23

Skatītāja: Skatuves noformējums skaists un noskaņu rosinošs, Aktieru tērpi atbilstoši. Bet koncetram izvēlētās dziesmas, ar atsevišķiem izņēmumiem, nepatika. Angļu valoda netraucēja. Toties infantilās dziesmas latviešu valodā bija nebaudāmas. Un skaņa arī nebija tā labākā. Toties visu cieņu pavadošajiem mūziķiem, tie bija labi.

2019-12-19 13:58

Skaisti: Biju pirmo rieiz uz šādu izrādi un ļoti patika! Dziesmas bija jautras un lustīgas, kādiem arī jābūt svētkiem un noskaņai, kā arī ar savu vēstījumu! Noteikti iesaku!
P.S. Skaņa gan tiešām nebija no tām labākajām, jo dziedājums saplūda ar instrumentiem un brīžiem bija grūti vispār sadzirdēt vārdus, bet tas jau skaņotāju ziņā...

2019-12-19 16:21

elza: Brīnišķīgs koncerts - paldies māksliniekiem! Tik tiešām sajūtu stāsts...Skatuves noformējums vienkārši izcils! Neko skaistāku uz Latvijas teātru skatuvēm neesmu redzējusi.

2019-12-19 20:50

no iekšām: Skaistā skatuve uz asinīm un kauliem uzcelta. Bet labāk jau nezināt..

2019-12-19 22:43

Skatītājs: No iekšām ne vienmēr visu vajag spļaut ārā...
Koncerts tiešām skaists. Dziesmas nenodrillētas. Sava humora dzirksts īstajā vietā...

2019-12-19 22:48

Skatītājs: Mazo bērnu vecāki varētu rūpīgāk izsvērt, vai viņu mazuļi ir gatavi šādam koncertam. Varbūt Liepājas teātrim jākļūst nepiekāpīgākam, kā tas ir galvaspilsētas teātros, attiecībā uz vecuma cenzu.
Vakardienas koncertā mazais miera grāvējs stipri patraucēja, ne tikai tuvumā sēdošos, bet atsevišķos momentos visu zāli un, iespejams, arī māksliniekus.

2019-12-21 20:14

Skatītāja!: Paldies! Ļoti ļoti skaista izrāde! Brīnišķīgi! Tā turēt!

2019-12-22 17:15

nata: Paldies par skatuvi, tiešām brīnišķiga noskaņa, pasaka var sākties. Un tad....vai tiešām biju LATVIEŠU teātrī???????? nesaprotu kas tajās naktīs internetā paslīdēja garām un kur tik ilgi nācās meklēt šīs visiem pazīstamās melodijas angļu mēlē. Pujāts pat bez bloka nemācēja vārdus dvest, it kā tulkojumu meklēdams. Ko darīja sņeguročka, arī tā palika ārpus konteksta. Ļoti patika dziesma par dvēseli, tā gan bija īstajā vietā. Un atkal latviešu iztaponība, kad Kaušelis izjauca ciemnieku uzcelto sniegavīru tikai tāpēc lai iztaptu birģermeistaram...kaut kas no Purva bridēja Sutkas tēmas... Pārdomas, bet svētki izpalika. Laikam nākošajā gadā divas biļetes varēs iegādāties citi apmeklētāji.

2019-12-22 20:40

Nata: Baigā eksperte atradusies! Pamēğiniet pati izveidot interesantu koncertu depresīviem ļautiņiem, kuri tēlo ekspertus, jo reizi gadā atlicina kultūrai! Viss bija ideāli! Vienmēr būs c3cen3s, kas nejēdz neko!

2019-12-22 21:27

nata: Varbūt pamācīties no nacionālā teātra kā radīt Ziemassvētku sajūtu.
bet ko nu...dziļos laukos jau ir tāpat labi, padauzāmies, palēkājam, pamurmulējam svešās mēlēs un viss. Starp citu depresija bija uz skatuves ne ļautiņos. Nevajag taisīt kumēdiņus tiem depresīvajiem, kā teikts iepriekšējā komentā, bet gan atvērt sirdis gaišumam un svētku brīnumam

2019-12-23 07:21

dziļie lauki: Nu tad brauc uz savu Nacionālo un ķer sajūtu! Liepājā vienmēr bijis īpašs teātris un īpašas izrādes- ja nesaprot, tad sēd mājas!

2019-12-23 08:30

nata: oi, oi, oi, ka tik pašam režisoram nepieķēra kādā vietā. Mīļie, jāmāk taču uzklausīt arī citu viedokli ne tikai dažus saldmēlīšu komentārus.
Skumji

2019-12-23 19:49

Stulbā nata!: Ienāci- uzpirdi un tad tik lien ik pec mirkļa lūrēt, kā tad režisors pārdzīvos...nav par ko kritizēt! Vienmēr būs loses, kam patiks uzdirst!

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz