Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Pirmdiena, 23. septembris

Vārdadiena: Vanda, Veneranda, Venija

Zenta Mauriņa "atgriezusies" savā skolā  (24)

Atslēgvārdi zenta mauriņa | liepājas valsts 1.ģimnāzija | glezna | dāvinājums

 • Komentāri (24)
 • 0

Komentāri (24)

 • 21.04.2017 18:41 Ziņot

  Sandra K.

  Es dziļi cienu Zentu Mauriņu un viņas darbus, tāpēc mani tik ļoti nepatīkami pārsteidza un pat sāpināja cik neveiksmīgs ir šis Zentas Mauriņas portrets. Pilnīgi ne pēc viņas izskatās! Papētīju daudzus Zentas Mauriņas foto pieejamos internetā dažādos viņas dzīves gados un secināju- Alda Kļaviņa uzgleznotajā portretā ir attēlots cits cilvēks. Vai tiešām cienījamais mākslinieks pats to nepamanīja? Un ko saka pārējie par šādu parodiju?

 • 21.04.2017 20:05 Ziņot

  .....

  Nu kuda!!!!! Izskatās pēc mākslinieka pašportreta ( ja tas blakus ir viņš). Ne tuvu Zenta Mauriņa. Te nu man jāpiekrīt!

 • 22.04.2017 02:00 Ziņot

  Par skaisto un garīgo

  Zentu Mauriņu dzīvē neesmu redzējusi. Tikai attēlos. Daudzus gadus mana paaudze dzīvoja, kā šī skaistā, gudrā sieviete nemaz neeksistētu. Šobrīd noticis kaut kas līdzīgs - bilde ir, portretējamā cilvēka tajā nav. Ko ar to gribu teikt?
  Nav saskatāms Zentas Mauriņas garīgums. Tieši apgarotība,
  prāts, gudrība un inteliģence raksturo Mauriņas iekšējo pasauli, kas jaušama visos praktiski līdz šim redzētajos fotoattēlos un mākslas darbos. Ne tikai tverot esejiski spilgto, filozofiski krāšņo pasauli autores grāmatās, arī fotogrāfijās, zīmējumos, darbos - visur izpaužas Mauriņas personības dabiskais šarms. Visa mūža garumā, pat visgrūtākajos laikos, attēlos redzētā Zenta Mauriņa ir atpazīstama kā garīgi bagāts, sirsnīgs, vieds cilvēks. Tekstos un fotoattēlos vai mākslas darbos līdz šim esmu redzējusi vienlīdz harmonisku cilvēku. Atpazīstamu un garīgi skaistu.
  Šajā gleznā nespēju saskatīt Zentu Mauriņu. Manuprāt, Zenta Mauriņa bija pelnījusi lielāku pietāti. Jo īpaši tāpēc, ka glezna atrodas telpās, kur arī šodien mācās gudri, apdāvināti, jauni, skaisti, vērtēt spējīgi jaunieši, tādi paši, kāda bija pasaules cilvēks Zenta Mauriņa. Manuprāt, profesora Alda Kļaviņa veikums neveiksmīgs.
  Cieņā, Sandra Vensko

 • 22.04.2017 08:35 Ziņot

  Iveta Belte

  Cien. Sandra Vensko, paldies par Jūsu komentāru, Jūs ļoti precīzi esat vārdos izteikusi arī manas domas un sāpi šī neveiksmīgā portreta sakarā.

 • IP: **.***.***.68 22.04.2017 11:33 Ziņot

  Tikai loģiski

  Ko var gribēt? Ko var sagaidīt no Kūļa ikmēneša aktvitātēm, lai parādītu savu "nevarēšanu", lai "spodrinātu" savu pabalējušo vārdu ar bezapdoma gleznojumu un pagleznojumu pasūtīšanu ar tikai sev pašam vien zināmiem kritērijiem un mākslinieku izvēli? Švaki šoreiz māksliniek, bet rakstnieciņ - ak cik vāji rakstnieciņ, vāji!

 • 22.04.2017 12:33 Ziņot

  sekotajs!

  Cik skumji! Rugos uz sho portretu u neredzu nevienu dveseles stigu! Kaut kas tuksh un nedzivs! Pilnigi pretejs Z.Maurinas butibai!

 • 22.04.2017 14:47 Ziņot

  Aldis Kļaviņš

  Paldies, mani mīļie nīdēji, kuri tik ļoti mīl un pazīst Zentu Mauriņu ! Dievs dod, lai Jūs izskatītos tikpat garīgi un dvēselīgi , kā Zenta Mauriņa savos 67 mūža gados !

 • 22.04.2017 19:50 Ziņot

  Ē.Kūlis

  Esmu spiests jūs, labās dvēseles, sāpināt vēlreiz - maija beigās atklātībā nonāks kārtējais bijušā liepājnieka portrets.

 • IP: **.***.***.68 22.04.2017 22:17 Ziņot

  Ē. Kūlim

  Kad tad savējo kabināsi kādā pažobelē? Atjēdzies tak cilvēk! Tu paliectikpat smieklīgs kā tavas nocenotās grāmatas.

 • 23.04.2017 12:46 Ziņot

  Helga Andersone

  Z.Mauriņas glezna galīgi neizdevusies.ŠAJĀ GLEZNĀ ATTĒLOTS KĀDS VĪRIETIS. ZODS,UZACIS,VĪRIŠĶĪGA SEJA. GALĪGI GARĀM.

 • 23.04.2017 21:06 Ziņot

  Tā pati Linda.

  Mākslinieks neredz , ka darbs ko viņš veicis ir neveiksmīgs. Žēl gan , ka pats nespēj uzgleznot Zentu tādu kāda viņa patiesībā bija. Bet nu ko lai saka , man ir bijusi ar šo ``mākslinieku`` saskarsme universitātē - manus darbus vērtēja zemu un pats sevi cēla tādā tronī, bet tagad ieraugu- ka šī mākslinieka darbs ir briesmīgāks nekā visi manējie kopā. Neko labu nevaru pateikt...

 • 23.04.2017 21:56 Ziņot

  Ģimene

  Sekojam līdzi šai bēdīgajai izrādei nu jau arī Liepājā! Iepriekšējo reizi tādu pat ņirgāšanos par tautas dvēseles varoņiem redzējām A.Pumpura muzejā Lāčplēsim veltītajā "uzvedumā". Arī tur muzeja darbinieki pielietoja to pašu negodīgo paņēmienu, kādu tagad A.Kļaviņš. Viņš maina diskusijas tematu, no lietas būtības to pārvelkot uz sevi personāliju līmenī. Kritiķi nenostājas pret A.Kļaviņu, bet aizstāv Zentu Mauriņu. Un nav svarīgi kā izskatīsimies mēs - ir svarīgi kā ir izķēmota Z.Mauriņa.

 • 23.04.2017 22:01 Ziņot

  Sandra K.

  Cienījamo Aldi Kļaviņ, ar savu komentāru Jūs centāties aizvest diskusiju uz citu tematu, Jums jāsaprot, ka komentāri nebija pret Jums, bet tā bija aizstāvība Zentai Mauriņai! Ar savu komentāru Jūs parādāt savu negodīgumu un vājumu. Nav runa par to kā mēs izskatītos 67. gados, bet kā Jūs esat uzgleznojis Zentu Mauriņu! Skaidrs ir tas, lai Zentas Mauriņas portretā parādītu viņas būtību, garīgumu, viņas portretu ir jāglezno viņas līmeņa, garīgam cilvēkam. Izskatās ar šo briesmīgo Zentas Mauriņas portretu tupinās Latviešu tautas varoņu izķēmošanas sērija, viens no aizsākumiem ir A. Pumpura muzejā, kur tiek izķēmots Lāčplēsis. Laikam kādam tas ir izdevīgi...

 • 23.04.2017 22:03 Ziņot

  Ģimene

  MAZS RAKSTU ZĪMJU SKAITS!

  Ar to A.Kļaviņs atklāj savas pozīcijas vājumu. Ja viņam būtu mākslinieciski saturīgi argumenti, tad viņš tos lietotu. Acīmredzot tādu nav. Otrkārt, viņš uzvedas kā tirgus sieva strīdā ar citu tirgus sievu. Ar to viņš visiem demonstrē savu inteliģences līmeni. Ar tādu inteliģences līmeni gleznojot Z.Mauriņu vienmēr iznāks tikai tāda karikatūra. Ar rupju dvēseli, rupju aci un rupju roku neko labāku izdarīt nevar!

 • 23.04.2017 22:17 Ziņot

  Ģimene

  Un tas jau nav tikai te Liepājā ar Z.Mauriņas portretu un to, ko tagad dara ar Lāčplēsi, bet tas notiek daudz plašākos mērogos. Nespējīgai valdībai ir izdevīgi apkarot tautas garīgos varoņus, kuri stiprina tautas pašapziņu. Tāpat mūsdienu "māksliniekiem kantes rīvē" viņiem nesasniedzamais kultūras darbinieku ieguldījums tautas kultūrā, uz kura viņi tagad veģetē un grauj. Bērnu acīs, pazemojot dižgarus, viņi paši vairs neliekas tik niecīgi. Komiksu līmenī strādājošais visu padara par komiksu!

 • IP: **.***.***.68 24.04.2017 00:01 Ziņot

  Jāsmejas

  Nekas, nekas, pāries šis, nāks nākamais. Kūļpaps jau redz, cep nākamos pasūtinājums.

 • 24.04.2017 02:11 Ziņot

  Ierosinājums

  Nožēlojami... Tā nav Zenta Mauriņa! Tā ir slikta „mākslinieka” fantāzija un pazemojoša karikatūra par latviešu garīguma un inteliģences pārstāvi.
  Kādiem spēkiem mākslinieks kalpo? Iesaku skolas vadībai atgriezt portretu tās radītājam, lai Liepājas skolēniem un skolotājiem nebūtu jāskatās uz nezināma vīrieša identitātes maiņas portretu nosauktu par Zentu Mauriņu.

 • 24.04.2017 10:40 Ziņot

  Skumji,bet

  Ļoti, ļoti neveiksmīgs, bezkaislīgs darbs!.. Bet visvairāk pārsteidz paša autora komentārs..uzvedas kā aizvainojies bērns. Ar naidu te nav nekas kopējs, bet ar mākslinieka profesionalitāti attēlot konkrētu personību pēc fotogrāfijas gan.

 • 24.04.2017 10:53 Ziņot

  Ursus

  Te noteikti jāpiekrīt komentētājiem, ka ar Zentu Mauriņu šim portretam nav nekā kopīga. Bet te jāsaka, ka ir vēl viena cita lieta, tā ir ņirgāšanās par garīgās kultūras mantojumu, ar acīm redzamām pazīmēm sagrozīt Cilvēkiem apziņu, dezorientēt bērnus atņemot tiem sapratni. Krimināllikumu vēl neviens nav atcēlis!

 • 24.04.2017 13:21 Ziņot

  Izolde

  Ļoti žēl! Aldis Kļaviņš nav sekojis ievērojamu cilvēku attēlošanas tradīcijai, kurai par pamatu parasti ņem šī ievērojamā cilvēka skaistāko portretu nevis, kur cilvēks jau novecojis un zaudējis savu izskatu. Ievērojami cilvēki tiek attēloti ārpus laika un ārpus telpas. Klaviņa kungs ir izvēlējies savam darba nepareizu modeli, kas neataino cienījami Zentu Mauriņu. Par pamatu bija jāņem modelis, kur viņa arī fiziski ir skaista. Tā parasti nedara. Tieši šī iemesla dēļ, ka cilvēks, laikam ejot un novecojot, zaudē savu izskatu, svarīgi bija parādīt mūžīgo lietu. Debesīs visi ir jauni!

+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Uzmanību!!!
Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!