Trešdiena, 15. jūlijs Henriks, Henrihs, Egija, Egmonts, Egons
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Zibakcijā ieskandē diždzejnieka jubileju

Zibakcijā ieskandē diždzejnieka jubileju
Foto: Egons Zīverts
11.01.2017 07:09

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

No Liepājas Universitātes kāpnēm vakar plūda dziesmas vārdi “Pašā vidū Liepājai”. Tieši vakar, 10. janvārī, dzejniekam Olafam Gūtmanim apritētu 90 gadu. Godinot mūsu dzejas Maestro, studenti aicināja ikvienu pievienoties zibakcijai un izdziedāt dziesmu ar Olafa Gūtmaņa tekstu, kuras mūzikas autors ir Juris Pavītols. Drosmīgākajiem studentiem, kurus nebiedēja aukstais vējš, pievienojās rektore Dace Markus, prorektore Ieva Ozola.

Tas, ka dziesma ar jubilāra Olafa Gūtmaņa vārdiem skan pie Liepājas Universitātes galvenās ēkas, nebūt nav nejaušība. Viņš ir šīs augstākās mācību iestādes himnas “Celt aizvien jaunas gaismas pilis, Iz mūžu dzīlēm” vārdu autors, (mūziku komponējis Andris Kontauts). Olafa Gūtmaņa dzeju mūzikā ietērpuši daudzi komponisti, to vidū Imants Kalniņš, Agris Engelmanis un citi. Īsti liepājnieciski līdz Rožu laukumam izskanēja dziesmas vārdi:

“Kamēr lauva līdzi mums

Mūsu dziesmu līdzi rūks,

Mums tad dziesmu nepietrūks, nepietrūks

Pašā vidū Liepājai.”

Olafa Gūtmaņa jubilejai par godu iecerēti vairāki sarīkojumi. Jau noticis Centrālās zinātniskās bibliotēkas un LiepU Kurzemes Humanitārā institūta rīkotais pasākums “Olafa Gūtmaņa personības un daiļrades tuvplāni”. Tajā ieskatu Olafa Gūtmaņa daiļradē deva Humanitārā institūta pētniece Karīna Krieviņa, kura ar pietāti un mīlestību runāja par jubilāra dzejas galvenajām tēmām. Profesors Edgars Lāms pastāstīja par Olafa Gūtmaņa nepublicētajiem darbiem, jo dzejnieka ģimene profesora rīcībā ir nodevusi Olafa Gūtmaņa  “rokrakstu kalnus”. Edgars Lāms, akcentējot, ka vēl joprojām notiek pētniecības process, ļāva klātesošajiem ielūkoties dzejnieka darbos, kas vēl glabājas rokrakstos. Tanī vakarā ar īsu uzruna uzstājās arī Olafa Gūtmaņa dēls Dāvis Gūtmanis, sakot: “Kad es augu, tēvs strādāja divas reizes dienā pa divām stundām rītā un vakarā. Vakara rakstīšanas reizi varēja izlaist, ja bija hokejs vai basketbols pa televizoru, vai nāca ciemiņi, bet rīta cēliens bija neskarams. Rakstīt ir smags darbs. Viņš ilgi sēdēja pie sava smagā ozolkoka rakstāmgalda. Kā bērnam man tas palicis atmiņā kā darbs. Paldies pētniekiem, kas pēta, un tiem, kas lasa.”

Foto galerija

26 komentāri

2017-01-11 09:58

wow: Pašā vidū Liepājai- šīs dziesmas autors ir E.Silacērps

2017-01-11 10:47

$: Neizdevusies zibakcija. Pasniedzējiem jāstrādā nav, ka var ar muļķībām nodarboties?

2017-01-11 10:55

CBA: Tad jau uzreiz sarkanās teroristes ĶEMPES un GŪTMAŅA kopīgu atceri! Abi labi sadarbojas ar čekstiem un VDK, KGB. Gūtmaņa godkārei nebija robežu, neturēja dotos vārdus jaunajiem dzejniekiem, neatbalstīja tos, bet nežēlīgi ar tiem konkurēja. Šīs sekas vel tagad jūtamas. Nav izcilu dzejnieku Liepājā. Vensko ir grafomāne, kas izvelējās karjeristes ceļu kā Gūtmanis..

2017-01-11 11:03

CBA: To pašu ceļu izvēlējās Māris Rungulis. Joprojām Liepājā nav nopietna atbalsta jaunajiem dzejniekiem, nav apstākļu, kas jaunos dzejniekus atbalstītu un dotu tiem “spārnus” rakstīt patiesi un atklāti, atsedzot patieso politisko un sociālo stavokli Latvija, kad latviešu tauta ir pakļauta modernajam genocīdam kultūras kapitālisma apstakļos. Padomju laikā iesāktā politika turpinās ari Kurzemes Vārda redakcijā.

2017-01-11 11:05

Dzeja: Nu ja, bēdīgi.....

2017-01-11 11:08

To CBA: Dzejniekiem spārnus dod trūkums, aukstums un bads. Palasi literatūras vēsturi. Arī mūzikas un mākslas.

2017-01-11 11:30

to to CBA: Ja tā būtu, ka trūkums, bads utt. ,ad Latvija būtu pārpilna ar jaunajiem dzejniekiem. Tomēr tā nav. Jaunajiem nav nepieciešams trūkums un bads, to jau gribētu padomju sistēmas turpinātāji internacionālisma un komunisma garā, kā līdz šim. Jaunajiem nepieciešama laba un draudzīga, nevis iznīcinoša, kritika un atbalsts, lai viņi noticētu savām spējām un attīstītos. Viņiem nepieciešama kultūras atmosfēra, kuru neietekmē vecie padomju laiku “dzejnieki” Vensko, Rungulis, Rokpelnis, Gūtmanis, Gaujietis, Tauriņš u.c. Bez tam nepieciešami labi honorāri, lai tieši nebūtu bada un ciešanu.

2017-01-11 13:55

kgb: Izskatās,ka cba ir Piejūras klients. Katrā ziņā potenciāls ir labs.

2017-01-11 15:14

CBA: Jā, jā, tā jau padomju laikos disidentus dēvēja, kā redzams, nekas nav mainījies.

2017-01-11 15:49

Umm: Jus cilveki tik komentet protat a darit lkm nea. Vini vsmz kautko izdarija atšķiriba no jums visiem. Makat tik kadu noriet un vairaak neko :)))

2017-01-11 16:05

Umm: Izdariet kkautko labu un tad labais atnaks atpakaļ :))

2017-01-11 16:36

Nē nodevējiem!: Tas man patīk, ka netiek noklusēta O. Gūtmaņa sadarbība ar VDK. Tādi cilvēki būtu jāaizmirst. Acīmredzot otra izsūtījuma laikā ''dižais vīrs'' salūzis...Lielākā daļa padomju laiku inteliģences pārdevās okupantu režīmam un nav brīnums kāpēc mums tagad tāda neizdevusies valsts.

2017-01-11 18:14

KGB: Ar subjektīviem apgalvojumiem, ka Gūtmanis sadarbojies čeku vajadzētu uzmanīties - var sanākt atbildēt tiesas priekšā par personas goda un cieņas aizskārumu. Acīmredzot te kāds ir bijis tik dramatiski netalantīgs, ka parasti pret jaunajiem dzejniekiem tolerantais Gūtmanis, Piejūras kandidātam pateicis visu taisnību.

2017-01-11 19:28

to KGB: Vispirms panāc, ka atver čekas maisus, pirms kādu baidi!Ķempei piemineklis vispār būtu jānojauc, būtu jāatver čekas maisi un jāpārsklata kultūras mantojums, tostarp literatūra. Tādi komunistu līdzskrējēja devums kā I.Ziedoņa, kuru slava tiek uzturēta, jo čekas maisi nav atvērti.. Tāpat Gūtmaņa darbība, Gūtmanis un Ziedonis, Čaklais, Vācietis, Peters bija Ķempes skolnieki, izkalpojās naturāli, kādēļ šos sĀka publicēt vispār. Klāvu Elsbergu, izcilu dzejnieku, padomju čekisti nogalināja, lai iebaidītu visus brīvdomātājus jauno dzejnieku vidū..

2017-01-11 19:54

KGB: Ķempe, Gūtmanis un Čaklais uzvelk baltus halātus un pie sarkana rakstāmgalda ar Ļeņina bildi fonā izraksta CBA nozīmējumu uz Piejūru. Nu, tā teikt, drošs paliek drošs. Cik zinu, tur strādā labi dzejas konsultanti, īsti sava aroda meistari.

2017-01-11 20:29

Tam kas KGB: Tāpēc jau neatver tos čekas maisus, ka tur iekšā ir gandrīz visi ''lielie'' dzejnieki un nav ko te mūs baidīt, jo pierādījumi jau ir savākti diezgan daudz arī bez šiem maisiem un arhīviem, kuriem liegta pieeja. Svarīgāk ir tagad vākt visu informāciju par šiem laikiem un šo laiku varoņiem, kas slēpj informāciju par šiem noziedzniekiem.

2017-01-11 23:14

To KGB: Droši vien, ka pats raksti no Piejūrenes vecā VDK stilā tavi teksti, raudi pēc veciem laikiem.

2017-01-12 10:17

Vēsma Lēvalde: Šie komentāri ir vēl viens apliecinājums tam, ka iespējami ātrāk jāpieņem likums, kas aizliedz anonīmi komentēt. Cilvēki, vai jums nemaz nav kauna?!!!

2017-01-12 11:23

kauns ir klausīties: Vai tad ar to nepietiek, ka O. Gūtmanis bija LTF Liepājas valdes priekšsēdētājs? Vairāk pierādījumu nav pat vajadzīgi. Kauns ir klausīties kā joprojām tiek slavināti Ziedonis, Peters, Vācietis, Skujiņš, Ķempe un pārējie VDK aģenti jeb stukači. Jā Vēsma, laiks atgriezties pie proletariāta diktatūras :>)

2017-01-12 12:41

tātad: Latviešiem ir bijis tikai viens dzejnieks? - Klāvs Elsbergs?? Nabaga, nabaga latviešu tauta ;)).

2017-01-12 14:47

kauns ir klausīties: Pagaidām no rakstnieku saimes nekas nav atrasts par sadarbību ar VDK Knutam Skujeniekam, Vizmai Beļševicai un Veronikai Strēlertei. Godāsim viņus! Par pārējiem laiks aizmirst.

2017-01-13 01:21

bonija: Ķempe nav nekāda sarkanā un nav bijusi pat komuniste,atšķirībā no Ziedoņa un Vācieša.,bet iesaku kādam Liepājas komponistam uz nākamo DIŽDZEJNIEKA jubileju uzkomponēt O.Gūtmana dzejoli ''Sarkanā Liepāja'' un apdziedāt vēl vienu diždzejnieku A.Štrausu,kurš uzskatīja,ka ir dižākspar ķempi un tai ir viņam obligāti jāizgādā dzīvoklis un pārējie labumi. Šī dzejdara vārds arī iekalts pamatīgi Liepājas vēsturē.Tāda dīvaina literatūras vērtību izpratne pilsētā,kurā mobilizēti literatūrzinātnieki un kurā godkāre vienmēr ir bijusi 1.vietā

2017-01-13 09:24

bonijai: Iesaku bonijai atrast un palasīt dzejoļus, kurus Ķempe veltījusi Staļina laika slavināšanai un tad izteikties par viņas sarkanumu, bet par pārējo viss pareizi teikts.

2017-01-13 10:42

bonijai: Te pat nejauši pa rokai man patrāpījās 1969. gadā izdotais dzejoļu krājums par Ļeņinu ''Mūžības granītā cirsts'', kurā ir divi pārliecinoši sarkani Ķempes dzejoļi : ''Es dzīvoju Ļeņina ielā'' un ''Cik labi!''.

2017-01-13 12:14

bonija: daudzi agrāk dzīvoja Ļeņina ielās,kas bija galvenās ielas pilsētās.Nu un tad? Viņa nekad nav bijusi nekāda ''stučītāja'' un denunciāciju sacerētāja,atšķirībā no diždarboņu komunistiem un līdzskrējējiem

2017-01-13 13:22

njaaa: cik daudz negativa mums dots lasiit :)) eju Elksni un Elsbergu lasīt

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz