Pirmdiena, 6. jūlijs Anrijs, Arkādijs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Zvanu skaņas iezvana Baznīcu nakti

Zvanu skaņas iezvana Baznīcu nakti
Foto: Egons Zīverts
02.06.2017 23:30

liepajniekiem.lv

Piektdien īsi pirms pulksten 18 ar zvanu sadziedāšanos sākās “Baznīcu nakts”, un dažādu konfesiju dievnami uz vairākām stundām atvēra savas durvis apmeklētājiem. Apmeklētāju interese par dievnamiem “Baznīcu naktī”, protams, nesasniedza tādus apmērus kā rosība “Muzeju naktī”, taču nevienā baznīcā cilvēku netrūka.

Mūspusē pie sevis aicināja desmit baznīcas Liepājā un pa vienai Nīcā un Rucavā. “Baznīcu nakts” Liepājas koordinatore Ilze Vitāle sacīja, ka piedalīties ir katras draudzes brīva izvēle, un, lai arī baznīcu mūsu pilsētā ir skaitliski vairāk, lielākā daļa ir tomēr aptvertas. “Daudz ir domāts, ko rādīt, kā izpausties,” I.Vitāle apliecina, ka dievnami “Baznīcu naktij” gatavojās nopietni. Dalība iepriekšējos gados ļāvusi uzkrāt pieredzi, un šobrīd apmeklētājiem piedāvātā programma bija daudzpusīga – izstādes, koncerti, radošās darbnīcas, lekcijas, lasījumi, ekskursijas, spēles utt. Taču, lai arī programma bija pieskaņota kultūras notikumam, daudzas baznīcas varēja iepazīt arī caur to ierastajām norisēm, piemēram, dažos dievnamos sākās dievkalpojums.

“Baznīcu nakts” galvenais mērķis ir iepazīstināt cilvēkus ar kultūras un garīgajām vērtībām, kas atrodamas Latvijas kristīgo draudžu un baznīcu mantojumā.

“Jā, pašā pamatā baznīcas ir garīgās vēsts nesējas, taču tajās ir atrodama arī mūsu vēsture, kultūra, liecības, ko cilvēki var atnākt un izbaudīt šajā vakarā,” norādīja I.Vitāle.

Liepājas Katoļu pamatskolas skolotāja, viena no “Baznīcu nakts” organizatoriem Liepājas Sv.Jāzepa katedrālē Antra Jakovļeva izteica cerību, ka šī akcija iedrošina ienākt tos, kas ikdienā kautrējas vērt dievnama durvis. “Vai rezultātā daudzi izmaina savu dzīves ceļu, es neņemos spriest, bet tas, ka šajā naktī baznīca kļūst saprotamāka, atbild varbūt arī uz eksistenciāliem jautājumiem – tas ir viennozīmīgi. Jo mācītājs vai priesteris ir pieejams, viņš smaida, ir atvērts un tāds pats cilvēks, kā jebkurš cits, un nobrūk zināmu priekšstatu un stereotipu siena.” Turklāt Sv.Jāzepa katedrāle ir kultūrvēsturisks objekts, ko ir vērts apskatīt un iepazīt. A.Jakovļeva apliecina: “”Baznīcu nakts” ir svarīga arī mums pašiem, ticīgajiem, jo atveram savas mājas, sakot, – esiet laipni aicināti.”

Jau trešo gadu “Baznīcu naktī” piedalījās arī Latvijas apvienotās Metodistu baznīcas Liepājas draudzes nams, kurā apmeklētāji varēja piedalīties radošās darbnīcās, izaicināt mācītāju uz sportiskām aktivitātēm – novusu, galda tenisu vai dārtu. Bija arī bērnu koncerts, Elitas Grosmanes lekcija “Baroks Liepājā un Sefrensu darbība Kurzemē”, mākslinieka Gunta Otaņķa personālizstādes atklāšana un citas aktivitātes.

Mācītāja Gunta Grīna-Sologuba, vaicāta par dalības mērķiem, norādīja, ka vēlējušies vienoties ar visiem pārējiem īpašajā notikumā. “Piedalāmies arī tādēļ, ka ir iespēja atvērt draudzes durvis neierastā laikā.” G.Grīna-Sologuba uzsver, ka “Baznīcu nakts” nenotiek tāpēc, lai pievērstu cilvēkus ticībai. 

“Mērķis ir, – lai cilvēki atnāk un redz, kas baznīcā notiek. Atmosfēra ir brīva, var uzdot jautājumus, iepazīties. Mums ir prieks par ikvienu apmeklētāju,” atzina G.Grīna-Sologuba.

Kā novērojām, iepazīt dievnamus šajā vakarā tomēr vairāk devās vidējās un vecākās paaudzes apmeklētāji, arī ģimenes ar bērniem. Apmeklējot baznīcas, kas ir nostāk no paša pilsētas centra, rosība bija mazāka. “Baznīcu naktī” Sv.Trīsvienības katedrāle kā viens no centrālajiem pilsētas dievnamiem cilvēku pulcēja vairāk. Īpašs notikums bija izstādes “Bīskapa sievasmātes Annas Saulītes izšuvumi” atklāšana, kurā apskatāmas 25 lielu un mazu krustdūriena tehnikā veidotas gleznas. Vēl jāpiemin, ka apmeklētāji tika aicināti ekskursijās, kas ļāva iepazīties ar dievnama iekštelpas niansēm un apskatīt pagrabu.

“Biju pagājušā gadā, un mani ieinteresēja,” sacīja Silvijas kundze, ko pārtvērām ceļā no Sv.Trīsvienības katedrāles uz Sv.Jāzepa katedrāli. “Koncerti, ekskursijas,” viņa min, kas noteicis izvēli, uz kuru dievnamu doties. Vakara gaitā ir plāni viesoties arī Liepājas baptistu Pāvila baznīcā.

“Varētu arī iet uz Jaunliepāju, bet vienkārši negribas tik tālu doties. Izvēlējos tās vietas, kas ir man tuvāk dzīvesvietai, lai arī tur biju jau pērn.”

Vaicāta, vai šāds kultūras notikums ir vajadzīgs, Silvijas kundze atbildēja pārliecinoši, sakot, jā. “Ne vienmēr tā aizeju, tāpēc priecājos, ka ir, kas uz to pamudina.” 

Liepājniekus Ingu, Imantu un viņu trīs gadus veco dēliņu Eduardu sastapām Sv.Jāzepa katedrālē. Šo dievnamu izvēlējušies kā pirmo, ko šovakar apmeklēt. “Plāns ir pēc tam izbraukt uz Karostu, uz pareizticīgo Jūras katedrāli, bet desmitos gribam paspēt uz koncertu Trīsvienības katedrālē,” Inga gan stāsta, ka maršrutu izdomājuši spontāni. “Jā, esam izvēlējušies pazīstamākās, un tajās ir arī būts iepriekš. Kāpēc neapmeklējam tās, kur nav būts? Nezinu, varbūt arī aiziesim. Vēl viss vakars priekšā.” Vaicāta par ieguvumiem, Inga sacīja, ka cerot gūt pozitīvas emocijas un miera sajūtu, ko sniedz baznīca.  

Šogad dalību bija pieteikušas 190 baznīcas visā Latvijā. Īpašs dievnamos bija brīdis deviņos vakarā, kad draudzes noturēja lūgšanu “Mūsu Tēvs debesīs” veltītu Latvijai.

Akciju “Baznīcu nakts” īsteno starpkonfesionāla domubiedru grupa – Nodibinājums “Baznīcu nakts fonds”. Notikuma ieceri atbalsta lielāko kristīgo konfesiju vadītāji Latvijā.

Baznīcu nakts ideja līdz Latvijai atceļoja no Austrijas, kur pirms nedaudz vairāk nekā 10 gadiem notika pirmais šāds Kristīgās baznīcas konfesiju un draudžu kopīgi rīkots ekumēnisks notikums. Drīz pēc tam pasākums notika arī Čehijā un Slovākijā. Kopš 2012. gada Baznīcu nakts notiek arī Tartu, Igaunijā. Latvijā – kopš 2014.gada. 

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz