Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Svētdiena, 20. oktobris

Vārdadiena: Leonīda, Leonīds

Dejojot tu kļūsti laimīgs!  (2)

Atslēgvārdi dejas diena | horeo | dejas

28. un 29. aprīlī jau otro gadu pēc kārtas Liepājā būs iespējams gan vērot, gan katram pašam piedalīties Dejas dienas sarīkojumos. Studijas "Horeo" vadītāja Lienīte Lapsa ir tā, kura šo pasākumu uzņēmusies organizēt.

28. aprīlī pulksten 18 Latviešu biedrības nama zālē sāksies visdažādāko Liepājas deju kolektīvu kopējais koncerts, bet 29. aprīlī viesnīcas "Fontaine Royal" zālē notiks bezmaksas deju nodarbības, kurās interesentiem piedāvās iepazīt un apgūt dažādu dejas veidu pamatus – līnijdejas, vēderdejas, hiphops, go-go, šova dejas, Argentīnas tango u. c.

Dejas diena – visā pasaulē

Šis ir tikai otrais gads, kopš Liepājā ar dažādām aktivitātēm tiek atzīmēta Dejas diena, Rīgā tā notika jau agrāk, bet pasaulē – kopš 1982. gada. Tās aizsācēja ir Starptautiskā dejas padome (The International Dance Council CID) un to atbalsta UNESCO. Galvenais mērķis ir piesaistīt plašas publikas uzmanību tieši dejas mākslai. CID prezidents Alkis Raftis norādījis, ka piedalīties īpaši būtu jāaicina un jāuzrunā gados jauni cilvēki, lai viņos raisītu interesi par dejošanu.

Lai kādā pilsētā notiktu Dejas dienas pasākumi, protams, ir vajadzīgs cilvēks, kurš uzņemas tos organizēt un veltīt laiku. Nu jau otro gadu Liepājā to dara Lienīte Lapsa. Kādēļ viņa to uzņēmās? "Es esmu absolūti pārliecināta, ka deja dara cilvēkus labākus. Protams – arī veselākus, laimīgākus, skaistākus gan iekšēji, gan ārēji. Pašai vadot nodarbības ikdienā, man nav laika apmeklēt citu deju veidu nodarbības, ko varbūt gribētos. Tad nu savtīgi izmantoju šo vienu dienu gadā, kad varu izbaudīt ko atšķirīgu un neierastu! Tas arī ir viens no galvenajiem iemesliem šī pasākuma tapšanai – dot cilvēkiem iespēju iepazīt un izvēlēties veidu, kādā viņi vēlas uzlabot savas dzīves kvalitāti."

Lai arī interesentiem deju nodarbības ir bez maksas un skatītāji, dodoties uz Liepājas dejotāju kopējo koncertu, tiek lūgti atstāt tikai kādu ziedojumu, pavisam bez naudas nav iespējams noorganizēt nevienu Dejas dienu. Ir vajadzīgi atbalstītāji jeb sponsori. Kā pērn, tā arī šogad organizatores lūgumam atsaucās Liepājas domes Sporta pārvalde, apmaksājot telpu īri lielajam koncertam Liepājas Latviešu biedrības namā. Lielu paldies pelnījusi arī viesnīcas "Fontaine Royal" administrācija, bez maksas atvēlot savas telpas deju nodarbībām. Latviešu biedrības nams ir ļoti piemērota vieta šādam pasākumam Liepājas pilsētas kultūras kalendārā, un pagājušajā gadā mūs uzņēma patiešām viesmīlīgi un sirsnīgi atbalstīja. Lienītei ļoti gribas cerēt, ka tiek likti pamati ilggadējai sadarbībai ar šiem atbalstītājiem, kas noticēja. Un ir cerība, ka, redzot rezultātu, varētu pieteikties vēl kāds.

Pirmais gads grūtākais

"Protams, pirmā reize, Dejas dienu organizējot, nebija viegla. Vajadzēja apzināt un uzrunāt Liepājas deju grupu pasniedzējus, organizēt kopējo koncertu, meklēt telpas, atbalstītājus," stāstīja L. Lapsa. "Taču viss izdevās tiešām labi. Godīgi sakot, par to biju pat pārsteigta. Liels paldies visiem deju skolotājiem, kuri neatteica un bez maksas vadīja nodarbības, iepazīstinot ar dažādiem deju stiliem. Ar mieru piedalīties bija gandrīz visi, kurus uzrunāju. Bet tāda jau ir Dejas dienas būtība: nevis konkurēt, bet paturēt prātā galveno – popularizēt dejas mākslu un cilvēkiem parādīt, cik aizraujoši un forši ir būt kustībā, dejot! Nemēģināt ielikt visu un visus rāmjos, bet vienkārši ļaut priecāties par deju, sevi, pasauli un sevi dejas pasaulē." Viņa norāda, ka nenoliedzami starp deju studijām, grupām pastāv zināma konkurence. Tā tas ir ne tikai Liepājā, bet visur pasaulē. Dejas dienai un tās laikā notiekošiem pasākumiem vajadzētu būt svētkiem, kopējai interesei un dienai, kad kopīgas idejas vārdā satiekas visi deju skolotāji, deju skolas, grupas un studijas, lai dalītos savā priekā par deju un kustību un ar savu pozitīvo enerģiju uzlādētu arī skatītājus, dodot ikvienam stimulu pašam kļūt par daļu no fantastiskās dejas pasaules.

Gan pērn, gan šogad galvenais dejotājus apvienojošais pasākums būs kopīgais koncerts uz Latviešu biedrības nama skatuves. Šogad vienā kopīgā koncertā piedalīsies vēderdejotājas, šova deju un hiphopa izpildītāji, dejotāji ratiņkrēslos, līnijdejotāji, latino, tautas dejas un vēl un vēl... Kopā uz skatuves kāps vairāk nekā 200 dejotāju no 14 deju studijām un kolektīviem – LiepU netradicionālo deju studija "Arabeska" (Zita Valka), Liepājas Baleta un deju studija (Ingrīda Lūre), "Liepājas Tango projekts" (Ivars Ābelis, Inese Ansule), grupa "Pantera" (Nora Veisa), klubs "Extra" (Dina Pauzere), studija "Horeo" (Lienīte Lapsa), mūsdienu deju studija "Dzintari" (Monta Sprūde), studija "Rotaļa" (Aina Apene), Vārmes līnijdeju kolektīvs (Aleksandrs Lange), Liepājas domes Sociālā dienesta ratiņdeju studija (Arta Salmiņa), tautas deju kolektīvs "Jumītis" (Ilze Jurgileviča), "Harmony dance school" (Ināra Lisova), Zanes Kugrēnas deju studija, "Glamorous dance" (Laura Giptere).

Lienīte zina, ka bez dejošanas būtu grūti iedomāties savu dzīvi. Dejošana viņai pašai dod iespēju uz ikdienu paskatīties nedaudz citādi. Stundas pie spoguļa ļauj sakārtot domas, enerģijas apmaiņa dejotāju starpā uzlādē, un fiziskais nogurums pārvēršas radošā garā. Un ne ar ko nav atsverams gandarījums, redzot spogulī skaistas, plastiskas un saskaņotas dejotāju kustības un apzinoties, ka tas ir kopējais panākums un prieks. Studijas "Horeo" vadītāja pati dejo kopš agras bērnības. Viss esot sācies bērnudārza laikā, un paši pirmie, kā jau vairumam bērnu, bijuši latviešu tautas deju soļi, tad sarīkojumu dejas, tolaik modē nākusī lambada, fona dejotāju vadīšana vietējam blūzbendam...

2001. gadā sākās Lienītes aizraušanās ar vēderdeju. Nevienam nav noslēpums, ka mūsdienās Austrumu dejas iegūst popularitāti tieši savu pozitīvo īpašību dēļ, kas labvēlīgi ietekmē sievietes veselību. Dejojot mazinās emocionālā spriedze un stress. Austrumu dejas ievērojami uzlabo stāju, jo tiek vingrināti visi muguras muskuļi, padarot to elastīgāku un vingrāku. Šīs dejas veicina asinsriti, trenē sirds un asinsrites sistēmu. L. Lapsa: "Deja sniedz relaksāciju, estētisku baudījumu un ir fantastiska iespēja un sajūta man kā pasniedzējai zināt, ka varu sniegt ikvienam tieši to, ko viņš dejā meklē, – maigumu un sievišķību, spēku un enerģiju vai rotaļīgu izaicinājumu. Vai tās būtu vēderdejas, zumba vai go-go."

Nāciet un dejojiet!

29. aprīlī viesnīcas "Fontaine Royal" otrā stāva zālē no pulksten 10 visas dienas garumā būs deju nodarbības, kuras vadīs dažādu deju stilu skolotāji. Nodarbības ir bez maksas, un uz tām tiek aicināts ikviens, kuram gribas un patīk dejot – neatkarīgi no vecuma, priekšzināšanām un dejošanas pieredzes. Deju nodarbībās būs iespējams iepazīt dejas, lai pārliecinātos: patīk vai nepatīk? Gribu vai negribu iet uz kādu no Liepājas deju studijām vai grupām un to mācīties. Ja negribas piedalīties un mēģināt kustēties, varēs arī tikai sēdēt un skatīties nodarbības. Katrai deju stila nodarbībai tiks atvēlētas 45 minūtes un pēc tam 15 minūtes jautājumiem, kurus varēs uzdot pasniedzējiem.

29. aprīļa deju nodarbību programma:
10.00–10.45         Hiphops
11.00–11.45         Laikmetīgā deja
12.00–12.45         Kustību improvizācijas tehnikas
13.00–13.45         Jazz-flamenko
14.00–14.45         Vēderdejās izmantotās baleta tehnikas
15.00–15.45         Līnijdejas
16.00–16.45         Solo latino
17.00–17.45         Šova deja
18.00–18.45         Go-go, zumba, tribal fusion
19.00–19.45         Tango

Uzziņai

Dejas dienas organizatores, deju studijas "Horeo" vadītājas Lienītes Lapsas tālrunis 26454967, e-pasts lienite.lapsa@gmail.com. Informācija par dejas dienu atrodama arī mājaslapā www.horeo.lv.

Viedokļi Dejas dienu

Liepājas Baleta un deju studijas vadītāja Ingrīda Lūre: – Ļoti labs un atbalstāms pasākums. Jau pirmais gads parādīja, ka Dejas diena Liepājā ir vajadzīga. Kopējais koncerts bija ļoti labi apmeklēts, un skatītāju zāle pilna. Arī nodarbībās netrūka dejotāju.

Netradicionālo deju studijas "Arabeska" un Liepājas Bērnu un jaunatnes centra deju skolotāja Zita Valka: – Dejas dienu Liepājā vajag obligāti! Runājot par pasākuma organizāciju, to, protams, var un vajag pilnveidot. Piemēram, ir vajadzīgs nolikums, lai deju studijas, grupas zinātu, ar ko rēķināties. Ir nepieciešama savlaicīga un plašāka informācija, lai cilvēki vispār zinātu, ka tāda Dejas diena katru gadu aprīļa beigās būs, kur un kas tajā notiks.

Deju studijas "Extra" vadītāja Dina Pauzere: – Man ir tikai pozitīva attieksme pret Dejas dienu! Būtu jau ļoti labi, ja uz dejot gribētājiem piedāvātajām nodarbībām tiktu aicināti profesionāli, augstas klases pasniedzēji arī no ārzemēm. Taču skaidrs, ka viņiem būtu jāmaksā honorāri. Mans priekšlikums, lai laikā, kad notiek dejotāju kopējais koncerts, Liepājas deju studijām, grupām, skolām u. c. būtu vieta, kur reklamēt, pastāstīt par sevi. Daudziem dejot gribētājiem trūkst informācijas par deju studijām.

Daiga Lutere,

Egona Zīverta foto

  • Komentāri (2)
  • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Uzmanību!!!
Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

3K

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!