Lai nodrošinātu ērtu vietnes izmantošanu un uzlabotu šīs vietnes veiktspēju un funkcionalitāti, mēs izmantojam sīkdatnes. Turpinot pārskatīt šo lapu, Jūs piekrītat sīkdatņu saglabāšanai Jūsu ierīces atmiņā. Turpināt Vairāk informācijas

Otrdiena, 19. marts

+3°C
Vējš: R 8.1 m/s
Laika ziņas Liepājā

Vārdadiena: Juzefa, Jāzeps

Skatītāju mīlētie hitu radītāji  (3)

Atslēgvārdi musiqq | mūzika

Kopš grupas "Musiqq" rašanās 2009. gada vasarā, kad Marats Ogļezņevs televīzijā bija noklausījies Emīla Balcera izpildītu dziesmu un sociālajos tīklos uzrunājis veidot grupu, mūziķu panākumi un arī muzikālās ambīcijas aug. Un tam ir pamats. Jo, lai arī puišus ne vienmēr novērtē profesionāļi, viņu dziesmas vienmēr kļūst par hitiem.

Klausītājs ir vissvarīgākais

Šā gada sākumā grupas vārds atkal skaļāk izskanējis saistībā ar diviem nozīmīgiem notikumiem mūzikā – ar popa un roka dziesmu aptauju "Muzikālā banka" un Latvijas mūzikas ierakstu balvu "Zelta mikrofons". "Muzikālajā bankā 2014" grupa "Musiqq" ar dziesmu "Sekundes" ieguva otro vietu, lai gan skatītāju vērtējumā bija absolūta favorīte. Savukārt Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai grupa izvirzīta nominācijās "Labākais popmūzikas albums", "Labākā dziesma", "Radiohits" un ""Alfas" gada dziesma". Tiesa, nevienu gadu grupa tālāk par nominācijām nav tikusi.

Abi mākslinieki neslēpj, ka viņiem pats svarīgākais ir skatītāju novērtējums, un "Muzikālajā bankā" viņi labāko 15 dziesmu skaitā iebalsoti katru gadu. Marats uzsver, ka mūziku raksta sev un klausītājam un pēc žūrijas atzinuma netiecas. "Skatītājs ir vienīgais rādītājs, kas ir no svara," nekautrējoties saka mūziķis. "Ne jau žūrija klausās. Varbūt, ja komisijai nebūtu jāklausās mūsu mūzika vērtējot, tā to brīvprātīgi nedarītu, jo tai tā nav interesanta." Arī viņš pats nevarētu izvērtēt, piemēram, roka vai cita žanra albumu, ko ikdienā neklausās. Emīls piekrīt: "Skatītāju balsojums ir pats, pats svarīgākais." Tāpēc par izredzēm iegūt "Zelta mikrofonu" daudz neprāto. "Katram cilvēkam ir savs viedoklis, un viņš izceļ to, kas pašam tuvāks, līdz ar to tas nav pats objektīvākais viedoklis." Abi visvairāk cer iegūt balvu nominācijā "Alfas dziesma", jo tajā vienīgais vērtētājs ir skatītājs.

Kopš dziesmas "Abrakadabra" panākumiem 2009. gadā, kad tā uzvarēja "Muzikālajā bankā", grupas "Mudsiqq" balvas un apbalvojumi glabājas pie Marata mājās. "Pagaidām Emīlam nav tāda plauktiņa, man ir pat divi, tāpēc balvas pagaidām stāv pie manis," smejas dziesmu autors. "Ja viņš uztaisīs tādu goda vietu un viņam tās nemētāsies pa malu malām, tad varam arī padalīties." Emīls smaida: tā esot grupu problēma – balva ir viena, bet dalībnieki vairāki, taču neiešot jau zāģēt to uz pusēm. "Pie Marata strādājam, rakstām dziesmu demo versijas, līdz ar to man nav iebildumu, ka balvas ir pie viņa," saka dziedātājs.

Izdos albumu

Grupa "Musiqq" pastāv jau vairāk nekā piecus gadus un ir pierādījusi, ka nav īsa laika projekts. Taču E. Balceris pēdējā laikā iesaistās dažādos blakus projektos. Ne viens, ne otrs grupā to gan neuzskata par traucēkli darbībai. "Es cenšos, lai tas nebūtu bieži. Ja esam grupa, tad strādājam ar to," uzsver Emīls un neslēpj, ka dažādiem citiem projektiem ir atteicis daudzreiz. Pagaidām par solo karjeru viņš nedomā, jo ar grupu ir daudz ko darīt, un tas viņam patīk.

Abi puiši koncertē bieži. M. Ogļezņevs stāsta, ka grupai ir vidēji divi koncerti nedēļā. Auditorija visplašākā – no jauniešiem klubos līdz cilvēkiem pusmūžā dažādos pilsētas svētku sarīkojumos visā Latvijā. "Cilvēki virs piecdesmit, kas gluži nav mūsu ierastā auditorija, tāpat zina vārdus un dzied līdzi," E. Balceris priecājas. Un, lai gan puiši smejas, ka par grupu "Bermudu divstūris" neko nezinot, ir skaidrs, ka laiku un enerģiju patērē arī šis projekts, kura albums "Ballējam neguļam" arī ir nominēts Latvijas mūzikas ierakstu gada balvai. Abi mūziķi smaidot noliedz savu saistību ar šo grupu un par savu konkurenti to neuzskata, taču labprāt paklausās brālēnu Bicepa un Tricepa mūziku. ""Musiqq" ir solīdāka grupa," secina Emīls.

Lai gan palaikam daudzo darbu un koncertu slodzes dēļ grupā iestājoties rutīna, abiem dalībniekiem vēl ir lieli plāni. Pašlaik "Musiqq" veido konceptuālu albumu, ko vēlas izdot jau šogad. Taču sīkāk netiecas stāstīt, lai saglabātu intrigu. Marats dziesmas raksta jau kopš 14 gadu vecuma, kad pašmācības ceļā internetā sācis apgūt mūzikas taisīšanu, un uzskata, ka daudzo gadu laikā ir uztrenējis intuīciju, lai saprastu, kura dziesmas iestrāde jāattīsta. Latvijā esot jādzied latviski, taču viņš neslēpj, ka ar grupu "Musiqq" vēlētos iepeldēt arī plašākos ūdeņos. Pamazām krājoties dziesmas arī krievu un angļu valodā, mēģināšot meklēt vajadzīgos kontaktus. "Nav jau tā, ka mēs zinātu, pie kā ar tām dziesmām iet. Tas mums vēl diezgan neskaidrs."

MARATS OGĻEZŅEVS

– 31 gads.

– Vislielāko prieku sagādā pirmais brīdis, kad uzraksta dziesmu un tā pašam ļoti patīk.

– Apbēdina, kad vakarā liekas – ir radusies forša ideja dziesmai, bet no rīta pēc noklausīšanās jāsecina, ka tā nekam neder.

– Vislabāk garšo suši.

– Labprāt klausās Kanye West un "30 seconds to Mars" daiļradi.

– Liepāja ir mājas un dzimtā pilsēta.

EMĪLS BALCERIS

– 22 gadi.

– Vislielāko prieku sagādā koncerti, kuros ļoti daudzas dziesmas var nedziedāt, jo skatītāji zina vārdus un var izdarīt tavā vietā. Sajūta ir kolosāla.

– Emīlu grūti nokaitināt vai sadusmot, jo pēc dabas viņš ir mierīgs.

– Nevar pateikt, kas vislabāk garšo, bet negaršo olīvas un, tāpat kā opim, arī tomāti.

– Favorīti mūzikā Latvijā ir Intars Busulis un Jānis Stībelis.

– Liepāja ir mājas, kur vienmēr var gūt mieru un atpūsties no Rīgas kņadas.

Par Rietumiem aizmirstam

Sandris Vanzovičs – mūzikas žurnālists:

– Mūzikas profesionāļi nekad neatzīsies, ka viņi klausās tādu komerciālu mūziku kā "Musiqq". Taču es neesmu Uldis Rudaks, kas par grupu saka: tas ir visriebīgākais, kas Latvijas popmūzikā ir. Man patīk šī blice. Džekiem ir enerģiska mūzika, kas nav "Lecam pa vecam" vai "Cāļus skaita rudenī". Marats Ogļezņevs ir uztaustījis mūzikas nervu un ļoti, ļoti veiksmīgi atradis vokālistu. Savukārt Emīla Balcera balss tembrs ir ideāls – tāds, kāda Latvijā nav. Marats un Emīls ir izdevies radošais tandēms. Tie čaļi baigi labi strādā. Savulaik Rassell spēcīgi kļūdījās, kad pastūma Maratu prom. Mēs redzam, kur pašlaik ir Rassell un kur – Marats.

Tautai patīk lipīgi meldiņi, un tajos Marats ir ģēnijs. To mēs redzam pēc "Muzikālās bankas", kurā jau ar pirmo hitu "Abrakadabra" grupa "Musiqq" uzvarēja. Ja paskatāmies "Latvijas radio 2" klausītājus, auditorija galīgi nav tāda, kas klausītos "Musiqq". Bet, ja paanalizējam "Muzikālās bankas" rezultātus, tad tieši šī grupa ir visveiksmīgākā. Bet par "Musiqq" izredzēm Latvijas Mūzikas ierakstu gada balvā jāsaka: tikt nominēto piecniekā, kur ir mežonīga konkurence, vien jau ir daudz. Neteiktu, ka viņiem būtu zemas izredzes tik pie "Zelta mikrofona". Es gan nedomāju, ka viņi dabūs gada balvu, bet varētu tikt tai stipri tuvu.

Savukārt blakus projekts "Bermudu divstūris" ir forša iespēja nolaist tvaiku. Atcerēsimies arī grupas "Prātu vētra" blakusprojektu "Reigani". Neviens neteica, ka "Reigani" ir slikti. Domāju, "Bermudu divstūrim" nav nekādas mākslinieciskās pievienotās vērtības, bet – kāda vaina? Neesmu gan nevienā koncertā bijis, bet gan jau tajos cilvēkiem norauj jumtu.

Nedomāju, ka grupai "Musiqq" ir kādas izredzes gūt panākumus Rietumos vai Krievijas tirgū. Tāpat kā citiem latviešu mūziķiem. Cik nav mēģinājuši, bet neesam mēs vajadzīgi tālāk par Zilupi vai Rucavu. Turklāt šāda stila mūzikas gan Rietumos, gan it īpaši Krievijā ir ļoti daudz. Taču mēs varbūt nedaudz citādāk izprotam panākumus. Ja albums Krievijā nav pārdots miljonos eksemplāru, tad tā liekas izgāšanās. Bet patiesībā, ja tur kādā televīzijas kanālā palaiž videoklipu un tas rotācijā tiek kādas 100 reizes, autortiesībās tas spēcīgi atspoguļojas. To labi varētu izstāstīt Raimonds Pauls, kurš dzīvo tikai no autortiesībām Krievijā. Tas ir cits jautājums. Bet tā nekad nebūs, ka džeki tur varētu būt baigie stāri, un domāju, ka viņi paši to saprot. Par Rietumiem vispār aizmirstam.

 • Komentāri (3)
 • 0
+ skatīt visus Atlikušie simboli: 500

Pievieno komentāru

liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Portālā aizliegts ievietot:
- personas godu un cieņu aizskarošu, draudošu, apmelojošu informāciju;
-musināt uz rasu vai etnisko neiecietību;
-komentārus, kas neatbilst Latvijas Republikas likumdošanai;
- komerciāla rakstura informāciju vai jebkāda veida reklāmu un aģitāciju.

Noteikumu neievērošanas gadījumā, liepajniekiem.lv patur tiesības komentārus dzēst, slēgt iespēju komentēt un ziņot tiesībsargājošām iestādēm.

Uzmanību!!!
Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

3K

 • Jaka visam mūžam

  Jaka visam mūžam  (3)

  Pagājušā gadsimta vidū Dienvidkurzemē pie tradicionālā apģērba nēsātas adītas jakas, kādas raksturīgas tikai Nīcā un...

  09.03.2019 + lasīt vairāk

 • Gads pirms filmas

  Gads pirms filmas

  "Galvenais filmas vēstījums ir tāds, ka mēs nevaram nofiksēt laiku, kurā dzīvojam. Mēs nepamanām, kā radikalizējas...

  05.03.2019 + lasīt vairāk

 • Kalpaka vārdā

  Kalpaka vārdā

  "Dižens cilvēks vienmēr ir kā pērkona negaiss. Viņš brāzmo debesīs, kamēr citi vēl gaida, kad tiks satricināti," teicis...

  05.03.2019 + lasīt vairāk

 • Maza un tāla

  Maza un tāla

  Redz, cik neparasti sanācis ar Saldus novada Rubas pagasta Līkupēnu bibliotēku – vienas afišas dēļ tāda viļņošanās! Šī...

  04.02.2019 + lasīt vairāk

 • Katrs ar saviem putniem

  Katrs ar saviem putniem

  Tautas tēlotājmākslas studijai "Kuldīgas palete" šis ir jau 50. pastāvēšanas gads. Pusgadsimts tiks svinēts ar vairākām...

  04.02.2019 + lasīt vairāk

 • Vizuālās rotaļas kods

  Vizuālās rotaļas kods  (3)

  Nekad īsti nav dzīvojuši kopā, taču visu mūžu sadarbojušies. Tie ir tēvs un dēls. Rakstnieks un mākslinieks. Jaunākais...

  02.02.2019 + lasīt vairāk

Saistītās ziņas

Pamanīji neatbilstošu saturu? Būsim pateicīgi, ka par to informēsi mūs!