Sestdiena, 11. jūlijs Svens, Leonora
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lāsenis, ūdensdeguns, ķempelis un knābis

Lāsenis, ūdensdeguns, ķempelis un knābis
Foto: Egons Zīverts
05.04.2016 14:41

Nora Driķe

Šoreiz, septītajā tikšanās reizē, runājamies Ludviķa ielas 3. mājas kāpņu telpā, jo mākslinieks Aivars Kleins tagad strādā te. Kā lai aicina ciemiņus uz nākamo galeriju, ja viņiem jāiet cauri gadu desmitos piešmucētai ieejai? Ar Kultūrkapitāla fonda atbalstu Aivara skolnieks Jānis Judins atjaunojis un Aivars nokrāsojis mājas vecās ārdurvis. Taču, iekams tās ielikt atpakaļ savā vietā, Aivars steidz izkrāsot arī kāpņu telpu līdz ar laukumiņu pirmajā stāvā.

Angļu sarkanais

Kāpņu laukumiņā pret sienu atslietas restaurētās durvis. Šādi tās izskatās milzīgas, augstas. Tām ielikts vecu laiku rokturis, kuru Aivars atradis pie kāda pazīstama antikvāra. Rokturis ir pamatīgs, piederējis biezākām durvīm nekā šīs, “bet autentisks, tā laika” – saka Aivars. Atrasta arī iederīga liela atslēga. Oriģināls te nebija saglabājies. “Bērnībā mājām visā ezermalā bija kliņķi ar lauviņām. Tagad – nekur. Kur tie palikuši? Nebija jau no krāsainā metāla, lietais dzelzis,” pasūrojas mākslinieks, kuram svarīgs īstums.

Detaļas notīrītas, nostiprinātas, pieliktas jaunas trūkstošo vietā. “Bet nav pārmērīgi špaktelēts, lai jūtams tomēr tas senatnības gars.” Beigās nokrāsotas ar lineļļas krāsu, kādu gatavo Kuldīgas meistari restaurējamām ēku detaļām. Uz ārpusi “angļu sarkanais”, bet uz iekšpusi – ziloņkaula zilganais. Tāpēc ka šīs krāsas atbilst mājas vēsturiskumam. Šīs krāsas žūst ļoti, ļoti lēni – gandrīz mēnesi. “Bet turēsies labi, pigments ļoti labs.” Starp daudzo gadu krāsojumiem atklāts, ka apmēram 19.–20. gadsimta mijā durvis bijušas nokrāsotas tā, ka imitēta koka šķiedra – vienulaik bijusi tāda mode. Bet tagad jaunais krāsojums ir “senais brūnais, pats pirmais tonis, cits to definējis par angļu sarkano”. Vienlaikus notīrīti vecie krāsu un netīrumu slāņi no ieejas portāla, un tas jau vienreiz ir nokrāsots, bet būs jākrāso vēl. Tagad pēkšņi var ļoti labi ieraudzīt volūtas kokgriezumus – kā jaunas izceļas akanta lapas ar apaļu podziņu rindām. Ieeja būs ļoti koša. Bet, ja “Liepājas namu apsaimniekotājam” izdosies atjaunot ēkas fasādi, kurai paredzēts pelēcīgs tonis, kopskats būs labs – spriež gleznotājs.
         

“Stukāts klāt”

Viņš stāsta, ka šeit māja augusi līdz ar durvīm. Durvju apakša izskatījusies nopuvusi, tur jau senāk “stukāts klāt”. Ludviķa ielas 3. ēka veidojusies no divām mājām. Vecākā ir tā daļa, kuru Aivars kopš pagājušās vasaras remontējis mākslas telpas iekārtošanai. Pēc tam piebūvēts klāt vienstāva nams, kuram vēlāk piecelts otrs stāvs. Šajā mājas daļā arī atrodas galvenā ieeja – sākumā tā bijusi citāda, durvis bijušas mazākas. Iespējams, uz tām veduši uz ielas izvirzīti pakāpieni, kā tas Liepājas senākajām mājām bija raksturīgi, bet vēlāk, ēku pārbūvējot un paplašinot, pakāpieni nojaukti un izbūvēta tagadējā kāpņu telpa – tā ir versija, bet ticama.

Mākslinieks spriež, ka te var redzēt – paplašinoties mājas saimnieki diezgan knapinājušies, visur taupījuši. “Lielākā bramanība bija, kad bija tā mazā mājiņa. Likteņi bijuši tādi, ka ir bijuši labi laiki un grūti laiki. 19. gadsimta otrajā pusē šo māju audzējuši divstāvīgu. Un šīs durvis noteikti ir no tā laika, un tāpēc, ka oriģinālas, tās ir ļoti kvalitatīvi taisītas. Vēlāk, var redzēt, materiāls bijis slikts, nav vairs bijusi tā rocība. Vai arī saimnieki mainījušies. Var redzēt, ka ēka celta uz maziem pamatiem, tagad sprēgā un sēžas.”

Mazāks sākotnēji bijis arī durvju virsgaismas logs – tā pēdas var pamanīt aplodā. Aivars grib man tās parādīt, un mudina skatīties uz “ķempeli, uz šito knābi, to sauc arī par lāseni, cits viņu sauc par ūdensdegunu” – tā vienā rāvienā iegūstu četrus gardus vārdus vienai necilai būvdetaļai – izvirzījumam virs durvju vērtnēm. Tā ir vieta, pa kuru notek ūdens, ja līst. Virsgaismas logu Jānis Judins izgatavojis pilnīgi no jauna. Iepriekšējais bijis bez rūtojuma, neverams, to nav varēts pat īsti izņemt atjaunošanai, jo logu no  kāpņu laukumiņa nodala neizkustināmas restes. Jaunais logs veidots no divām daļām, ar rūtojumu – tas izskatās nedaudz greznāks – atzīst gleznotājs.

Savukārt kāpņu telpā, parubinot nost sienas eļļas krāsojumu slāņus, atsegusies šaura, vienkārša balti zila ornamenta josliņa. Šis rakstiņš būs redzams arī pēc tam, kad siena būs nokrāsota – augša balta, apakšpuse ziloņkaula krāsā, kā ārdurvju iekšiene.

Kamēr viss tiek krāsots, kāpņu grīdu Aivars nobēris ar ēveļskaidām, lai netīrumus pēcāk varētu ērtāk savākt. Turēdams rokā baltās krāsas rullīti, viņš pamanās gan krāsot, gan runāt, gan jokojoties palepoties: “Esmu cilvēks orķestris. Celtniecībā vajadzīgs galdnieks, sanitārtehniķis, elektriķis, krāsotājs, visur svarīga darbu plānošana – bet es esmu viens pats. Nav uz ko dusmoties, ja kāds kaut ko neizdara tā, kā vajag. No viena gala jāiet uz priekšu.” Uz jau nokrāsotā baltā fona gadu desmitiem notraipītās, nočurātās sienas izskatās vēl briesmīgākas nekā pirms tam. “Bet tā ir tā glezniecība,” viņš ironizē. “To jau tagad var pasniegt kā laikmetīgo mākslu. Uz izstāžu zālēm nes. Uz mani šāda laikmetīgā māksla neiedarbojas, jo redzu to diendienā drausmīgā daudzumā. Visas šīs instalācijas, provokācijas.” Un vecu un jaunu vadu pinekļi – kā liānas Indijas džungļos.   

Nākamreiz – uz atklāšanu

Iepriekšējā reizē Aivaru satikām, veicot vienu no pēdējiem darbiem topošajā galerijas telpā – viņš ķitēja ciet grīdas spraugas, pirms dēļus eļļot un lakot. Tagad grīda ir gatava – paraugu ar pirkstiem. Neticami līdzena, starpas starp dēļiem nav sataustāmas. Telpā visi remonta darbi ir pabeigti. “Kultūras pulsā” sākām sekot tiem līdzi kopš pagājušā gada augusta. Pārmaiņas šķistu neticamas, ja pati neredzētu, kā gleznotājs ar savām rokām, meistarību, izdomu un ar dažu palīgu atbalstu te visu pārvērta. Cik sākumā viss izskatījās bezcerīgs un cik rezultāts ir glezniecisks. Logi, durvis, krāsns, griesti, gleznojumi, grīda, durvis. Tiesa – telpa vēl ir pilna dažādiem materiāliem, kas nepieciešami kāpņu telpas remontam. Tā no jauna pieputekļota, būs viss atkal par jaunu jāmazgā. Un tomēr – lielākais darbs ir galā.

Taču māksliniekam tāpat rūpju ir gana. Tukšā telpa vēl jāpiepilda ar mākslas galerijai nepieciešamām lietām. Cits kreņķis aizvien vēl saistīts ar būvdarbiem. Telpas gala ārsienai akūti nepieciešams pilnīgs remonts. Pagājušajā rudenī Aivars salaboja apmetumu ap savu īpašumu, taču otrajā stāvā, kur vecais apmetums nokritis, ir redzams, ka sienas baļķi ir bojāti un mitrumam ir brīvs ceļš aizlīst starp baļķiem un Aivara remontēto apmetumu. Aivars vēlētos visu gala sienu apdarināt ar dēļiem trinīti. Jautājums – vai vēsturnieki un Būvvalde tādam risinājumam piekritīs. Aivars cer uz kompromisu starp “ortodoksālu viedokli” un to, ka, nesagaidot investīcijas un restaurāciju, “pusi Liepājas jau esam nogrāvuši”.

Bet mēs nākamreiz uz Ludviķa ielu iesim, kad mākslas telpa būs atvērta apmeklētājiem.

Foto galerija

10 komentāri

2016-04-05 15:12

kā sacīt jāsaka: Pateicoties Liepājas domei nesagaidot investīcijas un restaurāciju, "pusi Liepājas jau esam nogrāvuši".

2016-04-05 15:26

malacis: Varēja vērtnes nošpaktelēt labāk un pēc tan noslīpēt gludas.Pēc tam pārklāt ar krāsu. Bet visumā uz labi. Nekad nevajag steigties,var noēvelēt un apgriezt pirkstus.

2016-04-06 08:02

zoja: Apbrīnojams cilvēks . Mazs cinītis gāž lielu vezumu - kā naglai uz galvas !

2016-04-06 09:39

galdnieks Ļoha: špakteleetas durvis miiliit peec gadiem 50 izskatiisies izskatiisies peec cuukaizgaldas vaartiem , dabiiga koka virsma kraasota buus tikai paarkraasoejama , taakaa viss pareizi , protams ja veernes taisiitas no cietas koksnes , nevis kaukaadaam egleem vai beerziem

2016-04-06 10:06

PaSaule: Nu Kleins atkal domā tikai par pašlabumu - galvenais jau savas telpas ārsienu apšūt!! Citas ārsienas ir vēl kritiskāā stāvoklī!, tad lai apšuj visu māju, arī pārējās ārsienas.

2016-04-06 10:51

pasaulei: eeka ir pašvaldiibas iipašums , labi veel ka durvis ieliks , par fasaadi jaagaadaa iipašniekam , nevis nabadziigam maaksliniekam , nav nekaads pikazzo

2016-04-06 13:57

Juristss: Fasāde un durvis ir kopīpašums. Steigties nevajag, ka nesanāk ziepe!

2016-04-06 15:38

PaSaule: Nu ne jau Kleins no personīgiem līdzekļiem durvis atjaunoja, tur naudu deva kkāds fonds, pāri pa tūkstoti, līdz ar to vēl jautājums, vai godīgi visus līdzekļus izlietoja, jo nu durvis tik pārkrāsotas tika un kkādi finieri no jauna ielikti. Vai tas maksā 1,2 -1,5 tūkstoši eiro?

2016-04-07 08:34

entuziasts: Visu cieņu Kleina kungam, bet ziniet, Liepājā ir arī citi uzņēmīgi cilvēki, kāpēc par viņu remontētajām ēkām, telpām un iniciatīvām neveido šādus stāstus. Varbūt citiem šāds mediju atbalsts pat ir vairāk nepieciešams. Varbūt stāstām par visiem vienādā apmērā?!

2016-04-12 12:08

Santa Grabovska: "Ekas galasienas 2.stāva veco apmetumu A.Kleins nogāza pašrocīgi,nemākulīgi darbodamies 1. stāvā,tāpēc mitrumam ir brīvs ceļš starp baļķiem uz Aivara remontēto apmetumu. Izgraujot topošās Mākslas Galerijas starpsienas 1.stāvā, dzīvoklim 2. stāvā tieši virs Mākslas Telpas ir spēcīgi ieplaisājuši griesti un sienas.Pastāv liela iespējamība 2.stāva dzīvoklim vienkārši nobrukt 1. stāvā ,apdraudot apmeklētājus.

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz