Sestdiena, 15. augusts Dzelde, Zenta, Zelda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lielas lelles, cīņa ar liesmām un dziesmas

Lielas lelles, cīņa ar liesmām un dziesmas
09.07.2009 07:00

Tas, ka Liepājas Leļļu teātris rīko starptautisko ielu teātru festivālu “Zeme. Debess. Jūra”, nebūt nenozīmē, ka uz to gaidīti tikai mazuļi. Festivāla rīkotāji sola daudzus pārsteigumus.

Rīt un parīt varēs redzēt lielas un krāsainas lelles no Lietuvas, akrobātus uz milzu bumbām no Nīderlandes, būs mīmi no Klaipēdas, Vācijas un Rīgas. Varēs novērtēt žonglieru meistarību un jokus no Vācijas, kā arī muzikālu parodiju šovu, ko piedāvās paši festivāla organizatori. Vēl naksnīgajās debesīs izcelsies uguns šova lāpu virpuļi un uzvīsies raķešu dzirksteles.

Festivāla vadmotīvs – humors

Starptautiskais ielu teātra festivāls “Zeme. Debess. Jūra” Liepājā norisināsies trešo reizi. Tāpat kā pērn, arī šogad – Rožu laukumā un promenādē. “Latvijā tas ir vienīgais ielu teātra festivāls, kurā piedalās profesionālu mākslinieku kolektīvi no dažādām valstīm,” lepojas festivāla režisore Inese Belte. Viņa uzsver, ka sarīkojums ir ļoti demokrātisks. Pirmkārt, tāpēc, ka ieeja ir par brīvu un jebkurš, kas dodas garām, var kļūt par festivāla vērotāju un līdzdalībnieku. Otrkārt, nav vajadzīgas svešvalodu zināšanas, lai saprastu, ko ārzemju viesmākslinieki vēlas skatītājiem pateikt, jo vēstījums tiek nodots ar ķermeni un kustībām. Vēl vienojošais šogad būs tas, ka visus priekšnesumus un uzvedumus caurvīs humors. “Mēs, latvieši, labprāt smejamies, bet mums pašiem humors ir smagnējs,” ir novērojusi I. Belte. Tomēr liepājnieki centīsies neatpalikt no ārzemju kolēģiem un piedāvās uzvedumu, kurā labsirdīgi pasmiesies paši par sevi, par zvaigznēm un talantu šoviem.

Liepājas Leļļu teātra direktors Rihards Belte stāsta, ka šā gada festivāla rozīnīte būs nīderlandiešu akrobātu teātra “Compagnie with Balls” priekšnesums. “Tā būs žonglēšana, dejošana uz divus metrus augstas bumbas. Vēl būs četrus metrus liela lelle, ar kuru žongliere koķetēs. Nīderlandieši pievienoties duetam aicinās arī skatītājus, un to varēs abās festivāla dienās – 10. jūlijā no astoņiem vakarā Rožu laukumā un 11. jūlijā pusdienlaikā promenādē.

Lielas lelles atceļos no Lietuvas, Klaipēdas Leļļu teātra, kas ir Liepājas Leļļu teātra sadarbības partneris projektam “Māksla – tilts pāri robežām”. “Klaipēdas Leļļu teātra izrāde vairāk ir domāta pieaugušajiem un jauniešiem. Iestudējums “Kaza melo” runā par pašlaik ļoti aktuālu tēmu – došanos prom uz ārzemēm,” uzvedumā nedaudz ļauj ieskatīties I. Belte.

 No Klaipēdas ieradīsies interesants un savdabīgs mīms Bens Šarks. Viņš piedāvās plastikas monoizrādi “Caurvējā”. Gandrīz kails, mākslinieks spēlējas ar liesmām, vēju un lietā liek dažādus dabas elementus. “Ir interesanti uz viņu skatīties, prātot, ko attēlotais nozīmē, ko izsaka katra kustība,” teic I. Belte. Benu Šarku varēs redzēt piektdien pēc pulksten 22 Rožu laukumā. “Viņa numurs ir ļoti garš – 50 minūtes. Tas ir ekskluzīvi, ka viens cilvēks tik ilgi var noturēt skatītāju uzmanību,” apbrīnu pauž I. Belte.

Interesantus viesus gaida no Vācijas – kustību teātri, duetu “The Beefcake Boys”. “Viens ir komiķis, otrs – žonglētājs. Izmantojot ķermeņa valodu un plastisku, viņi savā starpā izspēlē spēli “Spēks”. Ar pašironiju un humoru viņi atspoguļo cilvēka iekšējo spēku un varas gaiļu cīņas,” zina I. Belte. Otrs numurs, ko duets rādīs vēlu naktī, būs žonglēšana ar uguns lāpām.

Iizcili izpildītāji ieradīsies no Berlīnes – klaunu un mīmu teātris “Die Aussenseiter”. Savu māku tas rādījis Eiropas un Āzijas valstīs, arī Krievijā un ASV. Viņu priekšnesums ar cirka elementiem ir vienlīdz interesants gan bērniem, gan pieaugušiem. “Tajos ir rotaļīgums un nopietnība, izprieca un skumjas – baudiet muļķošanos!” mudina I. Belte.

Starptautiskā ielu teātra festivāla apmeklētājus gaida arī tikšanās ar dziedošo kapteini jeb Ediju Šnipki, deju grupu “Rotaļa” Ainas Apenes vadībā un Anša Rūtentāla kustību teātri, kas piedāvās speciāli šim festivālam gatavotu uzvedumu “Radio” Dzintara Krūmiņa režijā. Šā gada festivālā piedalīsies desmit kolektīvu, pavisam ap piecdesmit cilvēku.

Nevēlas tikai tingeltangeļus

I. Belte atceras, ka pēc pirmā festivāla ārzemju mākslinieki cits citam ieteikuši piedalīties mūsu sarīkojumā, pamatojoties uz to, ka viņiem šeit paticis, jo te ir jūra, labas viesnīcas, garšīgi pamielo un sagaida mīļi cilvēki. Labo atsauksmju dēļ tagad dalībai festivālā piesakās daudzi interesenti, un liepājniekiem atliek tikai izvēlēties. “Mēs negribam tikai lielo mākslu, bet nevēlamies arī to, lai būtu tikai tādi tingeltangeļi. Izvēlamies priekšnesumus, kurus skatoties cilvēkam būtu, gan par ko padomāt, gan izklaidēties un pasmieties, gan tas varētu uz brīdi aizmirst ikdienas rūpes,” uzsver I. Belte.

Festivāla lielākais atbalstītājs ir Liepājas Kultūras pārvalde, līdzekļus piešķīris Kultūrkapitāla fonds – 2000 latu. Liels ieguvums ir pārvietojamā skatuve, kas iegādāta saistībā ar Eiropas projektu “Māksla – tilts pāri robežām”, tādēļ tā vairs nebūs jāīrē no citiem. 

Arī šogad ielu teātra festivāls “Zeme. Debess. Jūra” otrā diena norisināsies kopā ar Jūras svētku aktivitātēm. Beltes spriež, ka vienā ziņā festivāls zaudē, ja notiek vienlaikus ar Jūras svētkiem, jo mazliet zūd specifiskā gaisotne un šarms. Un tomēr ielu teātru kolektīvu veikumu redz arī tie, kuri nāk uz Jūras svētkiem. “Mēs iegūstam lielāku masveidību, mūsu skatītāji vairs nav šaurs interesentu loks, bet jebkurš liepājnieks un Liepājas viesis,” secina I. Belte. Bet lielākie ieguvēji, nenoliedzami, ir šo apvienoto svētku apmeklētāji, kuri var izvēlēties sev tīkamāko.

Inita Gūtmane,
“Kurzemes Vārds”

 

Komiķu teātris “The Beefcake Boys” no Vācijas skatītāju priekšā izspēlēs cīņu ar spēku, varu.

Klaipēdas Leļļu teātris ieradīsies ar divus metrus augstām lellēm, kas izgatavotas no pārvadāšanai trausla materiāla – kartona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz