Pirmdiena, 26. oktobris Kaiva, Amanda, Amanta
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Lielisks “šovmens” vērienīgā koncertšovā

Lielisks “šovmens” vērienīgā koncertšovā
22.08.2007 11:27

0

Klasikas hīti un daudz jaunu un nedzirdētu aranžējumu – tā dažos vārdos iespējams raksturot īpaši AS “Liepājas metalurgs” 125.jubilejai veidoto koncertšova programmu, kuru 24.augusta vakarā Liepājā atskaņos viena no pasaulē pazīstamākajām un fascinējošākajām Zviedrijas mūzikas šova zvaigznēm – pianists, komponists, interprets un dziedātājs Roberts Velss kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri, brīnišķīgo skotu izcelsmes baritonu Veinu Evansu, spriganajām grupas “Vocalletes” dziedātājām un zviedru duetu Džesiku Andersoni un Magnusu Baklundu. Nosaukums koncertšovs nav pārspīlējums, jo vakars patiešām sola ne vien profesionālu mūzikas izpildījumu, bet arī vizuāli efektīgu uguņošanu un pārsteidzošu skatuves šovu.

Līdzās izcilai klavierspēlei ikviena Roberta Velsa priekšnesuma neatņemama sastāvdaļa ir īpašais personības šarms, pozitīva enerģija un spēja aizkustināt. Tieši tāpēc tūkstošiem cilvēku biļetes uz izcilā pianista koncertšoviem iegādājas ilgu laiku iepriekš, izvēlas kā dāvanas draugiem un tuviniekiem. Gan pieredzējuši mūzikas gardēži, gan jaunie populārās mūzikas fani un mūzikas mīļotāji visā pasaulē Roberta Velsa sniegumu atzīst par īpašu, virtuozu un emocionāli uzlādējošu. Tāds tas būs arī 24.augustā Liepājā, kur vairāki tūkstoši Latvijas skatītāju varēs piedalīties vairāk nekā divu stundu garā koncertā.

“Kultūras Pulss” vēlējās uzzināt, kādu Robertu Velsu ir iepazinuši Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi, kas ar Zviedrijas slaveno mākslinieku ir vairākkārt sadarbojušies.


Fanu pulkā bērni un vecmāmiņas

“Roberts Velss ir ne tikai populārs zviedru pianists, komponists un dziedātājs, bet arī augstas raudzes persona šovbiznesā. Savu mērķa auditoriju viņš ir izveidojis ļoti demokrātisku un visām gaumēm. Viņa mūziku klausās, sākot no bērniem līdz sirmām māmuļām. Bet tas nebūt nenozīmē, ka Velss ir tikai populāru un atpazīstamu melodiju interprets profesionāli spožā veidolā. Viņš ir radījis sava šova apmeklētājiem patiesi emocionālu baudījumu, piedāvājot pavadīt laiku pozitīvā gaisotnē savas ģimenes un draugu lokā zem vienotas rokenrola zvaigznes.

Būdams līderis un labs psihologs, Roberts Velss apzinās savu vērtību ne tikai privātā ego līmenī, bet arī caur visa sava šovbiznesa komandas prizmu. Šāda veida stratēģija un pozitīva attieksme ir panaceja viņa veiksmei biznesā. Kā savdabīgu fenomenu varu pieminēt koncertu “Ullevi” stadionā Gēteborgā 42 tūkstošu auditorijai. Tas, kā vēlāk izrādījās, bija Ginesa rekordu grāmatas cienīgs fakts, apsteidzot šajā nominācijā pat pasaulslaveno zviedru rokgrupu “ABBA”.

Abpusējas sadarbības rezultātā kopš 1999.gada vasaras Roberts Velss ir radījis Liepājas simfomūziķiem ideālas meistarklases populārajā rokmūzikā. Un liepājniekiem ir bijusi iespēja muzicēt desmitiem tūkstošu klausītāju priekšā, saņemot par to pretī ne tikai skatuves rūdījumu un pozitīvas emocijas, bet arī korekti pieklājīgu honorāru par šo darbu, laikā, kad ierindas akadēmisko mūziķu algas orķestrī bija tikai aptuvenā izdzīvošanas līmenī.

Būdams Liepājas simfomūziķis un kontrabasists visos “Rhapsody in Rock” šovkoncertos Zviedrijā, Somijā, Anglijā, Lietuvā un Latvijā, personīgi esmu sajūsmā par Velsa ritma grupas saspēli – tās motors ir vienkārši fantastisks. Tas man joprojām ir gaumes etalons. Tā ir mana stihija, pašam muzicējot par basistu ritma grupās Liepājas Bigbendā, “Cacao” un “š-Blues”.”
Aivars Meijers

Ne visi kļūst par čomiem

“Kopā ar Robertu Velsu Zviedrijā esmu uzstājies vairākas vasaras, tas ir kļuvis par vasaras centrālo notikumu. No pieredzes varu teikt, ka Velss lieliski prot organizēt gan pasākumu, šovu kā tādu, gan tajā skanošo mūziku. Viņu pavada laba komanda, gluži kā liela organizācija, kuru viņš labi pārzina. Velss ir lielisks šovmens, kas spēj savienot dažādus mūzikas žanrus, kaut ne vienmēr tie šķiet saderīgi. Arī viņa personība palīdz priekšnesumu padarīt iespaidīgu. Viņa šovi, kas ir bagāti ir savu daudzveidību, dāvā ļoti daudz pozitīvu emociju. Tie neapnīk, gribas dzirdēt vēl un vēl. Par to liecina arī tas, ka Zviedrijā vismaz divas reizes gadā notiek viņa koncerti, kuri ir ļoti labi apmeklēti. Un tie aizvien vēl ir pieprasīti.

Velss ir draudzīgs, sabiedrisks, bet viņš ar visiem neielaižas tādās čoma attiecībās. Viņam ir savs apzināts draugu loks, ar ko kontaktējas. No Velsa puses nekad nevar sajust pārākumu, viņā nemīt augstprātība.”
Reinis Lapa

Par niekiem brēku neceļ

“Ar Robertu Velsu man iznācis sadarboties jau gadus piecus. Velss un viņa komanda ir augstas klases profesionāļi, ne velti viņi ir pamanīti daudzviet pasaulē. Viņi ir atvērti cilvēki, ar kuriem ir interesanti parunāt. Paralēli muzicēšanai viņi vēl nodarbojas ar labdarību, iestājas pret alkoholismu. Tāpēc mūziķiem, kas uzstājas kopā ar Velsu, tiek piekodināts nelietot grādīgos dzērienus. Arī paši alkoholu lieto tikai izņēmuma gadījumos. Piemēram, kad ierodas Latvijā, Liepājā. Jo viņiem ļoti garšo mūsu “Aldara” alus. Velsa komanda ir ļoti saliedēta, tā turas kopā. Kopā iet arī pusdienās, kuru laikā visbiežāk pārrunā savus nākotnes plānus, biznesa lietas.

Velss ar kolēģiem ļoti daudz ceļo, tāpēc viņiem sanāk komunicēt ar ļoti dažādiem cilvēkiem. Arī ar latviešiem viņiem nav nekādu problēmu atrast kopēju valodu. Viņi nav lecīgi, neceļ brēku, ja laikā nav atnests minerālūdens. Tāpat var iztikt bez lepniem restorāniem.

Velss ir teicis, ka viņam ļoti patīk Liepāja un viņš labprāt iekarotu Latvijas tirgu. Prieks, ka Liepājas publika ir pirmā, kas mūsu valstī šo mākslinieku iepazina. Gaidīsim viņa ierašanos 24.augustā un cerēsim, ka viņu Liepājā redzēsim vēl.”
Dzintars Jurgelaitis 

Sagatavoja Inita Gūtmane,

1 komentāri

2007-08-22 12:32

pedejais: vai bi'letes v'el kur noperkamas?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz