Otrdiena, 23. aprīlis Jurģis, Juris, Georgs
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Liepājas muzejs aicina skolēnus multimediālā mākslas piedzīvojumā

Liepājas muzejs aicina skolēnu grupas muzejpedagoģijā ”Dzīvās gleznas” iepazīt Latvijas mākslas lielākos dārgumus izstādes ”Simbolisms” daudzdimensiju valodā, portālu liepajniekiem.lv informē Liepājas muzeja galvenā muzejpedagoģe Anna Paula Gruzdiņa.

Liepājas muzejs aicina skolēnus multimediālā mākslas piedzīvojumā
Foto: publicitātes
24.09.2020 15:27

liepajniekiem.lv

Atslēgvārdi

Kā jau ziņots iepriekš, no 3. oktobra Liepājas muzejā būs skatāma unikāla dzīvo gleznu izstāde ”Simbolisms”, kurā jaunās krāsās, skaņās un kustībā uzmirdzēs vairāk nekā 40 spilgtākās 20. gs. sākuma gleznas. Muzejpedagoģija ”Dzīvās gleznas” bērniem un jauniešiem sniedz iespēju iepazīt jauno tehnoloģiju izmantojumu un inovatīvu skatījumu uz dažādu mākslu sintēzi un nozīmīgām kultūras vērtībām.

”Multimediālā simbolisma mākslas izstāde ir digitāli izglītojošs mākslas-mūzikas-literatūras projekts, kas īpašā mākslas performancē iepazīstina ar izcilu Latvijas kultūras personību daiļradi 20. gs. sākumā. Pateicoties labākajiem multimediālās jomas māksliniekiem, izstāde ir veidota mūsdienīgā tehnikā, lai tā ar savu sniegumu vienlīdz aizrautu gan mākslas pazinējus, gan arī tādus, kas līdz šim ar to ir bijuši sveši, tostarp arī bērnus. Īpaši radītas kustīgas animācijas, tā laika un sajūtu raksturojoša mūzika un dzeja, kas atdzīvina telpu neparastā piedzīvojumā,” stāsta digitālā izstāžu nama ”Lumiere” vadītājs Renārs Sproģis.

Izstāde sniedz augstas kvalitātes mūsdienīgu kultūras pieredzi, ko tālāk iespējams nostiprināt dažādās mācību satura jomās, tostarp latviešu literatūras, mūzikas un mākslas vēstures, vēstures, kultūras vēstures, kā arī jauno tehnoloģiju apgūšanas procesā. 

Izstādes caurviju tēmas Mīts-Cilvēks-Daba sasaista mūsdienas ar pasaulē atzītām Latvijas kultūras vērtībām. Izmantojot multimediju, digitālās kultūras un inovāciju iespējas, skolēni un skolotāji var mācību procesā padziļināti iepazīt izcilākos Latvijas simbolistus gleznotājus Jani Rozentālu, Vilhelmu Purvīti, Rūdolfu Pērli, komponistus Emīlu Dārziņu, Jāzepu Vītolu, dzejniekus Edvartu Virzu, Zemgaliešu Birutu un citus. 

Nodarbība norit divās daļās. Ievada sarunā skolēni iepazīst simbolisma mākslu 19./20. gs. mijā un tā laika nozīmīgākās radošās personas mākslā, mūzikā un literatūrā. Saruna rosina šodienas sajūtās tvert Latvijas mākslu simbolisma laikmetā, kura radīta pirms vairāk nekā simts gadiem. Pēc tam 27 minūtes garā seansā uz lieliem ekrāniem var noskatīties atdzīvināto gleznu izstādi.

Nodarbība rosinās diskutēt un meklēt atbildes uz jautājumiem: kāpēc simtgadīgais Latvijas kultūras mantojums man šodien ir svarīgs un ko tas man dod? Vai varu uztvert mākslas darba un mākslinieka personīgo vēstījumu? Kā justies ”pirmajā randiņā” ar pirms 100 gadiem radītu mākslu un šodienas interpretāciju? Kā ieraudzīt, izjust un saprast, ka tas, kas bija aktuāls toreiz, ir aktuāls tagad — pēc 100 gadiem? Vai manas izjūtas rada prieku par izcilībām un lepnumu par piederību savai zemei?

Izstāde Liepājas muzejā, Kūrmājas prospektā 16/18, būs apskatāma līdz 27. decembrim.

Pieteikšanās nodarbībām, zvanot pa tālruni +371 29605223, +371 63422604 vai rakstot elektroniski: [email protected][email protected]

Šobrīd aktuāli

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz