Otrdiena, 21. maijs Ingmārs, Ernestīne, Akvelīna
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Ainars Virga: Rokenrols palīdzēja izdzīvot

Rīt 60. dzimšanas dienu ar koncertu “Liepājnieks” Liepājas Olimpiskajā centrā atzīmēs ģitārists un ilggadējais grupas “Līvi” līderis Ainars Virga. Jubilejas koncertā viņš muzicēs kopā ar draugiem, kuri spēlējuši svarīgu lomu viņa dzīvē, un uzskata, ka šodienas steigas diktētās paviršās cilvēku attiecības ir problēma.

Ainars Virga: Rokenrols palīdzēja izdzīvot
Foto: Publicitātes
Foto: Publicitātes
05.04.2024 00:15

liepajniekiem.lv

Sarunas laikā viņš daudz smaida, bet pēc tam, kad diktofons jau izslēgts, pajautā, vai tagad uzreiz jāskrien prom vai varam kādu brīdi vēl parunāties. Un mēs runājam vēl.

– Pēdējā laikā dzīve ir viena vienīga rakstīšana. Turklāt visu laiku jādomā, lai rakstītu tādiem teikumiem, lai tevi nepārprot.

Nevienam nav laika parunāties, tad nu man tas viss jāizklāsta rakstiskā veidā. Un rakstot nevar lietot tādus sarunvalodas vārdus, kādus mēs esam pieraduši lietot runājoties.

Ja raksta tā, kā runā, tad tas izskatās uzbrūkoši.

Vēl nupat rakstīju garu vēstuli Guntaram Račam, bet beigās tā arī nenosūtīju, jo likās, ka daži vārdi tur varētu būt pārprotami.

Iespējams, tas labi raksturo šodienu. Straujo dzīves tempu, kurā nevienam nav laika apsēsties un aprunāties.

– Bet tas ir tik stulbi! Tā dēļ tik daudz kas tiek izdarīts pa roku galam. Tad kāda jēga vispār darīt?

Ģitārists Roberts Dinters man pirms dažām dienām teica, ka, viņaprāt, mūzikas būšanā svarīgākais tomēr ir draudzība. Attiecības starp grupas biedriem. Un šodien tā pietrūkst.

– Tieši tā! Tur jau tas suns aprakts. Pietrūkst. Un visiem – gan ansamblī, gan pasākumu rīkotājiem. Ja savstarpējās attiecības ir virspusējas, tad arī rezultāts ir virspusējs un paviršs.

Foto: Publicitātes

Kā ieraksts nekad neaizstās koncertu, tā sarakste nekad neaizstās fizisku klātbūtni.

– Protams! Ar ierakstiem man vispār visu dzīvi ir bijušas tādas dīvainas attiecības. Visu laiku ir steiga – aiziet, rakstām iekšā, tūlīt, tepat! Bez jebkādas pamēģināšanas. Iespēlē – jā, labi, gatavs, viss ir super. Bet varēja pamēģināt citādi; ja tam veltītu laiku, rezultāts būtu labāks.

Vēl tikko dziedāju studijā vienu jaunu dziesmu un zinu, ka man tur tādi šaubīgi svilpjoši š burti. Producents saka – viss labi, ierakstīts, mēs to salabosim. Ko jūs salabosiet? Tos š burtus?

Beigās tie tā arī paliek tādi svilpjoši!

Račs pēc tam saka – bet tu jau pats tā iedziedāji! Bet, ja man producents saka, ka viss ir labi, kā es varu kaut ko iebilst?

Neprasme komunicēt un steiga.

– Jā, laika trūkuma dēļ lietas netiek izrunātas līdz galam, tā, lai visiem viss patiešām būtu skaidrs. Visi visu laiku kaut kur steidzas.

Mums bija mēģinājums ar “Liepājas brāļiem” Rīgā. Mēģinājums beidzas, visi uzreiz, kur kurais. Jāskrien uz nākamo vietu.

Viss ir tik saraustīts, nepabeigts. Kāds kaut ko nepasaka līdz galam, kāds kaut ko pārprot…

Un tās WhatsApp sarakstes – ja viens cilvēks neizlasa kādu svarīgu lietu, sākas pārpratumi. Un, ja pie ziņas, kas domāta kā joks, tu nepieliec smaidiņu, tad arī to kāds var pārprast un uztvert kā uzbraucienu.

Skatoties acīs cilvēkam un runājoties, tu vari savas emocijas nodot ar skatienu, sejas izteiksmi. Bet uzrakstīt sejas izteiksmi nevar.

Tev derētu patentēt kādu savu īpašo Virgas emocijikonu.

– Jā, jā. Es reizēm tiem ziņu tekstiem lieku klāt savas bildes, lai saprot, kā es tajā brīdī jūtos un kāda man ir sejas izteiksme.

Tev patīk svinēt dzimšanas dienas?

– Nē, nepatīk. Man tas tā… nē. Man arī bērnībā Ziemassvētki likās lielāki svētki nekā paša dzimšanas diena.

Mēs ar brāli Salavecītim nekādas neiespējamās dāvanas nelūdzām, un tās tad parasti arī tika uzdāvinātas. Un vēl kāds pārsteigums klāt.

Dzimšanas dienās cilvēki bieži mēdz uzdāvināt kaut ko tikai dāvināšanas pēc. Tad jau labāk, lai vienkārši atnāk ciemos un mēs varam parunāt par dzīvi. Cilvēki ir daudz svarīgāki par dāvanām.

Vai tu reizēm jūties vecs?

– To man visi jautā. Nē. Kādreiz man likās, ka 30 gadus vecs cilvēks jau ir vecs. Tagad man būs 60… Es nejūtos kā sešpadsmitgadnieks, es domāju citādi, ir dzīves pieredze. Bet es arī nejūtos kā 60 gadus vecs.

Foto: Publicitātes

Man te nesen jautāja – kā es jūtos kā leģenda? Nu ko es tur varu justies vai nejusties! Ja par mani klīst kaut kādas leģendas – lai nu tā būtu, bet ko man tur īpaši just?

Rokmūziķiem viens bīstamais vecums ir 27 gadi, tad nāk četrdesmitgadnieku krīze, bet tu tām visām krīzēm esi izkūlies cauri sveikā.

– Kad gatavojos 50 gadu jubilejai, ierakstīju jaunu dziesmu, un dēls pēc tam saka: ej tu nost, tu vēl šitā vari nospēlēt? Un kāpēc lai es nevarētu?

Vai tad piecdesmitgadīgam cilvēkam rokas un galva vairs neklausa?

Un tas bija pirms 10 gadiem. Ko tad viņš tagad teiks?

Jāņem vērā viens interesants fakts – tu esi starp pirmajiem novecojošajiem rokmūziķiem. Pirms tam mums vecu rokeru vienkārši nav bijis.

– Tā gan laikam ir. Bet vai kāds ir pievērsis īpašu uzmanību, kā, piemēram, noveco džezmeņi? No otras puses, tas lielais džeza popularitātes vilnis apsīka, kamēr popmūzika un roks turpina attīstīties.

Un daudzi rokeri to sirmo vecumu tomēr nesagaida.

– Jā, daudzi ir viņsaulē, un īpaši pēdējos gados daudzi ir aizgājuši. Alekss, Linga, Zariņš – tie ir pirmie, kas nāk prātā. Grupu līderi.

Foto: Publicitātes

Par veciem rokeriem brīnās tādēļ, ka nekas tāds nav redzēts – iepriekšējo paaudžu sešdesmitgadnieki ģitāru uz skatuves nespēlēja. Un arī tādēļ, ka popkultūrā dominē izteikts jaunības kults. Vai rokenrols nekļūst par vecu cilvēku mūziku?

– Daudziem no manas paaudzes jaunībā rokenrols nemaz nebija pieejams. Iekārta aizliedza, citiem varbūt vecāki. Tagad tie cilvēki ir pieauguši, paši var izlemt, ko darīt. Un atnākt uz koncertu ar pavisam citu attieksmi nekā jaunībā.

Vai roku ir jāuztver kā nopietnu mūziku?

– Rokam vienmēr ir bijusi liela sociālā nozīme. Un šodien, kad tevi Facebook var izslēgt tikai par to, ka tu kaut ko ne tā pasaki, vajadzībai pēc brīvas izpausmes vajadzētu būt tādai pašai kā sešdesmitajos vai septiņdesmitajos gados.

Tagad tas sāk piemirsties, bet padomju laikos tā bija riktīga cīņa.

Neiedziļinoties var šķist – nu kas tad tur no tā roka ir? Viens un tas pats ritms. Bet izcili roka bundzinieki ir pierādījuši, ka arī it kā vienkāršajos ritmos var atrast tādas nianses, kas viņu spēli padara unikālu. 

Viens no “The Rolling Stones” dalībniekiem reiz intervijā bija teicis: “Es slikti atceros septiņdesmitos.” Vai tev ir kāds laika posms dzīvē, kuru tu ne īpaši labi atceries? Vai varbūt nemaz negribi atcerēties?

– Man līdzīgs periods varētu būt šī gadsimta sākums, pirmā desmitgade. Bet man nav nekā tāda, ko es negribētu atcerēties.

No visa var mācīties, un no katras savas nepareizi izdarītās lietas es esmu mācījies, lai to neatkārtotu. Viss ir vērtīgs.

Tam, ko tu pats saproti, ir pavisam cita vērtība nekā tam, ko kāds tev pasaka priekšā.

Tā ir ar visu. Mēs mācāmies no kļūdām.

Tas jau ir evolūcijas pamatā.

– Bet daudzas lietas ir tādas pašas kā pirms 40 vai 50 gadiem. Vienīgais, kas ir mainījies, ir šis (rāda uz savu mobilo telefonu). Un šajā mazajā ierīcē ir pilnīgi viss. Tas ir vienīgais, kas ir acīmredzami attīstījies.

Vajadzības gadījumā telefonu var pat izmantot kā ierakstu studiju. Bet bērnu ratiņi vai ragaviņas ir tādi paši kā manā bērnībā. Nu, labi, drusku uzlaboti, bet to nevar salīdzināt ar to lēcienu, kāds ir tehnoloģijās.

Bet ģitāras un klavieres ir tās pašas, kas agrāk. Un, ja tu nevari to noti nospēlēt, tad nekas neskanēs, lai kādi sintezatori tev būtu.

Var sazīmēt notis un likt datoram spēlēt, bet dzīvā cilvēka klātbūtni nekas nevar aizstāt.

Arī mūziķu savstarpējās attiecībās, par ko mēs jau runājām sākumā. Toreiz pieredzes, viedokļu un enerģijas apmaiņa bija daudz vairāk jūtama.

Tad, kad divi džeki paņem ģitāras, apsēžas un sāk spēlēt, kaut kas var rasties. Bet šodien pietrūkst tādas īstas enerģiju apmaiņas. Tā nav iespējama ziņu sarakstēs.

Tad, kad tu sagaidi atbildi, tu jau vairs nejūties tāpat, kā tajā brīdī, kad rakstīji.

Tad jau dzimšanas dienas svinēšana koncertā tev ir pats labākais variants.

– Labākais iespējamais. Un koncertā vienmēr ir pārsteigumi. Neplānoti pārsteigumi, ko klausītāji varbūt tā nemaz neuztvers, bet mūziķi jutīs.

Kādēļ tev joprojām ir svarīgi spēlēt?

– Tas mani padara dzīvu, bagātina, dod enerģiju, sniedz pieredzi. Tas ir solis attīstībā. Tas sniedz piepildījumu.

Foto: Publicitātes

Noslēgumā nevaru nepajautāt – vai velosezona tev jau sākusies?

– Tā nemaz nav beigusies. Ziemā braukāju, tagad pavasarī daudz līst un pat mazāk sanāk pabraukt. Es jau nevaru sūdzēties – man ritenim ir īpaši platas riepas.

Bet es nesaprotu, kā pa Liepāju pārvietojas elektroskūteru braucēji vai tie ar šaurajām riteņu riepām, vai māmiņas ar ratiņiem.

Un, lai būtu tāds īsts noslēgums, – es gribu pateikt, ka

rokenrols ir tas, kādēļ es esmu izdzīvojis un varu sēdēt un runāties ar tevi.

Kāds varbūt teiks, ka tieši rokenrola dēļ tu gandrīz neizdzīvoji.

– Bet gandrīz neskaitās! Vai kā teica – gandrīz avīzēs neraksta. Gandrīz fakts nav fakts.

Vizītkarte

Ainars Virga

 • Dzimis 1964. gada 6. aprīlī Liepājā.
 • Absolvējis Liepājas 1. vidusskolu un Emiļa Melngaiļa Liepājas Mūzikas skolas Kordiriģentu nodaļu, Bērnu mūzikas skolā apguvis vijoļspēli.
 • Muzikālo darbību sācis 1980. gadā, grupā “Līvi” darbojas kopš 1985. gada.
 • Spēlējis muzikālās apvienībās “Corpus”, “Neptūns”, “Liepājas kvartets”, “Līvi”, “Riga”, “Liepājas brāļi”, “Virga Hard Orchestra”.
 • Rīkojis mūzikas festivālus, izdevis soloalbumu, filmējies video projektos.

Mediju atbalsta fonda ieguldījums no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par sagatavoto saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI. PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku.
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par cenu – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par cenu – EUR 8.95 (astoņi euro un 95 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz