Pirmdiena, 27. janvāris Ildze, Ilze, Izolde

Astoto reizi skan “Vēju ritmi”

Astoto reizi skan “Vēju ritmi”
Foto: Egons Zīverts
02.05.2018 07:02

"Kurzemes Vārds"

Aizvadīts 8. starptautiskais pūšaminstrumentu un sitaminstrumentu ansambļu un orķestru ritmiskās mūzikas festivāls konkurss “Vēju ritmi”. No pašmāju konkursantiem tajā vislabāk veicās Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) junioru bendam, kurš savā grupā līdzās Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas jaunāko klašu pūtēju orķestrim ieguva 1. vietu.

Konkurss norisinājās sešās dažādās grupās, un tajā piedalījās 49 dalībnieki – trio, kvarteti, ansambļi un cita sastāva gan pūšaminstrumentu, gan sitaminstrumentu, gan jauktie dažādu vecumgrupu kolektīvi. Konkursā uzstājās talantīgi mūsu valsts jaunieši no Liepājas, Nīcas, Rīgas, Ventspils, Talsiem, Siguldas, Dobeles, Engures un Ozolniekiem. Savukārt Lietuvu pārstāvēja kolektīvi no Viļņas, Šauļiem, Panevēžas, Klaipēdas, Kretingas, Pluņģes un Vilkavišķiem.

Kā mazos, tā lielos dalībniekus vērtēja žūrija trīs cilvēku sastāvā – eifonists, orķestra “Rīga” eifoniju grupas koncertmeistars, Jāzepa Mediņa Rīgas 1. mūzikas skolas pasniedzējs Jānis Pusplatais, Latvijas Radio bigbenda un orķestra “Rīga” džeza saksofonists Dāvis Jurka un sitaminstrumentālists, Intara Busuļa “Abonementa orķestra” bundzinieks Kaspars Grigalis.

Konkursā labi startēja dalībnieki no Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas un Nīcas Mūzikas skolas. Jaunākajā jeb A grupā Nīcas flautu trio, ko vada pedagoģe Sigita Briljonoka un koncertmeistare Selvija Rabuško, ieguva trešo vietu, bet Artura Kupjanska vadītais Liepājas mūzikas skolas jauktais ansamblis – atzinību. B grupā Nīcas Mūzikas skolas flautu trio (skolotāja Sigita Briljonoka, koncertmeistare Krista Otaņķe) ieguva trešo vietu, bet Mārča Auziņa vadītajam metāla pūšaminstrumentu kvartetam no Liepājas mūzikas skolas tika izteikta atzinība. C grupā LMMDV klarnešu kvartetam, ko vada Uldis Locenieks, trešā vieta. D grupā ar trešo vietu novērtēts Andra Ločmeļa vadītais Liepājas mūzikas skolas saksofonu kvartets. E grupā labi panākumi četriem Liepājas kolektīviem – otro vietu saņēma Jāņa Ivuškāna vadītais brasa ansamblis un Toma Jansona vadītais sitaminstrumentu ansamblis, bet trešo J. Ivuškāna junioru kombo un Kristīnes Varažinskas flautu un sitaminstrumentu ansamblis. Bet vislabāk konkursā nostartēja pedagoga J. Ivuškāna vadītais LMMDV junioru bends, kas F grupā ieguva vienu no divām pirmajām vietām.

Festivāls konkurss norisinājās 26. aprīlī, un to rīkoja Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskola.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)