Ceturtdiena, 2. aprīlis Imgarde, Irmgarde

Pēc mūzikas skolas pamešanas Jānis Ivuškāns dibina jaunu sastāvu

Pēc mūzikas skolas pamešanas Jānis Ivuškāns dibina jaunu sastāvu
Foto: Egons Zīverts
11.03.2020 10:31

"Kurzemes Vārds"

Trompetists, pedagogs un aranžētājs Jānis Ivuškāns nodibinājis jaunu muzikālo sastāvu – ”Liepaja Music Orchestra” jeb LMO, kurš darbosies organizācijas ”Liepaja Music” paspārnē. Tas ir likumsakarīgs pēctecis ”Melngaiļskolas Bigbendam”, kurš tika izveidots 2013. gada septembrī un līdz 2019. gada beigām to vadīja J. Ivuškāns. ”LMO nav pamatsastāva, uz katru projektu tas mainās,” viņš pastāsta portālam.

Jaunajā sastāvā iesaistīti profesionāli mūziķi. ””Melngaiļskolas bigbends” vairs nepastāv, Liepājas Mūzikas, mākslas un dizaina vidusskolas (LMMDV) to izvēlējās pārsaukt par ”Liepājas bigbendu’”,” saka J. Ivuškāns. ”Liepājas bigbendu” vada saksofonists, flautists, komponists, producents un mūsdienu improvizācijas un džeza mūzikas skolotājs Deniss Paškevičs.

J.Ivuškāns reizē ar kolēģi Iritu Kalēju 2019. gada decembrī uzrakstīja atlūgumu un atstāja darbu LMMDV, pamatojot to ar netaisnīgu algu sadali starp profesionālo un vispārējo priekšmetu pedagogiem un nesaskaņām ar skolas vadību. ”Turpināšu vadīt dažādus skolas studentu sastāvus ārpus mācību procesa un, ja nepieciešams, talantīgākos iesaistīšu LMO projektos,” norāda J. Ivuškāns.

Savā pastāvēšanas laikā ”Melngaiļskolas bigbends” izcīnījis godalgotas vietas starptautiskos konkursos Vācijā, Šveicē, Beļģijā, Lietuvā, Polijā, Latvijā un spēja sevi pierādīt kā konkurētspējīgu un vērā ņemamu jauno mūziķu sastāvu profesionālās mūzikas vidē. Sešu gadu laikā klausītāju vērtējumam nodotas daudzas koncertu programmas, tostarp kopā ar Raimondu Paulu, Emīlu Balceri, Jāni Stībeli, Ralfu Eilandu, Andri Ērgli un citiem Latvijas māksliniekiem, kā arī pasaules džeza mūzikas vidē atzītiem mūziķiem – trompetistiem Adamu Rapu, Konstantīnu Jemeljānovu, basģitāristu Bilu Bodini, dziedātāju Betu Andersenu, saksofonistu Džonatanu Lindhorstu, ģitāristu Eranu Har Evenu u.c.

Melngaiļskolas bigbenda izveides vēsturiskajam autoram Jānim Ivuškānam, aizvien dzīvojot vīzijā par profesionālu mūziķu sastāva vienību, tā vadību un regulāru dalību dažādu muzikālo žanru un projektu ietvaros, tiek pieteikts ”Liepaja Music Orchestra”. Jaunais orķestris gan idejiskā, gan saturiski nolasāmajā Liepaja Music – Liepaja Music Orchestra kopsakarībā arī turpmāk dosies līdzšinēji iesāktajā virzienā, klausītājiem piedāvājot vērienīgus populārās mūzikas, džeza un sadarbības projektu koncertus ar Latvijas vidē un ārzemēs dzīvojošiem māksliniekiem.

Jānis Ivuškāns ir ne tikai muzikālais dzīvsudrabs un harizmātisks mūziķis uz skatuves, bet arī Liepājas Simfoniskā orķestra trompešu grupas koncertmeistara vietnieks, Liepājā norisošo Jam Session idejas iniciators un dalībnieks, un viens no galvenajiem dzinējspēkiem ikvienā no  ”Liepaja Music” producētajām norisēm.

J.Ivuškāns šobrīd mācās Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas maģistrantūrā. Savā profesionālajā izaugsmē papildinājis zināšanas meistarklasēs Dānijā pie Dānijas Karaliskās Operas koncertmeistara Ketil Christensen un Reijer Dorejstein, kā arī Nīderlandē, Enshēdes Mūzikas akadēmijā pie skolotājiem Reijer Dorejsteinun Tony Kievic. Mūziķis aktīvi nodarbojas ar vērienīgu koncertprogrammu muzikālā materiāla aranžēšanu un ir pasākumu radošo komandu un māksliniecisko ideju līdzautors, tostarp, realizējis tādus vērienīgus projektus kā: programmas aranžēšana un mākslinieciskā vadīšana grupas MESA koncertam kopā ar Liepājas Simfonisko orķestri Arēnā Rīga, aranžējis un iestudējis Latvijas simtgades pasākuma muzikālā satura programmu Liepājā, 18. novembra pasākumā, veidojis nupat aizvadītā Liepājas Simfoniskā orķestra 2019. gada Vecgada koncertprogrammas aranžijas vienlaikus stājoties pie diriģenta pults, ir unikālās vasaras programmas Liepājas ezerā ”Liepaja Lake Music” idejas līdzautors un mākslinieciskais vadītājs, kā arī neskaitāmu citu muzikālu projektu dalībnieks.

Tuvākie pasākumi, kuros klausītājiem klātienē būs iespēja iepazīties ar jauno ”Liepaja Music Orchestra” sastāvu, gaidāms 25. aprīlī, Tukuma pilsētas kultūras namā, apmeklējot koncertu ”Piedzīvo brīnumu multfilmās”, kurā piedalīsies Ralfs Elands, Katrīna Kabiņecka un ”Liepaja Music Orchestra” jeb LMO mūziķi.

Koncerts plānots, kā multfilmu mūzikas programma, kas sajūsminās gan bērnus, gan viņu vecākus, izskanot dziesmām no visu laiku populārākajām animācijas filmām – Karalis Lauva, Ledus sirds, Mazā nāriņa, Šreks, Tarzāns, Troļļi, Sniegbaltīte, Mošķīši un daudzām citām. Koncertā ikvienam apmeklētājam būs iespēja baudīt ne tikai lielisku mūziku, bet arī vērot animācijas filmu fragmentus.

Savukārt, akcijas ”Muzeju nakts” laikā, 2020. gada 16. maijā, iespēja jauniepazīt ”Liepaja Music Orchestra” sastāvu būs apmeklējot vakara koncertprogrammu kultūras namā ”Wiktorija”, Liepājā , Graudu ielā 34. Šajā koncertā skanēs gan Ritvara Garozas, gan Jāņa Ivuškāna oriģinālkompozīcijas.

Plašāk par ”Liepāja Music Orchestra” (LMO) aktivitātēm un koncertiem turpmāk būs iespēja uzzināt sekojot līdzi jaunumiem mājaslapā: www.liepajamusic.lv, sociālā tīkla Facebook kontā: https://www.facebook.com/LiepajaMusicOrchestra/, kā arī Instagram kontā: https://www.instagram.com/liepaja.music/

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli