Sestdiena, 25. janvāris Sigurds, Zigurds, Sigvards

Liepājā izskan japāņu superzvaigznes Hiromi koncerts

Liepājā izskan japāņu superzvaigznes Hiromi koncerts
Foto: Valters Pelns
07.10.2019 12:08

liepajniekiem.lv

Svētdien, 6.oktobrī, Liepājas koncertzālē ”Lielais dzintars” bija sapulcējušies teju 1000 klausītāji, lai baudītu Japānas superzvaigznes, džeza pianistes Hiromi koncertu.

Grammy balvas ieguvējas virtuozā klavierspēle, aizrautīgā un ekspresīvā spēles maniere aizrāva arī klausītājus – pēc katra skaņdarba atskanēja vētraini aplausi, bet koncerta noslēgumā Hiromi, ovācijām skanot, vairākkārt piecēla publiku kājās,” stāsta koncertzāles mārketinga un sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Santa Margeviča.

Liepājā Hiromi uzstājās ar savu jauno mūzikas albumu Spectrum. Šis bija vienīgais ekstravagantās pianistes un komponistes koncerts Ziemeļeiropā un notika Liepājas koncertzāles sērijas ”Pasaule Lielajā dzintarā” ietvaros.

Jaunā albuma pasaules koncerttūrē Hiromi jau viesojās Polijā un Krievijā, bet tūri turpinās – Šveicē, ASV, Ungārijā, Austrijā, Lielbritānijā, Čehijā, Itālijā, Nīderlandē, Vācijā un Francijā, nepilnu divu mēnešu laikā sniedzot 25 koncertus.

”Mūzikas enciklopēdija” All Music Guide Hiromi dēvē par vienu no izcilākajām mūsdienu pianistēm. Izpelnoties Japānas brīnumbērna slavu, jau pusaudzes gados Hiromi klavierspēli attīstīja pie viena no mūsdienu vadošajiem džeza pianistiem Čika Korea (Chick Corea) un uzstājās kopā ar Eiropas vadošajiem orķestriem.

Vēlāk viņas skolotāju un skatuves partneru vidū bija arī leģendārais džeza pianists Oskars Petersons (Oscar Peterson) un Ahmads Džamals (Ahmad Jamal).

Vēl būdama Bostonas Bērklijas mūzikas koledžas studente, pianiste ASV laida klajā savu debijas albumu. Šodien, apvienojot klasiskās mūzikas repertuāru ar dziļu džeza tradīcijas izpratni un roka elementiem, Hiromi izdevusi duci mūzikas albumu.

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)