Piektdiena, 24. janvāris Krišs, Eglons, Ksenija, Egle

Liepājā izskanēs neatkarības koncerts “Par mūsu un jūsu brīvību”

Liepājā izskanēs neatkarības koncerts “Par mūsu un jūsu brīvību”
Foto: Egons Zīverts
18.09.2019 13:14

liepajniekiem.lv

23.septembrī pulksten 19 Liepājas Olimpiskajā centrā izskanēs bezmaksas koncerts “Par mūsu un jūsu brīvību”, informē Poļu biedrības “Vanda” vadītāja Rita Rozentāle.

Ārpus Polijas robežām dzīvojošajiem poļiem veltītais neatkarības koncerts ir pagājušā gada starptautiskās koncerttūres “Polija–Lietuva–Latvija–Austrālija” turpinājums.

Desmit gadu laikā, strādājot pie koncerta, tā veidotāji radījuši savu mūzikas stilu – hibrīdmūziku. Tā apvieno seno himnu un dziesmu oriģinālās skaņas ar moderniem aranžējumiem un instrumentālām kompozīcijām, izmantojot klasiskās, etniskās un elektroniskās mūzikas, džeza, roka, regeja, blūza, tehnomūzikas un dziedātās dzejas elementus. Kompozīcijās tiek izmantoti arī arhīvu ieraksti un dabas skaņas.

Neatkarības koncerta muzikālā direktore un vokāliste ir poļu-kanādiešu dziedātāja Ola Turkeviča (vokāls).

Uz skatuves kopā ar viņu muzicēs mākslinieki no Varšavas – Tomašs Bacajevskis (vokāls), Marcins Rīge (klavieres), Kšištofs Kovalevskis (ģitāras), Pavels Jabloņskis (akordeons), Marcins Riters (bass, kontrabass), Pjotrs Kšemiņskis (trompete), Karols Domaņskis (bungas), Sergejs Vovkotrubs (I vijole) kopā ar stīgu sekcju: Mikolajs Kostka (II vijole), Malvina Kensicka (alts) un Kinga Hudikowska (čells).

Šogad koncerts notiek gadā, kurā tiek atzīmēta Kurzemes sacelšanās 225.gadadiena.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēlu failus un novieto tos šeit. (Foto jābūt JPG formātā, max 5MB)