Trešdiena, 10. augusts Inuta, Brencis, Audris
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

“Katrs skaņdarbs skan kā poēma”. Saruna ar komponistu Zigmaru Liepiņu un dziedātāju Mirdzu Zīveri

Grobiņas svētki šogad aizritēja komponista Zigmara Liepiņa 70 gadu jubilejas zīmē. Komponists ar dzīvesbiedri, dziedātāju Mirdzu Zīveri baudīja skolēnu koru koncertu un priecājās par savām dziesmām bērnu balsīs. Interviju humorpilnais komponists sākumā piedāvā kādā no kapsētām, jo tās viņiem mūspusē trīs apmeklējamas. Tomēr sarunājamies viesnīcā, un visburvīgākie ir mirkļi, kad sarunu risina viņi paši.

“Katrs skaņdarbs skan kā poēma”. Saruna ar komponistu Zigmaru Liepiņu un dziedātāju Mirdzu Zīveri
Foto: Kristers Reinis
Foto: Kristers Reinis
20.06.2022 00:00

liepajniekiem.lv

Cik bieži mēdzat atbraukt uz Liepāju, jaunības pilsētu, tad, kad nav jubileja jāsvin?

Zigmars: – Kapu tūrē (smejas). Protams, man arī šeit mazdēls dzīvo, pirmās laulības meita un znots. Sanāk vairākas reizes gadā. Paskatās, kas jauns uzbūvēts. Izstaigājām pludmali, aiz “Pūtvējiņiem” viss smuki uztaisīts.

Vakarā, kad Liepājā atklāj atjaunotos Pūtiņus, jūs esat Grobiņā.

Zigmars: – Negribēju es iet uz “Pūtvējiņu” atklāšanu. No šiem abiem pasākumiem mēs izvēlējāmies būt Grobiņā. Aivara Priedola personiskam aicinājumam nevarēju neatsaukties.

Grobiņa ir ļoti svarīga vieta, man tur vecātēva mājas ir, īsi pirms Bārtas ceļa nogrieziena labajā pusē. Tur ir arī lauki, saimnieko mans znots, kuram tur ir autotirdzniecības vieta. Mēs tur neaudzējam ne kartupeļus, ne gurķus.

Bet varbūt vajadzētu?

Zigmars: – Noteikti nevajadzētu.

Mirdza: – Nē, nē, nē! Es esmu pilsētas meitene. Varu kaut ko pagatavot, uzmeistarot, bet pa zemi ne. Ļoti nedaudz.

Zigmars: – Kā tad ne? Tev puķes aug.

Mirdza: – Jā, bet nav jau tur nekāds puķu dārzs.

Kā jums patika atjaunotā koncertestrāde?

Zigmars: – No ārpuses izskatījās forši. Protams, jaušams, ka teritorija stipri samazināta. Tālāk jau tie, kas rīkos koncertus, varēs teikt savu viedokli. Negribētu ne kritizēt, ne arī teikt, kas tas ir ģeniāli.

Vai gar Pūtiņiem ejot, arī jaunības romantika sirdī iekustas?

Zigmars: – Bez šaubām, jo dzīve man ir bijusi saistīta ar to stūri ļoti nopietni. Arī manam tēvam, kurš bija gan vijoles skolotājs Liepājas mūzikas skolā, gan arī spēlēja dažādos krogos, tai skaitā arī “Bangā”.

Skatos, ka “Banga” varētu būt tuvu tam, kā vecos laikos, kā tas paviljons ir būvēts.

Atceros, kā tēvs tur spēlēja, mēs ar mammu gājām riņķī paskatīties, kā tur ir. Priekšā bija bufete, tur varēja limonādi nopirkt. Tādu tagad vairs nevar dabūt, tā bija bērnības garšas limonāde no Liepājas rūpnīcas.

Lai gan lielākoties uz jūrmalu mēs gājām pa Pērkones ielu, gar trako namu. Tā vieta bija mazāk publiska, te bija tomēr cita auditorija, sevišķi padomju laikos – armijas ģimeņu saieti. Mēs no tā mēģinājām izvairīties.

Mirdza: – Bet tu taču spēlēji “Pūtvējiņos”.

Zigmars: – Tas jau pats par sevi, spēlēts vairākkārtīgi. Gāju turp arī uz simfoniskās mūzikas koncertiem, tur spēlēja Liepājas mūzikas skolas orķestris – priekštecis šībrīža Liepājas simfoniskajam. Bija “Liepājas vasaras” koncerti.

Mirdza: – Es arī tur diezgan daudz esmu bijusi. Filharmonijas laikos nebiju, tad uzstājāmies Liepājas teātrī.

Zigmars: – Jā, vēlākos laikos ne, nespēlējām “Pūtvējiņos” ar “Modo”. Bija tādi gadījumi, kad uz nedēļu paņēma Liepājas teātri un mēs spēlējām koncertus no pirmdienas līdz svētdienai. Piektdienās un sestdienās pa divi, bet svētdienās izmanījāmies pat trīs koncertus nospēlēt. Taču tās bija dažādas programmas.

Mirdza: – “Pūtvējiņos” tā aura bija, es atceros. Noskaņa bija mākslinieciska. Neraugoties uz to, ka bija traģiskas tualetes…

Zigmars: – Traģiskas? Tas ir maigākais vārds, kā varēja apzīmēt “Pūtvējiņu” tualetes. Tāpēc paziņām, producentiem, kas brauca uz šejieni, man bija tikai viens jautājums – kas ir ar mazmājiņām?

Ko jums atbildēja?

Zigmars: – Teica, ka būšot par īsu, pārāk maz.

Mirdza: – Tagad netaisa tik garus koncertus, tik ilgi var iztikt. Kad vakar staigāju, biju pārsteigta, cik daudz tualešu jūras malā ierīkotas! Tas gan vareni.

Tā tas ir, ka Liepājā daudz ko jaunu būvē. Vai savā mūzikas skolā esat iegājis? Tur zāle atjaunota.

Zigmars: – Teica, ka esot ļoti smuki, bet es neesmu iegājis. Ceru, ka uz skolas 100 gadiem atbraukšu, nevar nebraukt. Problēma tāda, ka tai brīdī neesmu Latvijā. Jāatgriežas pēdējā brīdī un no lidmašīnas jāpaspēj. Taču pasākums jau būs “Pūtvējiņos”, nezinu, vai skolu pagūšu apskatīt.

Mirdza: – Nākamajā dienā.

Zigmars: – Ja tur kāds būs tik vesels un varēs aizvest.

Mirdza: – Atkarīgs, kā svinēs. Tas ir bīstami.

Tā jau savulaik gājis pēc koncertiem. Tagad jau tādi prātīgāki visi kļuvuši?

Mirdza: – Jā, jā. Tagad muzikanti īpaši nelieto alkoholu, ja nākamajā dienā muzicēšana.

Zigmars: – Kā – nelieto? Tikai ne vairs tādos apmēros kā senos laikos. Dabīgi, ka visam jābūt sajēgas robežās. Nevar jau teikt, ka visu laiku mākslas darbi rodas mokās. Paģiru mokās, teiksim. Tas tomēr ir darbs, kas jāstrādā ar zināmu regularitāti. Tomēr muzikantiem satikšanās prieku jau taisa nosacīti bohēmisks noskaņojums.

Grupas “Opus” koncertā 1986. gadā Mežaparka Zaļajā teātrī. Foto: no Z. Liepiņa oficiālās vietnes

Kā jūs vērtējat mūzikas dzīvi Latvijā? Tauta ik gadus tā pārdzīvo, ka netiekam Eirovīzijas finālā, tai pašā laikā nopietnās mūzikas pārstāvji ir ārkārtīgi slavenas zvaigznes.

Mirdza: – “Citiem zēniem” visu cieņu, viņi ir profiņi. Pat sabēdājāmies, ka viņi netika finālā.

Zigmars: – Tauta ar Eirovīziju aizraujas kā ar pašapliecināšanās sindromu. Tā jau notiek ne tikai Latvijā, visur zaudētāji ir nikni, dīvāna eksperti visu zina, kā vajag. Pasaulē ir daudzas citas lietas, kas šobrīd ir svarīgākas par Eirovīziju.

Mirdza: – Tomēr auditorijas apjoms tai ir milzīgs, kuru var trīs minūtēs uzrunāt. Nezinu citu mūzikas žanru.

Zigmars: – Jāņem vērā, ka tas ir ļoti specifisks un īsti nepārstāv mākslu, vairāk saistīts ar šā brīža popkultūras virsotni, kur nāk blakus efekti – politiskais balsojums, kaimiņu balsojums. Tās ir dīvainās sporta spēles.

Mani Eirovīzijā interesē, kā tur uzbūvēta skatuve, jo vienmēr ir kādi tehnoloģiski brīnumi. Šoreiz nekas īpašs nebija. Un tad es labprāt skatos, kā viņi balso, tā ir interesantākā daļa. Mūzika lielākoties uz mākslu nepretendē. Visi meklē formulu, bet tādas formulas īstenībā nav. Uz vienu nedēļu aizņem smadzenes, bet pēc tam aizmirstas.

Mirdza: – Akadēmiskajā mūzikā mēs tiešām esam tālu aizgājuši.

Zigmars: – Vēl joprojām velkas līdzi labas izglītības iesākta lieta – lai cik neriebtos to teikt, bet padomju laika skolu sistēma, piramīdas formula mūzikas izglītībā, kas no daudziem ļāva atlasīt pašus labākos. Mēs jau zinām, kāpēc.

Tolaik bija svarīgi parādīt pārākumu pār citām valstīm, un sports un kultūra bija propagandas līdzekļi. Taču cilvēki ieguva kvalitatīvu izglītību, bija skolotāji, kuri varēja to nodot tālāk. Gājām gar jaunuzbūvēto mākslas skolu Liepājā, tātad šī lieta strādā un dod augļus.

Kā jūs esat pārcietuši divus kovida atsvešinātības gadus?

Mirdza: – Mēs bijām atgājuši prom no kopējās sabiedrības, pārvācāmies dzīvot uz laukiem, kur miers.

Zigmars: – Tie nav lauki, jūras mala Ģipkā. Lauki ir tad, kad brauc un rapši apkārt. Mēs ar Mirdzu neizslimojām, izlocījāmies cauri.

Bijām potēti, arī dzīvesveids bija tāds, ka pārāk daudz nekomunicējām ar cilvēkiem. Visi kopīgi sagaidījām mazmeitu. Mums ir divi mazbērni, bet man – trīs, un kopā tie nav pieci.

Es uzrakstīju divus lielus skaņdarbus. Balstoties uz mūziku filmai “Sarkanais mežs”, uzrakstīju simfonisku svītu, kuru nospēlēja janvārī latviešu simfoniskās mūzikas koncertā. Tad uzrakstīju garīgās mūzikas darbu – mesu ar klasiskajām piecām daļām, tikai ar to starpību, ka izmantoju latviešu dziesmu grāmatā rakstīto tekstu. Nezinu, vai kāds ir pirms manis to darījis. Pirmatskaņojums varētu būt 17. oktobrī. Audzēju savus tomātus un kartupeļus no gara laika. Uzrakstīju grāmatu par savu dzīvi, iznāks septembrī.

Man ir diezgan daudz ko pastāstīt par muzikantu dzīvi. Gan par Liepājas sākotnējo periodu, gan konservatoriju, gan radio “SWH”, “Zvaigznīti”, par epopeju ar “Lāčplēsi”, par operu, dzīvē daudz kas noticis.

Izmantoju tehnoloģiju, ko sauc par kvadrātkodiem, lai grāmatu atslogotu no dokumentiem. Videoierakstus tur nevar ielikt, mūziku nevar, arī fotogrāfijas, kurām nav tik laba kvalitāte drukai, ne, bet gribas – tāpēc teksta slejai blakus būs QR kodi.

Tā taču būs pirmā interaktīvā grāmata Latvijas grāmatniecībā!

Zigmars: – Varbūt kāds jau kaut ko tādu ir darījis. Man gribas ielikt, un varbūt kādam būs interesanti. Īpaši dokumenti. Piemēram, Kultūras ministrijas pavēle par manu “iznīcināšanu” tādā un tādā gadā. Trīs lappuses krievu valodā. Ja neinteresē, var izlasīt, ka ir tāda lieta, un iet tālāk, teksts netiek sašmucēts ar dokumentiem. Kopā ir kādi 120 kodi.

Kā ir komponistam sākt rakstīt grāmatu? Negribas vispirms savilkt piecas līnijas uz papīra?

Zigmars: – Tā saka, ka katrs cilvēks var vienu grāmatu uzrakstīt – tā ir viņa paša dzīve. Esmu uzrakstījis to, ko esmu piedzīvojis, no sava skatpunkta. Ļoti iespējams, ka cits ir redzējis no cita skatpunkta un teiks, ka es esmu ķēms, ka tā esmu uzrakstījis.

Grāmatā ir daudz sarkasma, joku, absolūti vājprātīgu notikumu, bet viss ir patiesība. Skatoties uz savu dzīvi, daudzkārt jāsmejas.

Mirdza: – Grāmata ir ironiska.

Zigmars: – Vienu brīdi domāju, ka varētu saukties “Šveika alias Liepiņa piedzīvojumi mūzikas karalaukā”.

Kāds ir nosaukums?

Zigmars: – Grāmata sauksies “Mūzaīka”. No vārdiem mūzika un mozaīka kopā. Neesmu romānists, tāpēc man nebūs tēlu savienojumu un attīstības laikā un telpā. Tā sastāv no stikliņiem, kas savijas, kopsaucējs ir mūzika.

Mirdza, jūs arī esat aprakstīta?

Mirdza: – Laikam.

Zigmars: – Diezgan vāji, mana privātā dzīve nav aprakstīta vispār. Jau ievadā uzrakstu, ar ko esmu bijis precējies, cik man ir bērnu un mazbērnu. Par mūsu privātām lietām grāmatā nav ne vārda. Bet rezonanse gan jau būs.

Mirdza: – Bija priekšlasījums Rakstniecības un mūzikas muzejā. Cilvēki gan asarojās, gan smējās. Tu jau redzēji auditorijas reakciju.

Zigmars: – Grāmata vairāk domāta laikabiedriem. Stipri šaubos, ka kādam, kuram ir 25 gadi, tas interesē, būsim reālisti.

Pieminējāt rokoperu “Lāčplēsis”. Kopš Ukrainā ir karš, mums reizēm patīk sevi lutināt ar domu, ka atkal esam tikpat vienoti kā Atmodas laikā.

Zigmars: – Nav, nav. Vissliktākais ir tas, ka Rietumeiropas pārēdušamies mietpilsoņi, dzīvodami uz krievu izejvielu rēķina pa lēto, ir nonākuši gan fiziskā, gan psiholoģiskā atkarībā no Krievijas. Skaidrs, ka Ukraina pa šo laiku, kopš krievi bija izgājuši ārā, nevar tādā līmenī būt. Tad ir jautājums – vai Ukrainu uzskata par Eiropu vai atdod saplosīšanai? Pašlaik izskatās, ka viņus tur plosa kopā. Piedevām pie mums ir piektā kolonna, nav patīkami.

Vislielākā kļūda ir pieļauta pirms daudziem gadiem, kad skolās ieviesa divvalodu izglītības sistēmu. Problēma ir tikai tur. Brīnos par visiem tiem pie mums, kas pieļauj domu par trešo ceļu. Vai nu tu esi vienā pusē vai otrā.

Vai sekojat līdzi, kā klājas Nacionālajai operai un baletam?

Zigmars: – Man īsti nav komentāra, jo nav nekā muļķīgāka, kā pašam tur nebūt un teikt, ka kādam kaut kas nesanāk. Opera vienmēr būs Latvijas galvenā kultūras iestāde, lai kā citi par to mestu zibeņus.

Septembrī jums abiem būs kopīgs koncerts, un Mirdza būs uz skatuves. Cik gadus neesat dziedājusi koncertos?

Mirdza: – Laikam desmit, jo uz Zigmara 60 gadiem ar dažām dziesmām biju. Tagad tas arī nav mans koncerts, bet tavs.

Zigmars: – Tev 20. septembrī ir dzimšanas diena, tas ir tavs koncerts.

Mirdza: – Man, sevišķi tagadējos gados, ir ļoti svarīgi, ko es paužu. Tāpēc nosaukums koncertam ir “Par svarīgo”. Ja reiz vispār kaut ko daru uz skatuves, tad man tam vajag jēgu.

Kas ir tas svarīgais?

Mirdza: – Ikdienišķas lietas.

Zigmars: – Būsim jau precīzāki. Svarīgās lietas ir ģimene, tavs bērns, vecāks, suns, kaķis, dzimtene, tava apkārtne, personiskās attiecības ar kādu citu cilvēku. Tās ir personiskas dziesmas, kuras nav pārāk pazīstamas.

Šajos gados dziedāt “Kas dārzā” vai “Puķu nakts” būtu pastulbi. Nebūs. Tagad visi rīko lielkoncertus, bet šis būs mazkoncerts. Tikai Mirdza, es un četri mūziķi. Spēlēsim mūzikas namā “Daile”, intīmākā gaisotnē.

Mirdza: – Zigmara mūzika ir melodiska, dziļa un bagāta. Katrs skaņdarbs skan kā poēma.

Vai jums abiem patīk svinēt jubilejas?

Mirdza: – Nē. Kas tad tur par prieku. Nav arī bēdas, bet tas svarīgi bērnībā, kad nevar sagaidīt nākamo gadu.

Zigmars: – Mani tas vispār neuztrauc. 14. oktobrī, kad man ir dzimšanas diena, ir tas viens koncerts Rīgā. Varbūt aiziešu paklanīties.

VIZĪTKARTE

Zigmars Liepiņš

 • Dzimis 1952. gada 14. oktobrī Liepājā.
 • Pabeidzis Liepājas Mūzikas vidusskolu un Latvijas Valsts konservatoriju.
 • Vadījis grupas “Zvaigznīte”, “Modo”, “Opus”.
 • Rokoperas “Lāčplēsis”, operu “Parīzes Dievmātes katedrāle”, “No rozes un asinīm” autors.
 • Bijis radio “SWH” prezidents, Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs.

Mirdza Zīvere

 • Dzimusi 1953. gada 20. septembrī Rīgā.
 • Apguvusi apģērbu modelētājas konstruktores profesiju.
 • Dziedātāja, producente, uzņēmēja un režisore.
 • Dziedājusi grupās “Modo”, “Opus”, veidojusi solokarjeru.

Projektu finansē Mediju atbalsta fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem. Par publikāciju saturu atbild portāls liepajniekiem.lv.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par satura pakalpojuma pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, vai interneta vietnē kurzemes-vards.lv, turpmāk tekstā – VIETNE KV, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ/VIETNĒ KV šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

 1. PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNĒ/VIETNĒ KV maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
 2. PAKALPOJUMS ir kāds no šajā punktā uzskaitītajiem satura pakalpojumiem, kurš ir nopērkams VIETNĒ/VIETNĒ KV, un kura abonementu PIRCĒJS ir tiesīgs iegādāties:
 1. Liepajniekiem plus – maksas digitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus”,
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements – maksas digitālā satura pakalpojums VIETNĒ KV, tajā skaitā drukātam laikrakstam ”Kurzemes Vārds” (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.) vizuālā un satura apjoma ziņā identiska elektroniska kopija, kā arī pieeja viena mēneša iepriekšējo elektronisko kopiju arhīvam,
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts – papīra formātā iznākošs reģionālais laikraksts (reģistrēts masu informācijas reģistrā ar nr. 000700763, no 28.11.1991.), kura piegādi PIRCĒJAM Liepājā un Grobiņā (pilsētā) nodrošina SIA ”AC Kurzemes Vārds”, vai citur Latvijā VAS ”Latvijas Pasts” saskaņā ar tā piegādes grafiku..
 4. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēts termiņā, par noteiktu cenu, kuru KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā. KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. PAKALPOJUMA abonementa cenā ietverti ir visi uz to attiecināmie nodokļi, tajā skaitā pievienotās vērtības nodoklis (turpmāk – PVN) saskaņā ar LR normatīvajiem aktiem:

 1. Liepajniekiem plus ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi).
 2. ”Kurzemes Vārds” elektroniskais abonements ir 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 4.99 (četri euro un 99 centi).
 3. ”Kurzemes Vārds” drukātais laikraksts ir papīra formāta izdevums par EUR 7.90 (septiņi euro un 90 centi) vienam mēnesim.
 4. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ/VIETNĒ KV. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu PAKALPOJUMAM Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements, bet uz nākamo kalendāro mēnesi pagarinoties automātiski PAKAPLOJUMAM Kurzemes Vārds drukātais laikraksts abonementam , un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

 1. PAKALPOJUMA ABONEMENTA KURZEMES VĀRDS DRUKĀTAIS LAIKRAKSTS PIEGĀDES UZSĀKŠANA.
  1. Ja PIRCĒJS ir veicis PAKALPOJUMA samaksu darba dienā līdz plkst.14.00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar nākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc divām darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
  2. Ja PIRCĒJS ir veicis samaksu darba dienā pēc plkst 14:00, tad abonementa piegāde tiek uzsākta ar aiznākamo darba dienu, ja piegādi nodrošina AC Kurzemes Vārds, vai pēc trim darba dienām, ja piegādi nodrošina Latvijas Pasts;
 2. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

KV Šī Līguma ietvaros ar PAKALPOJUMU Liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

 1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

 1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

 1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus un Kurzemes Vārds elektroniskais abonements veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

 1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

 1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz