Trešdiena, 3. jūnijs Ineta, Inta, Intra
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Skatuve šūpojas ezera viļņos

Skatuve šūpojas ezera viļņos
Foto: Ritvars Sproģis
11.08.2017 07:09

"Kurzemes Vārds"

Atslēgvārdi

Liepājas kultūras un tūrisma piedāvājumu jau otro nedēļu papildina jauna iniciatīva – koncerti uz ūdens. Tas nav jaunums pasaulē un pat ne Latvijā, bet Liepājā ezera mūzikas vakari ir kā svaigs papildinājums atpūtas iespējām. “Mums ir kanāls, brīnišķīgi katamarāni pilsētas centrā, bet kaut kā pietrūka. Radās ideja izveidot muzikālus vakarus,” stāsta uzņēmējs Viktors Malakanovs, kuram pieder ideja par koncertiem ezerā.

Kādā no vasaras vakariem klausītāji, kas iepriekš pieteikušies, sapulcējas piestātnē pie viesnīcas “Libava”, sakāpj krāsainos katamarānos un pa kanālu minas uz ezeru, kur uz plosta gaida mūziķu kompānija. Visapkārt ņirb ūdens, virs galvas peld mākoņi, atmosfēru papildina iedegti lukturīši, un skan skaista mūzika vairāku Melngaiļskolas bigbenda mūziķu izpildījumā. Pēc aptuveni 40 minūšu gara brīvdabas koncerta, iestājoties krēslai, visi kopā palaiž gaisā laternas. Vakars skaisti pavadīts.

Ideja par koncertiem ezerā pieder V. Malakanovam, kurš izbraukumus ar katamarāniem piedāvā ikdienā. Viņš sūrojas, ka tūrisma sezona laikapstākļu dēļ šogad nav izdevusies. Bijis jādomā, kā piesaistīt tūristus. “Vajadzēja kaut kādu ideju uz ūdens. Mums ir kanāls, brīnišķīgi katamarāni pilsētas centrā, bet kaut kā pietrūka. Radās ideja izveidot muzikālus vakarus, jo mums ir arī lieliski kolektīvi, piemēram, bigbends,” stāsta uzņēmējs. Piezvanījis Melngaiļskolas bigbenda vadītājam Jānim Ivuškānam, izstāstījis savu ideju un saņēmis atbalstu. Viktors, Jānis un bigbenda menedžere Irita Kalēja satikušies, apspriedušies un ieceri īstenojuši. “Godīgi sakot, nebiju domājis, ka viņi tā aizrausies un visu tā izdarīs. Es bez viņiem neko nebūtu paveicis. Brīnišķīgi mūziķi. Un cilvēki to novērtē,” saka V. Malakanovs. Ezerā klausītājus ar mūziku priecē Jānis Ivuškāns, Mārtiņš Zālīte, Kristens Kupčs, Andris Žabris un Katrīna Kabiņecka.

Protams, ezera mūzikas vakari var notikt tikai tad, ja laikapstākļi to atļauj. Tāpēc arī vieta, kur uz plosta pie saliņas ezerā pulcējas mūziķi, katru reizi var būt cita. “Skatāmies vēja virzienu, lai apstātos tur, kur tas netraucē. Visu laiku skatāmies prognozi, dienas trīs iepriekš tā ir visprecīzākā, tad izziņojam pasākumu,” uzņēmējs paskaidro. Par mūzikas vakariem var uzzināt sociālajos tīklos.

Izbraukums ezerā ir organizēts pārdomāti, skaidro V. Malakanovs. “Mums ir speciāla laiva, kas visu kontrolē. Cilvēkiem latviešu, krievu, angļu un vācu valodā ir sagatavota drošības instrukcija. Turklāt iepērkam vēl glābšanas vestes,” viņš pastāsta.

Līdz šim notikuši jau divi koncerti, uz abiem biļetes bija izpārdotas, vakar vakarā bija paredzēts trešais. Un cilvēku interese palielinās. Otrdienas koncertā visi deviņi V. Malakanova katamarāni bijuši pilni. Ap desmit gribētāju šai braucienā nav tikuši, novērojusi I. Kalēja. V. Malakanovs jau runājis ar kolēģiem, kas pa ezeru cilvēkus vizina ar plostu. Viņi mūzikas vakariem varētu pievienoties. “Varbūt kaut kas grandiozs izaugs,” uzņēmējs prāto par nākotni.

Koncerti ezerā šogad varētu notikt visu septembri, ja būs labi laikapstākļi. I. Kalēja stāsta, ka koncertos varētu uzstāties arī citas muzikālās kompānijas, piemēram, Dzintara Beitāna trio. Taču kopumā mūzikas vakari uz ūdens ir ilgtermiņa iecere. Un visi trīs kopā domā, kā to attīstīt. “Negrasāmies palikt uz vietas. Mums ir vēl dažādas idejas, pagaidām neatklāšu. Tāpat vēlamies attīstīt ūdens tūrismu Liepājā, lai piesaistītu cilvēkus,” stāsta V. Malakanovs un min, ka grasās strādāt pie plašas reklāmas, uzrunāt Lietuvas auditoriju, jo uzņēmējs novērojis, ka 70 – 80 procenti tūristu ir no Lietuvas. 

Foto galerija

15 komentāri

2017-08-11 09:10

Arne: Ļoti laba ideja, es arī gribētu ko tādu redzēt un dzirdēt!

2017-08-11 09:17

Vārds: Kaut kā nemanīju reklāmu šim pasākumam.

2017-08-11 09:39

Nebijajauar: Pirmkārt,Reklāmas nebija gan,tātad tikai izredzētajiem. Otrkārt-ideja nepavisam nav jauna. Kaut vai koncerti Usmas ezerā..

2017-08-11 09:46

UD: Jauki, kad klausītaji rūpējas par savu drošību, bet kur jaunajiem muzikantiem drošības veste !!! ???

2017-08-11 09:59

Par drośību: Jaunajiem muzikantiem vestes ir uz viņu plosta.

2017-08-11 10:01

Lasītāja: Nebijajauar, bet ir jau arī rakstīts, ka tas nav nekas jauns ne pasaulē. ne Latvijā, tikai paņemta ideja Liepājā. Nu un tagad ir reklāma....

2017-08-11 10:18

vērīgais: Lai veicas!!!!! Apsveicami!!!!

2017-08-11 10:36

xr: UD palasi noteikumus kad ir javelk vestes un kad ne, no cik gadiem. ;)

2017-08-11 11:03

LauraLaura: Cik feins pasaakums! Naakamreiz noteikti pati piedaliishos! :))

2017-08-11 11:04

jautājums: kur var sekot līdzi informācijai/jaunumiem par šiem koncertiem? ļoti labprāt apmeklētu, bet kaut arī sekoju līdzi Liepājas kultūras notikumiem, par šiem koncertiem dzirdu pirmo reizi...

2017-08-11 11:06

Inspektors Zivnieks: Tagad ar jaunajiem makšķerēšanas noteikumiem, jebkuram, kas sēžas laivā, plostā, mugurā jābūt vestei. bez vecuma, dzimuma, rases vai citiem izņēmumiem. tā kā Ģirts varēja aizbraukt un sodus muzikantiem sarakstīt. Bet nu doma laba, nākamreiz būs koncerts, būs sava laiva arī jāizvelk laukā, bet nu tad atkal problēma, katamerānpisti neko neredzēs, ja piebrauks priekšā laivas :D

2017-08-11 12:37

Info_2: Sekojiet mums facebook.com

Lapas nosaukums "Liepaja LAKE MUSIC"

2017-08-11 17:46

Jeeriks: kāda jums starpība par tam vestēm?? drbīliķi, kad nav par ko nīdēt un piepisties tad dzen pilnīgu huiņu

2017-08-12 01:04

Lake: Kāpēc kaut kāds anglisks lake music? Tā tāda mode kā visādām bufetēm? Skaitās stilīgāk?

1/500

Liepajniekiem.lv neatbild par rakstiem pievienotajiem komentāriem. Aicinām ievērot pieklājību, toleranci un iztikt bez rupjībām.

Uzmanību!

Lai mazinātu iespēju portālā manipulēt ar komentētāju viedokli un noskaņojumu, komentāri, kuru autori diskusijās piedalās ar vairākiem vārdiem, tiek iezīmēti pelēkā krāsā. Tā kā šis process ir tehnisks, ir iespējamas situācijas, kurās iekrāsotie komentāri var nebūt no viena autora, vai arī neiezīmētos komentārus rakstījusi viena un tā pati persona.

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz