Otrdiena, 25. februāris Alma, Annemarija

”Tautumeitas”, Jānis Aišpurs un Laima Jansone ar Ziemassvētku programmu viesosies ”Lielajā Dzintarā”

”Tautumeitas”, Jānis Aišpurs un Laima Jansone ar Ziemassvētku programmu viesosies ”Lielajā Dzintarā”
Foto: Gints Ivuškāns
18.12.2019 09:44

"Lielais dzintars"

26.decembrī ar brīnišķīgu Ziemassvētku programmu Liepājas koncertzālē ”Lielais Dzintars” viesosies mūziķis Jānis Aišpurs, koklētāja Laima Jansone un etnomūzikas grupa ”Tautumeitas”.

”Programmas pamatā izmantosim klasiskas kristiešu liturģiskās mesas daļas ”Credo”, ”Sanctus”, ”Gloria”, ”Kirie”, ”Agnus dei” un ”Benedictus” saturu, piemeklējot tām jau zināmas Ziemassvētku klasiskās dziesmas, ko gribu noaranžēt un uzrakstīt kādu savu darbu ar šo saturu, bet otros svaru kausos likt šāda paša satura tautas mūziku, savijot to ar mesas daļām. Vēlamies koncerta gaitā tās pamēģināt savīt kopā, kur klasiskie teksti ieskanas tautas mūzikā un, savukārt ar tautas dziesmas vārdiem tiek uzrakstīts kāds korālis.. Šīs koncertprogrammas ideja ir parādīt, ka gan kristīgajā Ziemassvētku mūzikā, gan latvju Ziemassvētku dainās ir ļoti daudz kopīgā.

Viņa teikto papildina tautas mūzikas grupas ”Tautumeitas” dalībniece Asnate Rancāne: ”Programmā tiks iekļauti gan folkloras skaņdarbi, gan korāļi un tradicionālās Ziemassvētku dziesmas, gan Jāņa minētie sabalsojumus.”

Gatavojoties koncertiem, mākslinieki secinājuši, ka gan kristīgajās, gan tautas tradīcijās ir daudz kopīga. ”Mesā ir daļa ”Agnus dei” – ”Dieva jērs”, savukārt latviešu folklorā vispopulārākie Ziemassvētku tēli ir kaza un vilks: kaza simbolizē dienu un gaismu, vilks ir tumsa, kas ”apēd” gaismu. Ir daudz šādu kopsakarību,” topošo programmu ieskicē Asnate.

”Koncertos, kuros savīsies abas pasaules, vēlamies radīt Ziemassvētku sajūtu! Esam pārliecināti, ka šajos svētkos svarīgākais ir būt kopā – neraugoties uz reliģisko piederību un pasaules uzskatu, tāpēc ļoti ceram, ka tas izdosies,” piebilst Asnate un Jānis.

Koncerts notiks:

26.decembrī plkst.18 Liepājas koncertzālē ”Lielais Dzintars”

Biļetes uz koncertiem var iegādāties ”Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā www.bilesuparadize.lv

Foto galerija

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli