Otrdiena, 27. oktobris Lilita, Irita, Ita
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Pludmales ballītes sviedri un smiekli

Pludmales ballītes sviedri un smiekli
18.07.2007 12:47

0

Atslēgvārdi

Vairāk nekā 100 tūkstoši dzīvespriecīgu, mūzikas un dažādu aktivitāšu mīlošu cilvēku apmeklējuši pludmales festivālu, kas jau septīto gadu šogad notiks mūsu skaistajā, baltajā jūrmalā, kuru savām acīm skatījušas un pēdām minušas ne tikai pašmāju zvaigznes, bet arī kaimiņzemes un pasaules mēroga slavenības. Kamēr “Baltic Beach Party” apmeklētāji aizrautīgi tver un izbauda visu, ko festivāla rīkotāji viņiem sarūpējuši, tikmēr ļoti liela komanda rūpējas, lai liepājniekiem un pilsētas viesiem festivāls paliktu atmiņā kā neaizmirstamākais vasaras sarīkojums. Taču arī darbarūķiem festivāla laikā tiek savs prieciņš, sava daļiņa piedzīvojuma.

Ar Aladina misiju

“Festivāla laikā man iet šausmīgi labi, kā nekā tas ir sirds darbs!” skan pārliecinoša atbilde no Sintijas Zīvertes, kuras pienākums ir gādāt par festivāla dalībnieku, konkrētāk, mūziķu labsajūtu, izpildīt tūkstoš un vienu viņu vēlēšanos. Ne viens vien ir dzirdējis par mākslinieku dīvainajām prasībām, par kaprīzēm un mirkļa iegribām, tādēļ saprotams, ka Sintijas pienākums nav no tiem vieglajiem. Aizskatuves administratore vienmēr rēķinās, ka lielās un mazās zvaigznītes var pēkšņi mainīt domas. Piemēram, Sintija ir sagatavojusi alkohola rezervīti, tā teikt, ja nu kas. Tālredzība līdz šim atmaksājusies, un mākslinieki vienmēr bijuši bezgala pateicīgi, ka tikuši pie kāda dzēriena.

Taču, lai arī cik ļoti Sintija rūpētos izdabāt mūziķu iegribām, dažreiz to nemaz nav iespējams izdarīt. “Viens no jaunajiem latviešu vokālistiem balss skanīgumam bija pieprasījis siltu pienu, ko sajaukt ar 120 gramiem tumšā ruma “Bacardi” un nedaudz citrona. Bet pludmales ballītē nav iespējams uzsildīt pienu. Tad nu es viņam ar smaidu sejā piedāvāju litra piena paku un 0,7 litrus “Bacardi”. Viņš bija sajūsmā un dzērienus pieņēma,” atceras Sintija.

Labu gribēdams, dažreiz apkalpojošais personāls tomēr mēdz pārcensties. Tā kāds darbinieks, zinot, ka aiz skatuves paredzēts uzturēties tikai puišu grupām, norājis kādu blondīnīti, kura, pēc viņa domām, atradās ne tur, kur vajadzētu. Jauniete taisnojusies, ka garāmejot ieskrējusi tikai uzrakstīt dziesmu programmu, un tūdaļ devusies prom. Tikai pēc tam darbinieks sapratis, ka bija izraidījis vienu no jaunajām dziedātājām, festivāla dalībniecēm. Tad nu bija jātaisnojas un jāatvainojas.

Furgoniņi aiz skatuves paredzēti, lai mūziķi pirms uzstāšanās varētu saposties, sagatavoties un iestiprināties, pēc tam viņiem jāpaņem savas mantas un jāatdod vieta citiem māksliniekiem. Taču, ne visi ievēro noteikumus. Liels bijis Sintijas pārsteigums, kad kādā namiņā ieraudzījusi glīti pakārtus uzvalkus un mūzikas instrumentu, kas piederēja iepriekšējā dienā koncertējušai grupai. “Lai dārgās mantas nepazustu, tās saudzīgi aiznesām uz rokkafejnīcu,” stāsta Sintija.

Ar amizantām, neordinārām situācijām, kuru atrisināšana prasa zibenīgu un loģisku rīcību, darbiniekiem nākas saskarties katrā festivālā. “Atceros, ka piecas minūtes pirms Ruslanas uzstāšanās pie manis sašutis pieskrēja viņas menedžeris un sacīja, ka uz skatuves ir smiltis. Loģiski, ka pludmales ballītē būs smiltis! Menedžeris teica, ka dziedātājas un dejotāju zābaku zoles ļoti slīd, saskaroties uz smiltīm. Es nobļāvos, un nākamajā brīdī mani kolēģi jau bija uz skatuves un tās noslaucīja. Kur viņi momentā dabūja birstes, nezinu,” izbrīnīta arī pati Sintija. Izbīlis Ruslanas menedžera acīs neizgaisa, ieraugot arī, ka solistes vagoniņu laikā, kad pie tā parādījies bars autogrāfu mednieku, uzmana tikai viens apsargs. Tā kā brīvu apsargu nav bijis, Sintijas komandas puišiem nekas cits neatlicis, kā izveidot dzīvo ķēdi un atturēt jautro pūli no mīlestības izrādīšanas dziedātājai.

Sintijai Ruslana palikusi atmiņā arī citu iemeslu dēļ. Dziedātājas pavadošais sastāvs jau bija ieradies un uz skatuves veica skaņas pārbaudi, bet melnmatainā māksliniece tā arī nav rādījusies. Līdz pēkšņi Sintijai beksteidžā kāds uzsitis uz pleca – viņas priekšā atradās maza auguma, apmēram, metru un 55 centimetrus gara meitenīte, ģērbusies saplēstās džinsa biksēs un kedās. Taču vienkāršs bijis ne tikai Ruslanas apģērbs, bet arī viņas izturēšanās. “Pagājušajā gadā organizatori iedibināja tradīciju, ka lielajiem māksliniekiem lūdza atstāt autogrāfu uz baltajām ģitārām, kuras tagad izstādītas Latvijas 1.rokkafejnīcā un mūzikas klubā “Pablo”. Ruslana ar savu komandu pēc uzstāšanās ļoti ātri aizgāja, tāpēc nepaspējām viņai iedot parakstīties. Es devos uz rokkafejnīcu, atvainojos, ka traucēju ēst, un lūdzu atstāt autogrāfu. Ruslana teica, ka ģitāru nevar tā vienkārši aprakstīt un nolikt, lai stāv kā mēbele, tā ir arī jāiesvēta. Viņa paņēma ģitāru un “Zvaigžņu dārza” apmeklētājiem par prieku nospēlēja Ukraiņu tautasdziesmu,” par aizkustinošo brīdi stāsta Sintija.

Savukārt nu jau aizsaulē aizgājušais Kapteinis Džeks, kurš lielās vētras dēļ nevarēja uzstāties pludmalē, tādēļ viņam to nācās darīt koncertestrādē “Pūt, vējiņi!”, laikā, kad viņam nav bijis jādzied, nepārtraukti sekojis Sintijai un apliecinājis savas simpātijas un mīlestību. Tā kā melnādainais mākslinieks nav bijis vienīgais, kas alcis pēc Sintijas gādības, viņa to vien darījusi kā centusies izvairīties no karstasinīgā, sirsnīgā un neatlaidīgā pielūdzēja. Tā nu koncertestrādes aizkulisēs noticis īsts riņķa dancis, kam sekoja ne viens vien ieinteresēts acu pāris.

Taču ne jau visi mūziķi, kas uzstājušies “Baltic Beach Party”, bijuši tik pieejami, piemēram, grupas “Mumij Troļļ” solistu Iļju Sintijai tā arī neizdevies satikt, jo viņam klāt nav laidusi apsardze. Šī grupa izcēlusies arī citu iemeslu dēļ. Pirmkārt, ar savām prasībām – festivāla rīkotājiem atbilstoši grupas dalībnieku vēlmēm pat nācās iekārtot viesnīcas istabiņu un to papildināt ar īpašu dārgu šampanieti, svaigiem augļiem un kafiju un tēju tējkannās. Arī pludmales mājiņa, kurā viņi pirms uzstāšanās sagatavojās, bija jāiekārto gandrīz kā pēc zīmējuma, jo Iļjam Lagutenko nekādas atkāpes nebija pieņemamas. Otrkārt, atmiņā palicis bundzinieks, kurš izteicis vēlmi mūspusē pamakšķerēt. Tad nu nekas cits neatlicis, kā viņam sagādāt licenci, laivu un makšķeri, lai mūziķis varētu ļauties savam hobijam. Ar gandarījumu Sintija teic: pēc festivāla grupas solists atzinis, ka līdz šim viņi nekur tik labi neesot uzņemti.

Kur aizceļojušas lelles?

“Man “Beach Party” režīms sākas jau vairākus mēnešus pirms festivāla, es tam laicīgi sāku pakārtot savu dzīvi, domāšanas veidu, tam sāk piemēroties mana ģimene. Ja nebūtu “Beach Party”, man kaut kā nozīmīga pietrūktu,” atzīst viena no pludmales festivāla rīkotājām Maija Kalniņa. Tā kā Maija ir atbildīga par daudzām lietām, viņa atzīst, ka festivāla laikā ir gatava uz jebko – gan noskriet ļoti lielā ātrumā no viena sarīkojuma norises vietas gala līdz otram, gan ikvienam atbildēt, kas kurā brīdī notiek, jo shēma ar notiekošo viņai ir uzzīmēta galvā. Lai arī abas festivāla dienas Maijai paiet vienā skriešanā un neesot pat laika paēst un padzert, arī viņai šis darbs šķiet patīkams un aizraujošs. Īpaši tāpēc, ka ir izdevība strādāt ar lielisku komandu, ar cilvēkiem, kuri festivāla dienās tik ļoti iepazīti, ka, runājot ar viņiem pa telefonu, pēc balss vai melnajiem jociņiem, var saprast, kā viņi jūtas, ko domā.

“Katra festivālā aizvadītā minūte ir spilgta,” no pieredzes zina teikt Maija, jautāta par atmiņā paliekošajiem brīžiem. Taču ir notikumi, kurus atceroties sejā parādās smaids vai skumji jānopūšas. “Latino un regeja naktij bija sarūpētas četras lelles cilvēka augumā, kurām mēs paši aizdevām savas drēbes un aizņēmāmies no dāsniem cilvēkiem vai arī izīrējām parūkas. Interesanti bija tas, kā mēs no lielās skatuves tās, milzīgā audumā ievīstītas, stiepām uz “Show Room” telti. Izskatījās, ka pa smiltīm velkam četrus cilvēkus, kuri bija vai nu aizmiguši vai kurus mēs bijām noslaktējuši. Apsargi uz mums tā aizdomīgi paskatījās, bet neko neteica,” ar smaidu atminas Maija. Taču smaids viņai un kolēģiem pazudis, kad uzzinājuši, ka lelles ar visām aizlienētajām mantām sākušas savu patstāvīgu dzīvi un devušās tautās. “Pēdējo reizi lelles bija redzētas dejojam ar skaņas un gaismas meistariem,” padzirdējusi Maija.

Viņa atzīst, ka mazliet kuriozi ir arī brīži, kad festivāla laikā ar kādu telefoniski mēģina sazināties un saprast, kur meklētais atrodas, bet izrādās, ka abas personas stāv kādu metru viena no otras. Lielā pūļa dēļ šādas situācijas gadoties visai bieži.

Taču darbiniekiem nākas ne tikai pašiem piedzīvot amizantus atgadījumus, bet arī dzirdēt par tiem. Tā kāds apmeklētājs lielījies, ka gudri izdarījis, telšu pilsētiņā uzceļot savu telti pie paša žoga, lai to varētu atrast pat nakts laikā. Taču gudrinieks apmulsis, kad pēc laika, atgriezies telšu pilsētiņā, secinājis, ka tās teritorija prombūtnes laikā krietni palielinājusies un žogs pārcelts. Tad nu puisim nācās palauzīt galvu, lai saprastu, kur tagad atrodas viņa telts un kura tā īsti ir, jo daudzas no tām bijušas vienādas.

Kuru slavenību apkalpot?

Vairāki festivālā strādājošie nepārtraukti pārvietojas no vienas vietas uz citu, taču ir daudz cilvēku, kas gandrīz visu laiku atrodas noteiktā vietā. Piemēram, Mareks Kāpiņš, izņemot pērnā gada festivālu, kad viņš apkalpoja rokkafejnīcas apmeklētājus, visus gadus atradās aiz bāra letes festivāla VIP teltī, kurā uzturas mūziķi un citas lūgtās personas, tātad – daudzi slaveni un ietekmīgi ļaudis. Mareks smej, ka dažreiz gadoties visai interesantas situācijas, piemēram, kad pie bāra vienā pusē atrodas pilsētas galva, bet pretī Liepājas Pašvaldības policijas šefs. Tad nu bārmenim rūpīgi jāizspriež, kuru pienākas apkalpot pirmo. Līdz šim viņam izdevies veiksmīgi izkļūt no šādām kutelīgām situācijām un neviens nav apvainojies, ka viņam netiku izrādīta pienācīga uzmanība. Mareks ievērojis, ka cilvēki šajā teltī ir ļoti toleranti un saprotoši, jo daudzi no viņiem pabijuši arī citos festivālos, brīvdabas pasākumos un no pieredzes zina, ka nav iespējams tajos pasniegt dzērienus stikla glāzēs, bet jāsamierinās ar ne tik pievilcīgajiem plastmasas traukiem.

“It kā jau dzirdu, kas tiek spēlēts uz galvenās skatuves, bet no telts pāri cilvēku galvām māksliniekus saredzēt grūti. Taču kopēju atmosfēru teltī var sajust. Ar šo gadu gan sāk palikt žēl, ka kārtējo reizi jāstrādā, nevis varu atpūsties festivālā,” mazliet skumji nosaka Mareks. Izskrien uz kādu brītiņu apskatīties apvienību, kuras spēlētā mūzika īpaši tuva, neesot iespējams, jo 30 – 40 cilvēku gara rinda VIP teltī esot nepārtraukti. Bārmenis ir mazliet izbrīnīts, ka pat salūta laikā rindas garums nesarūk. Tā teikt, kas katram tuvāks…

Jautāts par pludmales festivāla iecienītākajiem dzērieniem, Mareks stāsta, ka īpaši tuvs “Beach Party” apmeklētājiem esot alus, latvieši izvēloties gaišo, bet ārzemnieki dodot priekšroku tumšajam. Dāmas ietur smalko stilu līdz galam un pat pludmalē vislabprātāk iemalko šampanieti. Jau vairākus gadus popularitāti nezaudē arī enerģijas dzērieni. Lai gan daļa apmeklētāju nav īsti pārliecināti, cik tad liels ir viņu mērs, lai nebūtu pie katra mazāka pūtiena jāšūpojas vējiem līdzi, līdz šim neviens uz teltī izvietotajiem soliņiem nav aizsnaudies un pamodies no saules spīdēšanas acīs. Par to gan vairāk jāpateicas acīgajiem apsargiem, ne ballinieka apzinīgumam.

Atstāj spraudziņu, lai ieplūstu mūzika

Ja Mareks kaut cik var izjust pludmales ballītes atmosfēru, tad to grūtāk ir izdarīt Zigrīdai Mediņai, kura visus gadus festivāla laikā kopā ar kolēģi grāmatvedi Ināru Latišu strādā namiņā aiz galvenās skatuves. Viņa pilda kasieres pienākumus. Pie Zigrīdas kundzes nonāk nauda no biļešu un aproču tirdzniecības vietām, kā arī ierodas kasieri, ja nepieciešams to samainīt. “Tas ir mežonīgs darbs, pagulēt sanāk tikai no sešiem līdz astoņiem rītā,” stāsta kasiere. Abām darbiniecēm neesot arī laika izskriet pēc kaut kā ēdama un dzerama, tāpēc tas tiek gadīgi pienests klāt. Nereti namiņā iegriežoties arī citi darbinieki, lai ātrumā ko iekostu. Visi, satupuši kādā stūrī, tad mēģina ieturēt maltīti, lai pietiktu spēka strādāt tālāk. “Ja ir kāda grupa, kas mums patīk, mēs uz 10 – 15 minūtēm aizslēdzam durvis un ejam paklausīties. Tā darījām, kad uzstājās Ruslana un “Prāta vētra”, šogad iešu paskatīties “Right Said Fred”.

“Festivāla laikā es, protams, tāpat kā visi pārējie, stresoju, vai viss noritēs, kā plānots,” atklāj SIA “Argolats” sekretāre – lietvede Vineta Šķēle. Lai arī lielākais darbs viņai ir tieši pirms festivāla starta – preču piegādāšana un sadalīšana pa tirdzniecības vietām, arī pasākuma norises laikā viņa pavisam nevar ļauties bezbēdībai un jautrībai. Jāuzmana, lai viss būtu kārtībā, lai tiktu ievēroti noteikumi un Vides veselības centra darbiniekiem nevajadzētu aizrādīt par pārkāpumiem. Ja kaut kā pietrūkst, piemēram, minerālūdens, Vinetai tas tūlīt jāsarūpē. Visvairāk gan raizes sagādājot nepilngadīgie, kas vēlas iegādāties alkoholiskos dzērienus, jo šādi pārkāpumi nu nemaz nav pieļaujami.

Runājot par neaizmirstamākiem mirkļiem, Vineta kā vienu no pirmajiem min skatu pirms diviem gadiem, kad plosījās vētra un tā bija parūpējusies, lai dažas teltis plīvotu gaisā, bet furgoniņi peldētu nemierīgajā jūrā. Dažreiz arī cilvēki parūpējas par skatiem, kas piesaista apkārtējo uzmanību. Piemēram, kāds VIP telts apmeklētājs tik ļoti bija noguris, ka, gaidot garajā rindā, stāvus bija aizmidzis, liekot aiz muguras stāvošiem raustīt plecus, kāpēc rinda nekust ne no vietas.

“Strādāt festivālā “Baltic Beach Party” ir viegli un interesanti. Tur ir iespējams nofotografēt grupas, kuras citādākos apstākļos nevarētu fotografēt,” gandarīts par izdevību ir Aigars Spāģis, kura uzdevums pērn un arī šogad būs iemūžināt dalībniekus, kas kāpj uz galvenās skatuves. “Ir mūziķi, kuri sastrādājas ar fotogrāfiem, kā Ivo Fomins, grupas “Double Faced Eels”, kas papozē, izdara interesantas kustības, parūpējas, lai būtu labi redzami. Bet ir mākslinieki, kas īpaši neņem vērā fotogrāfus. Daži lielākoties atrodas mēles galā, kā pērn to darīja Mārtiņš Freimanis, vai arī visu laiku nostāv tikai pie mikrofona,” saka Aigars, kurš par savām labākajām bildēm uzskata tās, kurās redzama grupa “Prāta vētra”.

Darbs un atpūta vienuviet

Ko par festivālu domā mūziķi, kuri tajā arī strādā jeb uzstājas? To “Kultūras Pulss” jautāja vairākiem mūsu pilsētas māksliniekiem.

Raimonds Dobelis,

– Esmu apmeklējis šo festivālu divas reizes, abas no tām tāpēc, ka man bija jāuzstājas. Pirmajā reizē tas bija grupas “Nasty Smile” sastāvā, otrajā – ar apvienību “The Briefing”.

No organizatoriskās puses pasākums tiek rīkots augstā līmenī. Festivāla organizatori mācās no kļūdām, un tas paredz šī festivāla popularitāti vēl vismaz piecus gadus.

 Bet mani kā apmeklētāju šis lielizmēra pasākums nesaista vairāku iemeslu dēļ. Pirmkārt, nevienu gadu nav piedāvātas mūzikas zvaigznes, kas man liktos pietiekami saistošas. Bet mūsu pašmāju grupas labāk klausos mūzikas klubos, ērtākos apstākļos. Otrkārt, lielās ļaužu masas rada diskomfortu, jo, piemēram, viena stunda paiet, gaidot rindā pēc alus, nākamā – gaidot rindā uz tualeti.

Šogad neplānoju apmeklēt festivālu “Tele2 Baltic Beach Party”, jo abas dienas paredzēta uzstāšanās citviet.

Gints Meļķis:
– “Baltic Beach Party” pašlaik ir vienīgais vērienīgais muzikālais festivāls, kas domāts plašākai sabiedrībai. Nevarētu teikt, ka es ļoti fanoju par šo pasākumu, bet, ja ir labs laiks, man patīk pastaigāties pa pludmali, pabaudīt apkārtesošās skaņas un atmosfēru, paskatīties, kas notiek deju teltīs. Katrā ziņā, izvēles iespējas ir lielas. Pateicoties šim festivālam, atdzīvojas ne tikai pludmale, bet visa pilsēta.

Iepriekšējos trīs gadus grupa “Nasty Smile” uzstājās diezgan agri, tāpēc cilvēku vēl nebija tik daudz un nevarēja izjust baudījumu priecēt lielu publiku ar savu mūziku. Bet šogad spēlēsim ļoti labā laikā – pulksten vienpadsmitos vakarā, pēc Kimas Vaildas uzstāšanās.

Guntis Pusaudzis:
– Ar grupu “Habemus” piedalījos 2004.gada festivālā “Beach Party”, pasākumā “LNT mūzikas video”. Tas norisinājās pēc scenārija, tāpēc viss notika precīzi pēc ieplānotā laika un nebija pieļaujamas nekādas nobīdes. Mūziķiem tas lika ievērot lielāku disciplīnu, kā arī deva pieredzi, piedaloties televīzijas veidotos sarīkojumos. Mums šis bija pirmais pasākums, kas saistīts ar televīziju.

Man “Beach Party” palīdzēja iepazīties ar daudziem mūziķiem, nodibināt jaunus sakarus, kuri noder arī pašreiz. Šā gada “Beach Party” mani patīk tāpēc, ka būs “Beachrock.lv” telts. Jāatzīst, ka mani pat mazāk piesaista lielā skatuve. No šā gada festivāla visvairāk gaidu tādus māksliniekus un grupas kā “Skamp”, “The Hobos”, “Logo”, “Gain Fast”, “S.P.B” un Dons.

Ivo Fomins:
– Festivāls “Baltic Beach Party” ir viens no centrālajiem notikumiem pilsētā, tie ir lieli svētki, uz kuriem sabrauc ļoti daudz cilvēku no Latvijas un arī no kaimiņvalstīm.

Man festivāls vairāk saistās ar darbu, jo esmu tajā vairākas reizes uzstājies. Atpūsties līdz šim pludmales ballītē nav sanācis, jo dienās, kad nav bijis tajā jāuzstājas, man ir notikuši koncerti citviet. Līdz šim festivālā esmu dzirdējis tikai grupas “Prāta vētra” uzstāšanos, tā pērn spēlēja pirms manis. Kopumā festivālu vērtēju pozitīvi. Galvenais, ka pilsētā kaut kas notiek. Vienīgi es vēlētos redzēt lielākas zvaigznes, bet saprotu, ka organizatoriem nav tik viegli tās piesaistīt, jo lieliem māksliniekiem ir arī lielas prasības.

Inita Gūtmane,

Enerģija, dzīvesprieks, līksmība…

Dziesmas, dejas, ovācijas…

Krāsas, tērpi, smaidi…

Draudzība, saliedētība, piedzīvojums…

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz