Svētdiena, 23. februāris Haralds, Almants

Sadalītā ligzda

Sadalītā ligzda
Foto: Egons Zīverts
26.12.2018 07:06

Liena Rimkus, "3K"

Viens no darbiem, kas pievērsa apmeklētāju uzmanību Liepājas muzeja ikgadējā Liepājas vizuālās mākslas izstādē, ir keramiķes Daces Grīnbergas iesniegtais darbs ar nosaukumu “Divas puses. Sadalītā ligzda”.

“Nosaukums jau visu izskaidro,” saka māksliniece, “Latvija ir mūsu tautas lielā, kopējā ligzda. Vai zināt, cik daudz cilvēku no Latvijas ir aizbraukuši? Gandrīz katrā ģimenē ir kāds aizbraucējs, arī manā. Tāpēc šo sašķeltību izjūtu kā Latvijas mērogā, tā arī caurskatot savu personīgo pasaules prizmu. Un šo savu sajūtu pārvērtu mākslas darbā. Lai nebūtu tik bezcerīgi, apkārt ligzdai redzami asniņi un pumpuriņi, kas rāda, ka ligzda vēl nav nokaltusi, tai ir dzīvības pazīmes. Tāpat mazās zelta oliņas tiek dētas gan vienā, gan otrā pusē. Nekas nav beidzies.”

Arī pati māksliniece ar savu rosību apliecina, ka nekas nav beidzies – pērn sarīkojot izstādi Jelgavā un šogad rādot darbus mākslas salonā “Ludviķis” Liepājā, viņa gatavojas personālizstādei Liepājas muzejā nākamajā gadā.

Dace Grīnberga smejas, ka viņas šāgada veikums, sekojot populārai tendencei, ir 100 šķīvji, bet 101. šķīvis ir kā veltījums jau nākamajai Latvijas simtgadei. Zināms novēlējums valsts svētkos ir arī šis mākslinieces darbs – lai tā ligzda tomēr turas kopā.

Liepājas muzeja izsludinātajai vizuālās mākslas izstādei pieteicās 51 Liepājas un tās apkārtnes mākslinieks, pēc darbu atlases skatītāju un žūrijas vērtējumam nodoti 38 mākslinieku 55 dažādu žanru, tehniku un izpildījumu darbi. Izstāde būs apskatāma līdz Zvaigznes dienai.

Sadarbībā ar

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli