Piektdiena, 5. jūnijs Margots, Igors, Ingvars
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Soli prom no folka

Soli prom no folka
Foto: Egons Zīverts
20.04.2019 07:12

Liena Rimkus, "3K"

Atslēgvārdi

Muzikālā apvienība “Zari” ļaujas jauniem eksperimentiem, paplašina redzesloku un drosmīgi kāpj ārā no pašu iepriekš izvēlētā žanra – folks. Jaunos skaņdarbus viņi plāno apkopot EP albumā. Turklāt, grupai par lielu pārsteigumu, par Liepājas “Zariem” parādījusies interese Eiropā.

Modīgs mazais albums

Grupas dalībnieces Liene Križevica un Ieva Dreimane stāsta, ka tuvākais lielais projekts, pie kā šobrīd rūpīgi strādā, ir EP albuma izdošana. Ja pirmajā albumā “Sazaroti” vairāk tika eksperimentēts ar tautasdziesmu melodijām un to aranžijām, kuras zināmajiem tekstiem piešķīra neparastu skanējumu, tad šobrīd grupas dalībnieki izlēmuši radīt oriģinālskaņdarbus ar tautasdziesmu tekstiem. “EP nozīmē, ka ierasto padsmit dziesmu vietā albumā būs tikai kādi pieci vai seši skaņdarbi. Šādi mazie albumi mūsdienās ir viena no modes tendencēm,” skaidro I. Dreimane. Jaunais albums būšot citādāks, jo, laikam ejot, izmainījusies ne tikai mūzika, ko grupa rada, bet arī paši mūziķi.

“Iepriekš mēs vairāk skaitījāmies kā elektroniskās mūzikas izpildītāji, tomēr pirmais albums sanāca postfolka stilā. Domājam, ka šoreiz sanāks lielāks eksperiments tieši ar elektronisko mūziku, jo šajā albumā uz folku praktiski netēmējam. Toties mūsu Zigmārs izcelsies,” saka I. Dreimane.

Sazaroti Eiropā

Nesen grupu pārsteidza vēl kāds izaicinošs piedāvājums: ar tās dalībnieku Sandi Volkovu sazinājās ierakstu kompānija no Eiropas – “Nordic Notes”, kas izteica vēlmi izdot albumu “Sazaroti” ārvalstīs. “Tas bija negaidīti, kaut gan šis izdevējs Eiropā ievedis jau tādas grupas kā “Tautumeitas” un “Auļi”. Dažreiz Latvijā nenovērtē to, kas mums pašiem ir, ko mēs radām. Ārvalstīs mūsu daiļrade nereti saņemam pozitīvus komplimentus, arī Japānā mūsu albums “Sazaroti” tika izvirzīts mūzikas balvai, turklāt viņi vēlējās saņemt papildinājumu, jo albumu bija pietrūcis. Es domāju, viņi mūsos sadzird to pasaulīgumu,” stāsta I. Dreimane. Lai izdotu albumu Eiropā, vēl jāveic nelielas izmaiņas noformējumā, taču cerams, ka pēc laika “Zarus” plašāk iepazīs arī ārpus Latvijas ārēm.

Atgrūž klausītāju

Kopš iepriekšējā albuma izdošanas grupa vērojusi klausītāju, lai saprastu, vai viņu izpildītā mūzika rit pareizajā gultnē. Sākotnēji grupas izvēle savienot tautisko elementu ar elektronisko bijusi, lai labāk parādītu, kā vēsturiskais veiksmīgi savienojas ar mūsdienīgo. Tomēr paši ievērojuši, ka ne vienmēr etiķete “folks” piesaista lielāku klausītāju pulku, dažreiz tos pat atgrūž. “Savukārt tad, ja cilvēks nāk uz mūsu koncertu klausīties tieši folku, viņš var vilties, jo mēs neesam tīra folkgrupa. Mūsu mūzika ir ļoti dažāda, tādēļ no konkrēta žanra piekabināšanas grupas izpildītajai mūzikai turpmāk atturēsimies,” paskaidro L. Križevica.

Bijis gadījums, kad grupa, tolaik vēl ar šiltīti “folks”, koncertējusi Jāņa Čakstes laukumā Liepājā, un toreiz klausītāju sejās parādījies manāms apjukums, jo nav bijis tas, ko viņi gaidīja. “Man liekas, vienīgais folks toreiz bija tas, ka mēs ar Ievu dziedot piespraudām saktas,” smejas Liene. Mūziķi cer, ja viņi žanriski savu daiļradi konkrētā rāmī neliks, dziesmu iešana tautā būs atvieglota, iespējams, tas palīdzēs nokļūt arī radio ēterā.

Spēka vārdi paliks

Tautasdziesmas gan atmestas netiks, tās joprojām izmantos, lai gan grupas dalībniece atklāj, ka dziesmām labi der arī buramie vārdi, buramais teksts. “Tos gan ir diezgan grūti atrast, jo lielākoties buramvārdiem ir negatīva un nolādoša nozīme, bet tādus mēs nevēlamies nest cilvēkos, kur nu vēl izdziedāt, tos mēs uzreiz izslēdzam. Vēlamies atrast tieši spēka vārdus, kas rada un vairo pozitīvo enerģiju. Pašam dziedāt ko ļaunu arī nebūtu patīkami. Mums ir buramvārdi pret slimībām un čūsku vārdi par to, kā apturēt asinis. Tas ir ļoti interesanti, turklāt nevar jau zināt, varbūt vēl kādu dāmu tas uzrunās un radīs interesi ko tādu izmēģināt meža vidū,” smejas Liene, “bet ir arī vienkārši laba vēlējumi, ko izdziedam.”

Veiksme grupu atrod pati

“Mums kaut kā vienmēr veicas, jo daudzas lietas pie mums atnāk pašas, piemēram, piedāvājumi, uzaicinājumi. Mēs paši laikam esam pārāk kūtri. Sevi nereklamējam, īpaši nekur nelaužamies. Mums nav cilvēka, kas grupas lietas menedžētu, tomēr klausītāji mūs atrod,” stāsta I. Dreimane.

Marta sākumā organizētajā koncertā kultūras namā “Wiktorija” ieradās krietns pulks klausītāju. Liene nebija gaidījusi, ka koncerts būs tik plaši apmeklēts, ja ņem vērā, ka “Zari” nav populārās mūzikas izpildītāji. “Mani vienmēr pārsteidz, ka cilvēki mūs tiešām nāk klausīties, turklāt šoreiz bija jāpērk biļetes,” smaida Liene. Viņa atklāj, ka studiju gados darboties bijis daudz vieglāk, tagad, kad grupas biedri ir jau “nobrieduši jaunieši”, daudz laika aizņem ikdienas lietas, ģimene. Arī darba sfēra katram cita, tādēļ visiem kopā sanākt paliekot aizvien grūtāk. “Nav jau kur skriet, jaunos gabalus tagad tikai lēnām sākam rakstīt,” mierīgi noteic Ieva, “mēs neesam pretenciozi un īpaši nesteidzamies. Turklāt mēs apzināmies, ka neradām dancojamo vai populāro, bet gan klausāmo mūziku, tāpēc ir īpaši liels prieks par cilvēkiem, kas izsakās atzinīgi.” Primārais grupas uzdevums šobrīd ir albums, tāpēc visi spēki tiek koncentrēti uz to. Kad nāks pavasaris un vasara, “Zarus” varēs satikt kādos festivālos, bet tuvākais zināmais koncerts Liepājā būs 7. jūnijā, kad Jāņa Čakstes laukumā tiks atklāts Kultūras pārvaldes organizēto vasaras koncertu cikls.

Foto galerija

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: [email protected]), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz