Otrdiena, 24. novembris Velta, Velda
Abonēt

Lasi vairāk ar
liepajniekiem.lv abonementu

Uzzīmē savu pagalmu un brauc uz Čehiju

Uzzīmē savu pagalmu un brauc uz Čehiju
23.01.2007 17:35

0

Atslēgvārdi

Piecus gadus vecā Megija Valtere kopā ar savu mammu Inesi Valteri un vizuālās mākslas skolotāju Daigu Stūri bija Rīgā, kur piedalījās pieņemšanā. To rīkoja Čehijas vēstnieks Latvijas jaunajiem zīmētājiem – 34.starptautiskā jauno mākslinieku konkursa “Lidice” laureātiem. Un mūsu mazā liepājniece bija viena no tiem, kuru darbs, izceļojies pa Latviju, nokļuva Čehijā un bija izstādīts gadskārtējā izstādē kopā ar vēl 52 dalībvalstu jauno vizuālās un lietišķās mākslas meistaru darinājumiem.  

 “Kultūras pulss” mazliet pavēra gadu aizkaru, lai palūkotos, kā mūsu jaunajiem māksliniekiem veicies starptautiskā mērogā un kāpēc iziet ārpus savas pilsētas un valsts sienām ir svarīgi kā mazajiem māksliniekiem, tā viņu skolotājiem.

Sevi apliecināt un citus apskatīt

“Ja vien ir kāda iespēja, mēs cenšamies piedalīties dažādos zīmējumu un lietišķās mākslas darinājumu konkursos,” sacīja Bērnu un jauniešu centra vizuālās mākslas metodiķe Vineta Bērziņa. “Jo bērniem vajadzīga iespēja redzēt sava darba rezultātus. Viņi taču nevar tikai nākt uz pulciņu, zīmēt vai gatavot lietišķās mākslas priekšmetus un likt tos kaudzītē vai labākajā gadījumā – dāvināt tuviniekiem un draugiem. Skolā par vizuālās mākslas stundās paveikto zēni un meitenes saņem novērtējumu atzīmju veidā, labākie piedalās pilsētas un valsts mēroga olimpiādēs. Mūsu pulciņu dalībnieku darba vērtējums ir izstādes. Kā vietējās, kurās bērni labprāt izliek savus darbus, lai tos apskata citi dalībnieki, vecāki un jebkurš interesents, tā arī darbu sūtīšana uz izsludinātajiem konkursiem, arī starptautiskajiem.”

Vineta Bērziņa atzina, ka starptautiski konkursi ir iespēja  interešu pedagogiem salīdzināt savu darbu ar citiem, redzēt, kā strādā ārvalstu pedagogi, un smelties pieredzi. Iespēju parādīt savu audzēkņu darbus ne tikai savā lokā, bet arī ārpus savas interešu izglītības iestādes izmanto Bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades centra, mākslinieciskās jaunrades centra “Vaduguns” vizuālās un lietišķās mākslas pulciņi, arī darbīgākie, aktīvākie skolu vizuālās mākslas skolotāji meklē dažādas iespējas, kur parādīt savu bērnu darbus.

“Liepājas dome jau vairākus gadus piedalās Amerikas Savienoto Valstu Starptautiskās māsupilsētu asociācijas rīkotajā bērnu zīmējumu konkursā, nosūtot arī mazo liepājnieku zīmējumus uz mūsu sadraudzības pilsētu Belvju,” par vēl vienu iespēju informēja domes sabiedrisko attiecību speciāliste Gunta Jākobsone. Viņa pastāstīja, ka 2005.gadā uz Belvju tika nosūtīti Madaras Mago, kura divas reizes piedalījās šajā konkursā, un Kristīnes
Gailītes zīmējumi. Šogad bērni arī aicināti iesniegt savus darbus, konkursam Belvju. Vēl mūsu pilsētas zīmētāji no Speciālās internātpamatskolas pagājušā gadsimta 90.gados piedalījušies  Baltijas pilsētu savienības rīkotajā zīmējumu konkursā.


Vairākas pakāpes līdz atzinībai

   

Lielāku gandarījumu dod tas, ja izdodas iegūt atzinību. Tā starptautiskajā konkursā “Lidice” mūsu jaunie mākslinieki piedalās jau vairākus gadus. Atlase ir nopietna. Vispirms notiek vietēja mēroga konkursi, pulciņā uz vietas novērtē labākos darbus, un tad tos izliek pilsētas izstādē. Žūrijā ietilpst profesionāli mākslinieki, pagājušajā reizē tajā piedalījās profesors, mākslinieks Aldis Kļaviņš. Tikai paši labākie darbi ceļo uz Rīgu, kur tos savukārt izvērtē Valsts jaunatnes iniciatīvas centra žūrija, un tad atbilstošākos konkursa nosacījumiem sūta uz Čehiju. Tā kā tur kopā vienotā straumē saplūst daudzu valstu bērnu un jauniešu zīmējumos tvertie iespaidi par uzdoto tēmu, tad vēl jo vērtīgāka ir iegūtā atzinība. Iepriekšējā konkursā, kura tēma bija veltīta laimei, apbalvojumu saņēma liepājniece, Draudzīgā aicinājuma 5.vidusskolas skolniece Monta Šnore, kura darbojas Bērnu un jauniešu centra ādas mākslinieciskās apdares pulciņā skolotājas Veltas Ķupes vadībā. Monta bija pagatavojusi un konkursam iesniedza viesu grāmatu ar nosaukumu “Roku rokā”.

“Mūsu pulciņu dalībnieki arī ir konkursa “Lidice” dalībnieki un ieguvuši atzinību,” pastāstīja Bērnu un jauniešu tehniskās jaunrades centra direktora vietniece Edīte Endola. “2003.gadā trešo vietu ieguva Inetas Ķergalves vadītā tēlotājas mākslas pulciņa dalībniece Karlīna Liepiņa, bet pēc diviem gadiem “Lidicē” ievērību izpelnījās keramikas pulciņa dalībniece Tatjana Gorbunova, kuras pedagoģe bija Vineta Trumpeniece.” 


Atrast talanta dzirksti un to neapdzēst

Jebkurš konkurss un vēl uzvara tajā ir zināms izaicinājums arī skolotāja darbam. “Pagājušā gada tēma bija “Planēta Zeme”. Megija uzzīmēja savu pagalmu,” pastāsta jaunās laureātes skolotāja Daiga Stūre, kura vada Bērnu un jauniešu centra vizuālās mākslas pulciņu. Viņa atzīst, ka pulciņā netrūkst bērnu, kas vēlas savas izjūtas un fantāzijas uzlikt uz papīra, bet tomēr viņu varētu būt vēl vairāk. Un skolotāja uzdevums, pēc Daigas domām, ir saskatīt talantu, ievirzīt šo bērnu radošo lidojumu, palīdzēt viņam saprast un apjēgt, kā to uzzīmēt.

“Megija Valtere ir dzīvespriecīga un smaidīga meitene, viņa pati zināja, ko vēlējās uzzīmēt un kādam būtu darbiņam jāizskatās. Viņa spēj saredzēt tādas lietas, kas pieaugušajiem pat prātā neienāktu,” savu audzēkni raksturo pedagoģe.

“Var redzēt, ka Megijai patīk iet uz vizuālās mākslas nodarbībām Bērnu un jauniešu centrā. Sākumā šo pulciņu apmeklēja viņas gadu vecākā māsīca Vita Liepiņa. Viņai labprāt pievienojās arī mana meita, un nu jau zīmējumu mums ir krietni daudz,” saka Megijas mamma un pastāsta, ka mazā bijusi ļoti iepriecināta, uzzinot, ka Bērnu un jauniešu centrs domā par to, kā sarīkot braucienu uz Čehiju. Arī tas būs zināma veida apbalvojums bērniem par viņu labo un cītīgo darbu.

Tagad izsludināts jau nākošais – 35.starptautiskais bērnu mākslas konkurss “Lidice – 2007”. Tēma šoreiz ir “Sports”, un interesenti ar jauno liepājnieku pieteikumu var iepazīties muzeja nodaļā “Liepāja okupāciju režīmos” iekārtotajā izstādē. Iespējams, ka starp darbiem ir tas, kurš atkal kļūs par laureātu un nesīs Liepājas vārdu pasaulē.

Daina Meistere,

Starptautiskā konkursa “Lidice” mazā laureāte Megija Valtere ar prieku turpina zīmēt.

Šobrīd aktuāli

Distances līgums

DISTANCES LĪGUMS PAR PAKALPOJUMA ABONEMENTA IEGĀDI INTERNETA VIDĒ 

VISPĀRĪGA INFORMĀCIJA 

Šis ir distances līgums par digitālā satura pakalpojuma liepajniekiem plus abonementa pirkumu interneta vidē, turpmāk tekstā – Līgums, kas tiek slēgts starp SIA ”Kurzemes Vārds” (reģistrācijas numurs: 42103002455, juridiskā adrese: Pasta iela 3, Liepāja, LV-3401; epasts: info@liepajniekiem.lv), turpmāk tekstā – KV, un personu, kas veic pirkumu, turpmāk tekstā PIRCĒJS, interneta vietnē liepajniekiem.lv, turpmāk tekstā – VIETNE, un abi līgumslēdzēji kopā – LĪDZĒJI.  PIRCĒJS, veicot pirkumu VIETNĒ šī Līguma ietvaros, izsaka piekrišanu tā noteikumiem, ir tiesīgs šos Līguma noteikumus izdrukāt un saglabāt.

 Šī Līguma ietvaros:

  1. a) PIRCĒJS ir fiziska vai juridiska persona, kura pērk VIETNES maksas satura pakalpojumu nolūkam, kas nav saistīts ar saimniecisko darbību, turpmāk tekstā – PIRCĒJS; 
  2. b) Liepajniekiem plus ir maksasdigitālā satura pakalpojums, tajā skaitā raksti, fotogrāfijas, kas tiek īpaši veidots, atlasīts un publicēts VIETNĒ ar norādi ”plus” , un kura abonementu PIRCĒJS  ir tiesīgs iegādāties, turpmāk tekstā – PAKALPOJUMS,
  3. PAKALPOJUMA TERMIŅŠ UN CENA

 PAKALPOJUMA abonements ir fiksēta termiņa – 4 (četru) nedēļu PAKALPOJUMA lietošanas atļauja par  cenu  – EUR 1.99 (viens euro un 99 centi). PAKALPOJUMA abonementa maksā ietverts pievienotās vērtības nodoklis (PVN) 21% apmērā. PAKALPOJUMA abonementa cenu KV var mainīt bez iepriekšēja brīdinājuma (izmaiņas neattiecas uz jau apmaksāto PAKALPOJUMA termiņu), par to PIRCĒJAM paziņojot ne vēlāk kā 30 dienas pirms jaunās cenas stāšanās spēkā . KV un PIRCĒJS  piekrīt, ka izmaiņas PAKALPOJUMA cenā tiek piemērotas jaunajam periodam, noslēdzoties iepriekš apmaksātajam PAKALPOJUMA abonementa termiņam. 

  1. PAKALPOJUMA IEGĀDE UN NORĒĶINI 

Šajā Līguma sadaļā tiek aprakstīta PAKALPOJUMA iegādes kārtība un samaksa par PAKALPOJUMA  abonementa iegādi. 

2.1. PAKALPOJUMU Pircējs var iegādāties tikai pēc reģistrēšanās VIETNĒ. Lai iegādātos PAKALPOJUMA abonementu, Pircējam jāizvēlas tā apmaksas veids, ievadot KV pieprasīto informāciju. Ar šī līguma akceptu PIRCĒJS apliecina, ka ir nepārprotami sapratis, ka PAKALPOJUMA  abonementa iegāde ir maksas pakalpojums, kā arī  ir iepazinies ar šī Līguma saturu. 

2.2. PAKALPOJUMA  abonementu PIRCĒJS  iegādājas, izmantojot norēķinu karti vai ar SMS (maksa tiks iekļauta PIRCĒJA mobilā sakaru pakalpojumu sniedzēja rēķinā), un tas tiek noformēts kā regulārs maksājums, tā termiņam automātiski pagarinoties uz nākamo fiksēto 4 (četru) nedēļu termiņu, un samaksu  par PAKALPOJUMA abonementu automātiski ieskaitot KV bankas kontā, līdz brīdim, kad PIRCĒJS izvēlēsies pārtraukt PAKALPOJUMA abonementa pirkšanu VIETNĒ, reģistrētajā profilā aktivizējot PĀRTRAUKT ABONĒŠANU.

  1. ATTEIKUMA TIESĪBAS 

Šī Līguma ietvaros KV sniedz pakalpojumu, kas atbilst digitālā satura priekšapmaksas pakalpojumam tiešsaitē (digitālā satura kā e-publikāciju piegāde, kas netiek piegādāta patstāvīgā datu nesējā), pieejams pēc pieprasījuma un tā piegāde tiek uzsākta ar PAKALPOJUMA  abonementa apmaksas brīdi, kurā automātiski PAKALPOJUMA abonements tiek aktivizēts. PIRCĒJS  piekrīt, ka ar PAKALPOJUMA  aktivizēšanas brīdi tiek uzsākta PAKALPOJUMA lietošana, līdz ar to PIRCĒJS atsakās no 14 dienu atteikuma tiesībām un samaksātās summas atmaksas, pamatojoties uz MK 20.05.2014. noteikumu Nr.255 ”Noteikumi par distances līgumu” 22.13.punkta noteikumiem.

  1. LĪDZĒJU ATBILDĪBA

LĪDZĒJS neatbild par otra LĪDZĒJA saistībām pret trešām pusēm, ja tādas veidojas saistībā ar šī līguma realizāciju. LĪDZĒJIi vienojas, ja kāds no tiem nepilda savus pienākumus saskaņā ar Līgumu Force majeure apstākļu dēļ, tas ir atbrīvojams no atbildības par Līguma neizpildi vispār vai Līguma pienācīgu neizpildi. Ar Force majeure tiek saprasti jebkādi no LĪDZĒJA gribas neatkarīgi apstākļi (ja LĪDZĒJS  ir rīkojies saprātīgi un godīgi), kuru rezultātā nav bijis iespējams izpildīt pienācīgi vai izpildīt vispār saistības un ja šos apstākļus nebija iespējams paredzēt ne vien attiecīgajam LĪDZĒJAM, bet jebkurai citai personai, kas darbojas vai darbotos attiecīgā LĪDZĒJA nozarē, kā arī, ja šos apstākļus nebija iespējams novērst ar saprātīgiem un godīgiem paņēmieniem.

  1. KONFIDENCIALITĀTE 

Visa informācija, kas nav publiski pieejama un ko kāds no LĪDZĒJIEM sniedz viens otram Līguma izpildes laikā vai tā atklājas pildot darba pienākumus, tajā skaitā informācija par finanšu stāvokli, izmantotām tehnoloģijām un datorprogrammām, PAKALPOJUMA un VIETNES attīstības plāniem, tiek atzīta un uzskatīta par konfidenciālu. 

Par konfidenciālu netiek uzskatīta šāda informācija, ja pirms tās iegūšanas, tāda jau bija otra LĪDZĒJA rīcībā, vai tā bija publiski vispārzināma, un, ja šādas informācijas  saņemšanas brīdī, uz to nebija attiecināts konfidencialitātes nosacījums; 

  1. AUTORTIESĪBAS

 Šī Līguma ietvaros KV piešķir PIRCĒJAM  vispārējo licenci PAKALPOJUMAM. PIRCĒJAM aizliegts izmantot PAKALPOJUMA laikā pieejamo digitālo saturu darbībām, kuras neparedz šis līgums, t.sk., kopēt, pavairot, publicēt vai kā savādāk to izmantot  bez KV rakstveida piekrišanas un pretēji Autortiesību likuma tiesību normu prasībām. KV garantē, ka ar visām digitālā satura platformas liepajniekiem plus veidošanā iesaistītām personām ir noslēgts līgums, saskaņā ar kuru autortiesības uz PAKALPOJUMĀ pieejamo digitālo saturu un tā platformas risinājumiem pieder KV un tam nav zināma neviena trešā persona, kura varētu šīs KV tiesības apstrīdēt, kā arī likt šķēršļus PAKALPOJUMA izmantošanai un/vai izplatīšanai.

  1. DATU APSTRĀDE

 LĪDZĒJI piekrīt, ka katrs LĪDZĒJS kā datu apstrādes pārzinis un personas datu operators šā Līguma darbības laikā manuāli un/vai elektroniski apstrādā (ieskaitot datu vākšanu, reģistrēšanu, ievadīšanu, glabāšanu, pārveidošanu, izmantošanu, nodošanu, pārraidīšanu, bloķēšanu vai dzēšanu) no otra LĪDZĒJA saņemtus datus, tikai ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. Datu apstrādes mērķis un nolūks: līguma slēgšana, rēķinu sagatavošana un nosūtīšana, maksājumu pārvaldīšana, savstarpējā saziņa un sadarbības nodrošināšana, efektīvu KV pārvaldības procesu nodrošināšana, biznesa plānošana un analīze, pretenziju un/vai pieteikumu izskatīšana un apstrāde, jaunumu izsūtīšana ciktāl tas ir nepieciešams un izriet no noslēgtā Līguma. KV ievēro PIRCĒJA norādījumus, lieto nepieciešamos tehniskos līdzekļus un veic organizatoriskos pasākumus, lai aizsargātu fizisko personu datus un novērstu to nelikumīgu apstrādi. Personas dati tiks glabāti elektroniskā formā visā Līguma darbības laikā, kā arī piemērojamajos normatīvajos aktos noteiktajā noilguma termiņā, kura ietvaros var tikt iesniegtas sūdzības, celtas prasības un ierosināti līdzīgi procesi. LĪDZĒJS var nodot otra LĪDZĒJA personas datus piesaistītajiem apstrādātājiem, kuri šī līguma ietvaros sniedz grāmatvedības, juridiskos, IT vai cita līdzīga veida pakalpojumus. Noslēdzot Līgumu, PIRCĒJS piekrīt datu apstrādei, atjaunošanai un uzglabāšanai, identifikācijai, informācijas nosūtīšanai par PAKALPOJUMA izmaiņām un piedāvājumiem utml. PIRCĒJS, kurš šī Līguma ietvaros ir patērētājs, ir tiesīgs pieprasīt KV bez maksas izsniegt tā rīcībā esošo informāciju par PIRCĒJA personas datiem, ir tiesīgs pieprasīt to labošanu vai dzēšanu, kā arī nepieciešamības gadījumā ir tiesīgs atsaukt savu iepriekš izsniegto piekrišanu personas datu apstrādei. Šajā sadaļā noteiktie pienākumi ir spēkā neierobežotu laiku un paliek spēkā arī tad, ja kāds no LĪDZĒJIEM vienpusēji atkāpjas no Līguma, vai ja Līgums izbeidzas citādi.

  1. CITI NOTEIKUMI

 Šis Līgums stājās spēkā, PIRCĒJAM veicot PAKALPOJUMA abonementa pirkumu VIETNĒ, piekrītot tā noteikumiem un samaksājot abonementa maksu. Līgums tiek noslēgts uz nenoteiktu laiku un ir spēkā līdz uzņemto saistību izpildei. Tāpat PIRCĒJS ir tiesīgs atteikties no PAKALPOJUMA abonementa, veicot atbilstošas izmaiņas VIETNĒ. Atteikums šajā gadījumā attiecas uz turpmāko abonēšanas periodu, par kuru PIRCĒJS nav veicis samaksu un/vai neplāno to darīt. Jebkuru strīdu starp LĪDZĒJIEM, kas izriet no šī Līguma, LĪDZĒJI apņemas risināt pārrunu ceļā. Ja nav izdevies atrisināt strīdu bez tiesas starpniecības, strīds tiek izskatīts Latvijas Republikas tiesā.

Seko mums

Autorizēties

Reģistrēties

Klikšķini šeit, lai izvēlētos attēlu vai arī velc attēla failus un novieto tos šeit.

Spied šeit, lai izvēlētos attēlu.

Attēlam jābūt JPG formātā, max 10MB.

Reģistrēties

Lai pabeigtu reģistrēšanos, doties uz savu e-pastu un apstiprini savu e-pasta adresi!

Aizmirsu paroli

PALĪDZĒT IR VIEGLI!

Atslēdz reklāmu bloķētāju

Portāls liepajniekiem.lv jums piedāvā svarīgāko informāciju bez maksas. Taču žurnālistu darbam nepieciešami līdzekļi, ko spēj nodrošināt reklāma. Priecāsimies, ja atslēgsi savu reklāmu bloķēšanas programmu.

Kā atslēgt reklāmu bloķētāju

Pārlūka labajā pusē blakus adreses laukam ir bloķētāja ikoniņa.

Tā var būt kāda no šīm:

Uzklikšķini uz tās un atkarībā no bloķētāja veida spied uz:
- "Don`t run on pages on this site"
vai
- "Enabled on this site"
vai
spied uz